Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > TALENT 2009 www.mkshavirov.cz

TALENT 2009 www.mkshavirov.cz

30.11.2009

Talent je soutěží amatérských zpěváků populární hudby a v Havířově má již svou dlouholetou tradici. Prestiž této soutěže vzrůstá a počet soutěžících se rok od roku zvyšuje. Letos se do soutěže přihlásilo 124 mladých zpěváků a zpěvaček. Soutěží se ve čtyřech věkových kategoriích 6 - 9 let, 10 - 12 let, 13 - 15 let a 16 a více let. Vzhledem ke stále se zvyšujícímu zájmu mladých zpěváků předcházejí finále této soutěže dvě výběrová kola. Všechny soutěžící hodnotí odborná porota, složená z havířovských hudebníků. Do finále GALAKONCERTU TALENT, které se uskuteční 9. 12. 2009 v KDPB, je porotou vybráno 4 - 6 finalistů z každé kategorie. Tito poté porovnávají svůj pěvecký talent před publikem v rámci dvou veřejných koncertů. Soutěže se každoročně účastní také děvčata z naší školy. V letošním ročníku předvedly své pěvecké umění následující studentky: Lančová Nikol, Enenkelová Veronika, Koukolová Ráchel, Fialová Andrea, Pinkavová Lenka, Ptáková Denisa, Baričíková Andrea, Janová Jana, Czudková Daniela, Strumínská Irena, Nguyenová Lucie, Szokalová Lenka, Lajdová Patrizia, Klusová Katka, Korytářová Patricie a Kunčarová Vendula. Tři z nich – V. Enenkelová, D. Czudková a V. Kunčarová – postoupily do finále. Všem děvčatům děkujeme za účast a finalistkám přejeme mnoho úspěchů ve finálovém kole! Novinkou pro všechny příznivce soutěže je jedno ocenění navíc. A to "Internetová cena sympatie". Jde o internetové hlasování na finalisty soutěže. Každý, kdo se přihlásí na stránky MKS, může dát pouhým jedním kliknutím svůj hlas svému favoritovi. Internetová cena sympatie bude předána na samotném finále soutěže. Podpořit naše studentky můžete na stránkách: www.mkshavirov.cz DEJTE HLAS SVÉMU FAVORITOVI SOUTĚŽE TALENT I VY!!! Ve finálovém kole, Galakoncertu Talent 2009, se můžeme těšit na porotce z řad profesionálů české hudební populární scény - letos jím bude finalista soutěže X Factor - Ondřej Ruml.

Putování za zmizelou kulturou 25.11.2009

Strukturální fondy - přednáška v Eurocentru 25.11.2009