Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Jak v Portugalsku pracujeme

9.7.2021

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro život

Zdravíme z Portugalska!
Pracujeme s maličkými dětmi (1 - 3 roky) a dnes se s vámi podělíme o to, jak vypadá náš běžný pracovní den:

Pracovat začínáme v 9:30.
Po příchodu si hrajeme s dětmi, zpíváme písničky a pokud nám počasí přeje, jdeme ven. Když je hodně teplo, vytáhnou se dětské bazénky a děti se koupou a dovádějí ve vodě. Pokud počasí nepřeje, zůstáváme uvnitř a hrajeme si, zpíváme, tančíme.
Několikrát týdně máme i speciální program na rozvíjení dětské motoriky.
Poté musíme připravit a ustlat postýlky, aby se dětem dobře spalo.
Následuje oběd. K obědu mají děti každý den zeleninovou polévku. Jako druhý chod bývají těstoviny, rýže a brambory s masem nebo rybou a jako dezert kousek ovoce.
Po obědě se musí děti přebalit, umýt obličej a uspat.
Některé děti usnou v ten moment, co je položíte, jiné musíte uspávat delší dobu.
Od 12:30 do 14:00 máme obědovou pauzu.
Po obědě se vracíme do školky a probouzíme děti, skládáme ložní prádlo a uklízíme postýlky.
Po spánku musí být samozřejmě svačinka (bílý jogurt, dýňové pyré, pomerančová buchta, kaše, ovoce tousty, mléko a čerstvý ovocný džus).
Po svačince se děti musí znova přebalit a hrajeme si v herně nebo venku.
Ke konci děti přenášíme do jiné místnosti, kde čekají, až si pro ně přijdou rodiče.
V pět hodin máme padla a vyrážíme domů.
Cesta z domu do práce nám trvá cca 15 minut.

Práce s dětmi nás baví a už teď víme, že rozhodnutí jet na stáž bylo opravdu správné.

Portugalsko pro kadeřníky a kosmetičky 30.8.2021

Portugalské pozdravy 3.7.2021