Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Studenti Africe

Studenti Africe

2.12.2009

V měsíci říjnu a listopadu měli studenti naší školy možnost seznámit se s celkovou problematikou Keni formou přednášek, které vedla slečna Markéta Zlá z Humanistického centra Narovinu. Zasvětila studenty do problematiky školství, života ve slamech, chudoby s návazností na různé nemoci a brutality, jako je např. ženská obřízka. Lektorce vypomáhaly také dvě naše studentky, a to Nikola Gröbnerová a Lucie Kuzmiaková z 3. ročníku oboru Sociálně administrativní činnost, které si připravily i netradiční oblečení. Díky této přednášce se všichni naši studenti shodli na tom, že adoptují „své dítě“. Společně si vybrali dvanáctiletou Clementine Oyugi, které svými finančními příspěvky napomůžou ke vzdělání, a tím i k lepšímu startu do života. Děkujeme všem, kteří se na akci podílejí. Veškeré informace získáte v naší školní knihovně a nástěnce u učebny číslo 11. Seznamte se s "naším dítětem," dvanáctiletou Clementine Oyugi z města Nairobi v africké Keni. "Naše" Clementine je nejmladší ze čtyř dětí a její rodiče nejsou schopni všem dětem zajistit studium a souběžně zabezpečit všechny výdaje rodiny. Věříme, že naše pomoc jí umožní dokončit studium a úspěšně vykročit do života.

Exkurze do automobilky Hyundai 1.12.2009

TALENT 2009 www.mkshavirov.cz 30.11.2009