Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Od 18.9. 2020 jsou povinné roušky ve všech prostorách škol včetně učeben

Od 18.9. 2020 jsou povinné roušky ve všech prostorách škol včetně učeben

18.9.2020

Od 18. 9. 2020 je v celé ČR povinnost nosit roušky ve všech prostorách škol. Nově tedy včetně učeben. Ochrana dýchacích cest u žáků a pedagogických pracovníků není vyžadována pro vzdělávací aktivity, jejichž charakter neumožňuje nošení ochranného prostředku (např. tělocvik, zpěv, hra na dechové nástroje).

Roušky se musí nosit např. i v kabinetech a jiných prostorech vymezených pro zaměstnance, pokud není zajištěn odstup všech osob minimálně 2 metry. Je-li zajištěn tento odstup a jedná se o „výkon práce na jednom místě“ – tedy stálé pracovní místo osoby, kde nedochází k fluktuaci různých lidí (kancelář, kabinet se stálými místy k sezení), roušky se nosit nemusí.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

ISIC 17.9.2020