Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Pedagogická poema

Pedagogická poema

15.10.2018

Jako každoročně se v říjnu opět konalo školní kolo soutěže zvané Pedagogická poema.
Tohle dramatické klání mívá pravidelně 3 kategorie. Tak tomu bylo i letos a výkony soutěžících byly opravdu zajímavé. Setkali jsme se s texty určenými pro malé děti i pro širší veřejnost. Převážně se jednalo o prózu, a to v celé její škále. Texty byly milé, vtipné, lyricky citlivé i smutně dojemné. Užili jsme si tedy od všeho trošku. A jak to nakonec dopadlo?

V kategorii ČTENÍ TEXTU se na 1. místě umístila Eliška Maráková s pohádkou Jak pejsek a kočička pekli dort.
2. místo získala Gabriela Ferfecká, ta četla z Alenčiny čítanky, a 3. místo dobyla Anežka Bernatíková s příběhem o inspektoru Fouskovi.

V kategorii PŘEDNES jsme nakonec po dlouhém rozmýšlení 1. místo neudělili.
2. místo získala Kateřina Šopová s básní Náměsíčná a na 3. místě se umístila Katrin Langerová s vlastní básní City.

V poslední kategorii IMPROVIZACE jsme udělovali pouze první postupové místo, které získala Marie Hótová. Ta diváky zaujala sehráním a vypravováním předem nepřipraveného příběhu.

Vybrané studentky pojedou v listopadu na státní nesoutěžní přehlídku Pedagogické poemy. Někteří také postoupí do soutěže Wolkerův Prostějov.
Všem zúčastněným děkujeme a výhercům gratulujeme.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY BUDOUCÍCH 1. ROČNÍKŮ 28.5.2019

ŘEDITELSKÉ VOLNO 28.3.2019