Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Literární exkurze Opava

Literární exkurze Opava

17.11.2022

Ve středu 16. listopadu se třída L3.B vydala na literární exkurzi do Památníku Petra Bezruče v Opavě.
Po cestě vlakem jsme si v Háji u Opavy připomněli další dvě významné osobnosti - spisovatele Vladislava Vančuru a generála Heliodora Píku, protože právě zde se narodili. Prohlédli jsme si historické památky v centru Opavy - dům, kde žil Ludwig van Beethoven, secesní Obecní dům, Divadlo Petra Bezruče, Radnici s vyhlášenou věží Hláskou a také chátrající obchodní dům Breda. Na závěr jsme nasáli atmosféru přicházejích Vánoc ve vánočně vyzdobeném obchodním centru Breda&Weinsten.
Možná někoho tato cesta inspiruje a po maturitě se zde rozhodne studovat na Slezské univerzitě, protože Opava je opravdu hezké město plné historických památek.

Prezentace kadeřnického oboru pro žáky ZŠ 17.11.2022

Benefiční módní přehlídka v KD Radost 16.11.2022