Smaragdové dobrodružství

14.11.2012
PROJEKTY: PROJEKT LEONARDO DA VINCI 2012 IRSKO

Před týdnem se 14 studentů 2. – 4. ročníku pedagogického lycea a dva učitelé vrátili z měsíčního pobytu v irské metropoli. Studenti se v Dublinu zúčastnili programu Leonardo da Vinci – Mobility, který škola úspěšně zrealizovala už poosmé. Během pobytu získali žáci praktické zkušenosti ze svého oboru, protože vykonávali stáž v tamějších mateřských školkách a výchovných centrech pro mládež. Studenti prošli před odletem pečlivým výběrem a náročnou jazykovou a kulturní přípravou, která jim měla ulehčit adaptaci na nové prostředí. Každý všední den trávili v nejrůznějších typech výchovných a vzdělávacích zařízení, kde se zapojovali do výuky a péče o děti od batolat až po školáky. O víkendech pak poznávali kouzelné kouty Smaragdového ostrova. Navštívili poloostrov Howth, který se pyšní nádhernými útesy po celém svém obvodu, město Bray, odkud vede krásná stezka podél břehu, národní park Wicklow s malebnými zámeckými zahradami, údolí dvou jezer Glendalough s ruinami středověkých kamenných kostelů, pláž v Malahide a poslední víkend se vypravili na slavné, 250 metrů vysoké útesy tyčící se nad Atlatikem, Cliffs of Moher. Pro všechny to byl nezapomenutelný měsíc a některým se ani nechtělo vracet domů. Dublin se svou nezaměnitelnou kulturou, barevnými dveřmi, hospůdkami s živou hudbou, veselými a přátelskými lidmi se jim navždy vryl do srdcí. O svých zážitcích a zkušenostech si pro spolužáky připravili prezentace s výkladem, které probíhají tento týden v informačním středisku.