Visegrad Fund Sport - včera a dnes

Přečtěte si aktuální informace a prohlédněte fotografie z projektu

visegrad

Visegrad Fund Sport - včera a dnes

Začátek a konec projektu: 1.09.2018 – 30.06.2019

Visegrad Fund

Partneři projektu:

• Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, Kapitána Jasioka 635/50, Havířov – Prostřední Suchá, PSČ 735 64, Czech Republic
  • Spojená škola Rosinská cesta 4, Žilina, 010 08, Slovakia
  • TaSzlovák Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium Lomb utca 1-7, Budapest, 1139, Hungary
  • Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego, Plac Dominikański 1, 43-400 Cieszyn, Poland

Projekt Visegrad je zaměřen zejména na sportovní aktivity. Žáky čekají celkem čtyři sportovní výjezdy s názvy Fotbal dříve a dnes, Hry a sport našich prarodičů, Lyžování včera a dnes a Rafting včera a dnes. Díky tomu se vždy čtyřicet žáků a deset učitelů ze všech zemí vypraví do Budapešti, do Wisly, Jeseníků a na Oravu.

Cíle projektu:

• Zapojení mladých lidí do sportovních a rekreačních akcí, které prokáží, že sport se v průběhu let změnil, ale byl a stále je hodnotou v lidském životě.
  • Získání nových známostí s vrstevníky mimo prostředí školy
  • Propagace myšlenky fair-play, bezdopingového sportu, zdravého životního stylu a aktivního utrácení času, který vede k správné formaci osobnosti mladých lidí.

Více informací a aktuality: https://sportwczorajidzis.wordpress.com/

Wisła - bowlingový turnaj projektu Visegrad

14.1.2019

Na začátku nového roku 2019, ve dnech 8. až 10. ledna, jsme navštívili rekreační městečko Wisła, které leží v jižním Polsku a je ze všech stran obklopené Slezskými Beskydami. Na tomto sněhem zasypaném místě jsme strávili spolu s kamarády z Visegradu úžasné tři dny, během kterých jsme se ani na chvíli nenudili. Ihned po příjezdu pro nás byla připravená romantická projížďka lesní krajinou na saních tažených koňmi. Druhý den po snídani jsme všichni prezentovali a hráli hry našich dědů. Naše česká delegace uspořádala turnaj v kuličkách s důlky ve sněhu, který se všem moc líbil. U Slováků se skákalo přes gumu, Poláci a Maďaři si pro změnu připravili klasické deskové hry. Odpoledne se konal turnaj v bowlingu, na kterém panovala tak dobrá atmosféra, že nakonec vůbec nebylo důležité, která země „nakoulela“ nejvyšší skóre. Nevšedním zážitkem bylo i opékání výborných klobás na venkovním grilu. Zahřívali jsme se přitom nejen u ohýnku, ale i tančením na polské lidové písničky. Poslední den pobytu nastalo velké loučení, během kterého už ale účastníci věděli, že si zážitky z této aktivity budou pamatovat celý život. A také, že se brzy shledáme v Jeseníkách, kde bude hostit žáky a učitele partnerských škol naše škola, na což se již dnes velmi těšíme.

Fotbalový turnaj - Budapešť

8.10.2018
Fotbalový turnaj - Budapešť

Ve dnech 25. až 27. září jsme, v rámci projektu Visegrad, navštívili hlavní město Maďarska - Budapešť. První aktivitou projektu Hry a zábavy našich dědů byl turnaj v malé kopané, který pro nás zorganizovali žáci a učitelé partnerské školy s názvem Materská škola, všeobecná škola, gymnázium a kolégium s vyučovacím jazykom slovenským. Dále si pro nás připravili prohlídku nejznámějších památek ve městě - Budínský hrad, Prezidentský palác i s výměnou stráží, Parlament, Náměstí hrdinů,
Bazilika svatého Štěpána a další. Zajímavá byla i návštěva interaktivního Muzea sportu, nazvaného podle legendárního fotbalisty Ference Puskáse. Celý pobyt se nám všem velmi líbil, přivezli jsme si spoustu zážitků a kontaktů a již dnes se těšíme na další aktivity.