Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Parádny deň 2024 Žilina

Parádny deň 2024 Žilina

28.5.2024

Naše škola se každoročně účastní sportovní akce pro osoby s handicapem, kterou pořádá partnerská Stredná športová škola v Žilině pod záštitou Žilinského samosprávného kraje. Letos se na „Parádny deň“ na Slovensko vypravili žáci 1. ročníku pedagogického lycea.
Motto celé akce bylo Šport spája nás.
Náplň přátelského, nejen sportovního dopoledne spočívala v zapojení handicapovaných lidí různých věkových skupin do řady sportovních aktivit, a tak jsme byli svědky např. házení míčů na koš, ping-pongu, jízdy na koních nebo třeba jízdy na koloběžce. Naši žáci pomáhali handicapovaným sportovcům v průběhu her na všech stanovištích. Pro ně i pro handicapované sportovce to byl krásný den plný zkušeností a hlavně zábavy.
Chci touto cestou poděkovat všem žákům třídy L1.A za pomoc při realizaci akce a za perfektní reprezentaci naší školy.
Za PK VZ a ZEM, Karel Koyš

Český den proti rakovině 2024 25.5.2024