69-51-H/01 Kadeřník

TŘÍLETÝ UČEBNÍ OBOR
střední vzdělání s výučním listem

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM - Kadeřník (v PDF)

Školní vzdělávací program učebního oboru Kadeřník je koncipován jako tříletý a zabezpečuje získání odborných vědomostí a praktických dovedností potřebných k profesionálnímu vykonávání kadeřnických služeb na úrovni středního odborného vzdělání.

Praktická část výuky probíhá na odloučeném pracovišti střední školy Havířov- Prostřední Suchá. Žáci prvního ročníku využívají ke studiu odborné učebny, žáci vyšších ročníků absolvují odborný výcvik v moderních provozovnách dámský a pánský kadeřník. Zde obsluhují zákazníky a zdokonalují se v praktických dovednostech. K tomu využívají přípravky renomovaných firem jako např. PRIMAVERA, BES atd.

Cílem školního vzdělávacího programu je příprava žáků na budoucí povolání. Po ukončení studia jsou žáci schopní  poskytovat kvalifikované a kvalitní kadeřnické služby např: holení, mytí vlasů, stříhání, ondulace vodová a železem, preparace vlasů, barvení a melírování vlasů, úprava dámských, pánských a dětských účesů, vlasová kosmetika, základy vlásenkářství.

Žáci se účastní různých regionálních soutěží, Mistrovství České republiky mladých kadeřníků a kosmetiček Harmonie, která se koná v Brně, soutěž Beauty & SPA v Praze, Kalibr Cup v Lanškrouně, ale i mezinárodních soutěží např. v Magdeburgu.

Ke vzdělávání lze přijmout uchazeče, který splnil povinnou školní docházku nebo úspěšně ukončil základní vzdělávání před splněním povinné školní docházky, a který splnil kritéria přijímacího řízení.

Předpokladem přijetí ke vzdělávání je splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče, která bude potvrzena lékařem na přihlášce ke studiu.

Onemocnění a zdravotní obtíže vylučující zdravotní způsobilost uchazeče ke vzdělání:

• prognosticky závažná chronická onemocnění kůže a spojivek, včetně onemocnění alergických
  • přecitlivělost na alergizující látky používané při praktickém vyučování
  • prognosticky závažné poruchy vidění, zorného pole nebo barvocitu
  • nemoci vylučující vydání zdravotního průkazu

Učební plán platí ve školním roce 2017/2018 pro 1. - 3. ročník.

UČEBNÍ PLÁN 1. ročník 2. ročník3. ročník
Všeobecně-vzdělávací předměty
1.  Český jazyk a literatura 1 22
2.  Německý jazyk / Anglický jazyk 2/2 2/22/2