Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Školní kolo překladatelské soutěže

Školní kolo překladatelské soutěže

8.11.2021

Filozofická fakulta Ostravské univerzity vyhlašuje XVII. ročník studentské překladatelské soutěže pro střední školy.

Jako každý rok i letos se zúčastníme, proto vyhlašujeme školní kolo překladatelské soutěže.
Všichni studenti, kteří si chtějí zkusit umění překladu z cizího jazyka do češtiny, se mohou do této soutěže zapojit.
Co musíte udělat:

1. vyberte si jazyk, ve kterém chcete soutěžit – angličtina, ruština nebo němčina
  2. vyberte si jeden ze dvou soutěžních textů – literární či neliterární. Soutěžní texty naleznete na: https://ff.osu.cz/densprekladem/24086/soutezni-texty-pro-stredni-skoly/
  3. přeložte zvolený text do českého jazyka a odešlete emailem p. Petroncové (angličtina), p. Koláčkové (ruština) nebo p. Ščerbové (němčina)

Termín:
Hotový překlad odešlete výše zmíněným učitelům na školní emaily nejpozději do 17. 12. 2021.
Spolu s překladem prosím uveďte vaše jméno, třídu a přezdívku.
Studenti s dvěma nejlepšími překlady z každého jazyka nás budou reprezentovat ve studentské překladatelské soutěži pro střední školy.
Bližší informace u vašich učitelů cizího jazyka.

Kadeřníci a kosmetičky v Portugalsku 3.11.2021

Preventivní screeningové testování žáků 1.11.2021