Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > MŠMT zveřejnilo informace k přijímacím zkouškám v náhradním termínu

MŠMT zveřejnilo informace k přijímacím zkouškám v náhradním termínu

10.5.2021

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo dne 7. 5. 2021 opatření obecné povahy MŠMT Č. j.: 4337/2021-8, kterým se upravují informace knáhradnímu termínu přijímacích zkoušek:

Uchazeč, který měl konat oba termíny jednotné přijímací zkoušky na jedné škole, a jeden z termínů nekonal, může konat tuto zkoušku v náhradním termínu bez ohledu na důvod jejího nekonání v řádném termínu, pokud do 14. května 2021 potvrdí řediteli školy, na které měl konat oba termíny jednotné přijímací zkoušky, že bude konat tuto zkoušku v náhradním termínu. Potvrdit konání zkoušky v náhradním termínu nemusí uchazeč, který se řádně omluvil, a již mu toto právo konat tuto zkoušku v náhradním termínu vzniklo automaticky.
Dále může uchazeč ve školním roce 2020/2021 vzít zpět zápisový lístek uplatněný v přijímacím řízení, pokud byl následně v prvním kole přijímacího řízení přijat ke vzdělávání ve střední škole po konání přijímací zkoušky v náhradním termínu.

Jednotná přijímací zkouška v náhradním termínu se koná 2. a 3. června 2021. Zákonný zástupce uchazeče obdrží pozvánku s konkrétním termínem a s bližšími informacemi ke konání zkoušky Českou poštou. Pozvánka k přijímací zkoušce bude zaslána uchazečům o studium 19. 5. 2021.
Povinnost testování pro uchazeče:
Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví ze dne 6. dubna 2021 č. j. MZDR 14592/2021-1/MIN/KAN bylo nařízeno, že uchazeč smí konat jednotnou přijímací zkoušku pouze pokud:
a) nemá příznaky onemocnění COVD-19 (zvýšená teplota, kašel, rýma, zažívací obtíže, atd.);
b) doloží před konáním zkoušky negativní výsledek testu na onemocnění COVID-19, který byl proveden v posledních 7 dnech před konáním přijímací zkoušky na základní škole uchazeče.
Doklad lze nahradit:
a) potvrzením, že uchazeč prodělal onemocnění COVID-19, uplynula doba izolace a neuplynulo více ne 90 dní;
b) dokladem o negativním výsledku testu na onemocnění COVID-19, vydaným poskytovatelem zdravotních služeb.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel školy

OD 26.4.2021 JE UMOŽNĚNO PRAKTICKÉ VYUČOVÁNÍ 20.4.2021