Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Nový projekt - Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

Nový projekt - Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

24.9.2021

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

Erasmus+ je nový vzdělávací program Evropské unie na období 2021 – 2027, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách odborného vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti vzdělávání dospělých.

Základní informace o projektu:

Typ projektu: Erasmus+, Vzdělávací mobilita jednotlivců, Mobilita žáků a zaměstnanců v odborném vzdělávání a přípravě
Název projektu: Evropská praxe pro profesní růst
Doba trvání projektu: 15. 11. 2021 – 15. 1. 2023
Partnerské organizace:
  • Agrupamento de Escolas de Moure e Ribeira do Neiva, Vila Verde, Portugalsko
  • APLICAPROPOSTA LDA, Braga, Portugalsko
  • Ascredno – Associação Social recreativa e desportiva de Nogueiró, Braga, Porgugalsko
  • Associação Cristã Amor em Ação, Braga, Portugalsko
  • Excuela de idiomas Carlos B, S.L., Sevilla, Španělsko
Celková výše získaného grantu: 123,378 EUR
Koordinátor a vedoucí projektu: Střední škola, Havířov – Prostřední Suchá, p. o.
Registrační číslo žádosti: 2021-1-CZ01-KA122-VET-000017311

Cíl a stručná náplň projektu:
Hlavním cílem projektu je během čtyř mobilit zdokonalit teoretické znalosti a zejména praktické odborné dovednosti všech účastníků, a to v domácím i cizojazyčném prostředí. Žáci dostanou příležitost získat nové zkušenosti související se studovaných oborem. Vedlejším cílem celého projektu je zvýšení jazykových kompetencí žáků, a to zejména zdokonalení a rozšíření terminologie, která se vztahuje k jejich oboru.

Plánovaná náplň stáží

1) Krátkodobá mobilita v Portugalsku – doba trvání 1 měsíc – jaro 2022

• 12 žáků oboru Pedagogické lyceum
• 4 žáci oboru Sociální činnost
• práce v domově s pečovatelskou službou, který poskytuje služby seniorům (sociální činnost)
• vykonávání práce terénního pracovníka (sociální činnost)
• práce ve škole Agrupamento - fakultní škola, která pravidelně poskytuje stáže univerzitním studentům i studentům ze zahraničí (pedagogické lyceum)
• poznávání metod výuky v inkluzních třídách a získávání praktických znalostí speciální pedagogiky (pedagogické lyceum)

2) Dlouhodobá mobilita v Portugalsku – doba trvání 3 měsíce – jaro 2022

• 4 žáci oboru Pedagogické lyceum
• práce ve školských zařízeních Associação Cristã Amor em Ação, Colégio Semear, kde bude stážistům umožněna práce s dětmi v předškolním věku a s dětmi na prvním stupni základní školy

3) Krátkodobá mobilita ve Španělsku – doba trvání 1 měsíc – podzim 2022

• 8 žáků oborů Kadeřník a Kosmetické služby
• práce ve skutečných salónech ve městě Sevilla
• seznámení se s inovativními metodami, prostředky a novými technologiemi v oblasti vlasové péče a péče o pleť

4) Krátkodobá mobilita ve Španělsku – doba trvání 1 týden – podzim 2022

• 2 pedagogičtí pracovníci
• job – shadowing ve španělských školách
• seznámení se s novými přístupy k žákům s inkluzí, s využitím nových technologií, aplikací a programů

Před samotným odjezdem na každou mobilitu budou žáci připravování jak v oblasti odborné terminologie v AJ, tak i v praktickém výcviku v hodinách odborných předmětů. Na základě úspěšného plnění pracovních úkolů, kvality vypracovaných životopisů a motivačních dopisů v AJ, dosažených studijních výsledků a chování a na základě výsledků výběrového řízení budou postupně vybíráni žáci pro každou stáž zvlášť.

Termíny výběrových řízení:

Krátkodobá mobilita jaro 2022 (ped. lyceum a soc. činnost) – prosinec 2021

Dlouhodobá mobilita jaro 2022 (ped. lyceum) – prosinec 2021
Krátkodobá mobilita podzim 2022 (kadeřníci, kosmetičky) – květen/červen 2022

Věříme, že se všem vybraným žákům podaří na stáž se řádně připravit, pobyt v cizí zemi se náležitě užijí a zdokonalí se jak ve svém oboru, tak i v angličtině.
O všech s projektem souvisejících aktivitách budeme pravidelně informovat na webových stránkách školy.

Hemenex - nábor 22.9.2021

Prezentace ročníkových prací 18.9.2021