Výsledky přijímacího řízení
na obor Kadeřník zveřejníme
23.4.2019 ve 12 hodin

Jazykově vzdělávací pobyt v Anglii 2015

Přečtěte si aktuální informace a prohlédněte fotografie z projektu

Jazykově vzdělávací pobyt v Anglii

14.10.2015

Naše škola získala dotaci na uspořádání zahraničního pobytu, a proto se ve dnech 5. 10. – 11. 10. 2015 zúčastnilo 20 vybraných studentů jazykového pobytu v Ramsgate.

Součástí jazykového pobytu byla výuka anglického jazyka v School of English Language v Ramsgate. Našim studentům se výuka velmi líbila, dozvěděli se velmi mnoho zajímavých informací o zvycích a životě v Anglii. Ale především si procvičili své konverzační schopnosti. Výuku, stravování i ubytování zajišťoval Churchill House, jehož zaměstnanci, kteří nás provázeli celým pobytem, byli velmi milí a přívětiví lidé. Své znalosti si studenti mohli zdokonalit rovněž v hostitelských rodinách, kde byli ubytováni, a většinu večerů strávili příjemným rozhovorem se členy svých rodin.

Kromě výuky jsme poznávali a navštěvovali nejrůznější zajímavá místa. Začali jsme procházkou po  Ramsgate, což je krásné starobylé přístavní město. Zde jsme rovněž navštívili tunely používané za druhé světové války. Podnikli jsme výlet do malebného Canterbury, kde jsme si prohlédli nejen úžasnou Canterburskou katedrálu, ale rovněž jsme vzali útokem obchody. Navštívili jsme také městečko Margate, kde jsme se prošli po pobřeží a viděli jsme i slavnou Turnerovu galerii.

Největším tahákem byl páteční celodenní výlet do Londýna, kde jsme viděli jeho největší dominanty, jako např. Buckinghamský palác, budovu Parlamentu se slavným Big Benem, Westminsterské opatství, Downing Street, Horse Parade, Trafalgarské náměstí, Picadilly Circus aj. Prošli jsme se St. James´s parkem s množstvím divokého ptactva a odpočinuli si v Covent Garden, kde jsme mohli obdivovat pouliční umělce. Rovněž jsme byli v Přírodovědném muzeu, kde si každý našel to své od vzniku vesmíru až po dnešní dny. Většina z nás obdivovala sekci dinosaurů, ale zajímavá byla i ostatní fauna a flóra, minerály aj.

V sobotu jsme plni smutku museli opustit Ramsgate i s jeho skvělými obyvateli a přesunuli jsme se do Doveru, kde jsme se prošli po úžasných bílých Doverských útesech a navštívili jsme největší anglický středověký hrad v Doveru. Pobyt jsme zakončili posledními nezbytnými nákupy a poté jsme jízdou Eurotunelem opustili Anglii.

Další uskutečněné projekty

PROJEKT COMENIUS 2012 - 2014
Moderní trendy ve výuce dramatické a tělěsné výchovy
PROJEKT LEONARDO DA VINCI 2014 FINSKO