Naše škola opět v projektu „Erasmus+“

O salónu | Speciální procedury | Novinky a akce | Fotogalerie | Ceníky | Otevírací doba | Kontakt
26.5.2019

V dalších letech budou žáci naší školy opět vyjíždět do zahraničí v rámci mezinárodních projektů. V posledních dnech nám byl schválen projekt Erasmus+ "Evropská praxe pro život".
V letech 2019 a 2020 se uskuteční celkem 4 stáže. Tři budou měsíční a jedna z nich bude dlouhodobá, žáci budou trávit v zahraničí dokonce čtvrt roku.
V rámci projektů mohou vycestovat žáci oborů pedagogické lyceum, sociální činnost, kosmetické služby a kadeřník.
Pedagogické lyceum a sociální činnost navštíví město Braga v Portugalsku, žákyně oborů kosmetické služby a kadeřník město Ljubljana ve Slovinsku a město Gijón ve Španělsku.

*** POZOR *** POZOR *** POZOR ***

STÁŽ V PORTUGALSKU bude probíhat v termínu říjen - listopad 2019.

Pro tuto stáž  budeme vybírat 10 žáků pedagogického lycea a 4 žáky sociální činnosti. Výběrové řízení se bude konat už v červnu 2019!!!

A co bude součástí výběrových řízení pro zahraniční stáže?
Vědomostní test z anglického jazyka, motivační dopis a ústní pohovor. Žáci pedagogického lycea v něm anglicky vysvětlí pravidla nějaké originální dětské hry a žáci sociální činnosti budou anglicky popisovat aktivizační činnosti pro seniory.