NOVÉ INFORMACE MŠMT ČR

31.3.2020

Vážení rodiče, milí žáci a uchazeči o studium na naší škole. MŠMT ČR na svých webových stránkách odpovídá na nejčastější dotazy. Doporučuji vám tyto stránky navštívit a získat tak informace o přijímacím řízení, maturitních a závěrečných zkouškách přímo od pramene.

Dále vás chci informovat o skutečnosti, letošní přiijímání ke studiu a ukončování studia se bude řídit nově přijatým zákonem č. 135/2020 Sb. Zákon o zvláštních pravidlech pro přijímání k některým druhům vzdělávání a k jejich ukončování ve školním roce 2019/2020 ze dne 25. března 2020, který rovněž najdete na webových stránkách MŠMT ČR. Jakmile ve sbírce zákonů vyjdou prováděcí vyhlášky k tomuto předpisu, budeme vás informovat podrobněji.

Uchazeči o studium oboru s výučním listem kadeřník se výsledky přijímacího řízení na naší školu dozví 22. dubna - zápisový lístek bude možno odevzdat do 5 dnů od oznámení výsledků přijímacích zkoušek na maturitní obory (tedy pravděpodobně až v červnu). Dopis s registračním číslem a pokyny k přijímacímu řízení budeme odesílat pravděpodobně příští týden - čekáme až vyjde prováděcí vyhláška k přijímacímu řízení.

Přeji všem hlavně zdraví, trpělivost a pevné nervy.
Mgr. Petr Szymeczek, ředitel