Jste tady: Úvodní strana > Projekty > PROJEKT LEONARDO DA VINCI 2011 SLOVENSKO
PROJEKT LEONARDO DA VINCI 2011 SLOVENSKO
Název projektu: „S hřebenem do Evropy“.
Projekt je financován z prostředků EU.
Do programu Leonardo da Vinci (projekt mobility) je zapojena Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá, příspěvková organizace (vysílající organizace) a Spojená škola, příspěvková organizace z Žiliny-Bytčice ze Slovenska (zprostředkovatelská a přijímající organizace). Účastníky jsou žáci 2. – 3. ročníku oboru vzdělání Kadeřník.
I. PŘÍPRAVA PROJEKTU (duben až září 2011)
Na základě odborných, jazykových, prospěchových a mimoškolních dovedností a aktivit bylo vybráno dle hodnotících kritérií 9 žáků z 2. – 3. ročníku oboru vzdělání Kadeřník. Ve škole probíhala jazyková a odborná příprava žáků.
II. REALIZACE PROJEKTU (2.10. – 22.10..2011)
Termín odborné stáže 9 žáků a 1 pedagoga školy v Žilině je od 2.10. – 22.10.2011. Stáž se skládá ze tří týdnů praktické výuky v různých kadeřnických salónech jak v Žilině, tak také na odborném pracovišti hostitelské školy. Žáci tak mají možnost se seznámit se způsobem a rozsahem teoretické i praktické výuky svého oboru v dané zemi. Dalším, neméně důležitým cílem je také poznání prostředí na jiné střední škole, navíc v zahraničí, a tím zvýšení motivace k dalšímu studiu.
III. HODNOCENÍ PROJEKTU (prosinec 2011 – leden 2012)
Účastníci stáže vypracují hodnotící zprávy a budou se také účastnit besed se svými spolužáky. Bude vypracována závěrečná hodnotící zpráva předkladatele projektu, včetně vyúčtování a zpráva o průběhu projektu zpracována partnerskou stranou.
Po ukončení stáže získají žáci certifikáty organizace Spojená škola, příspěvková organizace z Žiliny-Bytčice a dále EUROPASS – mobility.
Projekt Leonardo v Žilině
10.11.2011
Naše kadeřnice na Slovensku Každá praxe je dobrá a praxe v cizině má také svou váhu. V rámci projektu Leonardo da Vinci, nazvaném „S hřebenem do Evropy“ ji žákyně 2.a 3.ročníku oboru Kadeřnice získávaly od 2. do 22. října na Spojené škole v Žilině-Bytčici. Děvčata pracovala ve špičkových kadeřnických salónech , kde zúročila své znalosti a dovednosti. A protože nejen prací živ je člověk, dívky si našly čas i na kulturu a poznávání okolí Žiliny. Ve volných dnech podnikaly kratší i delší výlety, absolvovaly výšlap na Sulovské skály, navštívili Budatinský zámek, ale asi nejvíce se jim líbilo v Rajeckých Teplicích.