Děkujeme za odevzdání přihlášky
v přijímacím řízení

69-41-L/01 Kosmetické služby

ČTYŘLETÝ STUDIJNÍ OBOR
střední vzdělání s maturitní zkouškou

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM - Kosmetické služby (v PDF)

Učební plán platí od 1.9.2018 pro 1. až 3. ročník, 4. ročník viz Dodatek ŠVP

Školní vzdělávací program studijního oboru kosmetička je koncipován jako čtyřletý a zabezpečuje získání odborných vědomostí a praktických dovedností potřebných k profesionálnímu vykonávání kosmetických služeb na úrovni úplného středního odborného vzdělání, součástí výuky je také odborný výcvik.

Cílem školního vzdělávacího programu je příprava k poskytování kvalifikovaných a kvalitních kosmetických služeb.

Praktická část výuky probíhá na odloučeném pracovišti střední školy Havířov- Prostřední Suchá. Žáci využívají ke studiu odborného výcviku moderně vybavené  provozovny kosmetiky, manikúry a pedikúry.

Cílem školního vzdělávacího programu je příprava žáků schopných poskytovat  komplexní kosmetické ošetření – povrchové čištění pleti, napářku pleti, hluboké čištění pleti, kosmetickou masáž obličeje, dekoltu a krku, mikromasáž očního okolí, aplikace masek a obkladů, epilace, úprava obočí a řas, poradenství podle aktuálního stavu a věku klienta. Dále provádějí úprava obličeje make-upem- denní, večerní, fantazijní a divadelní líčení. V průběhu studia žáci pracují s přístrojovou technikou, např: laser, galvanická žehlička, ultrazvuková špachtle, napařovací přístroj. Žáci oboru poskytují i komplexní péči o ruce a nohy klienta včetně poradenské služby.

Žáci se účastní soutěží odborných dovedností např: v Lanškrouně Kalibr Cup ,či v Brně Harmonie,   mistrovství České republiky Beuty& SPA, které se koná  v Praze, ale i mezinárodních soutěží např. v Německu a Polsku.

Ke vzdělávání lze přijmout uchazeče, který splnil povinnou školní docházku nebo úspěšně ukončil základní vzdělávání před před splněním povinné školní docházky, a který splnil kritéria přijímacího řízení.

Předpokladem přijetí ke vzdělávání je splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče, která bude potvrzena lékařem na přihlášce ke studiu.

Onemocnění a zdravotní obtíže, které vylučují zdravotní způsobilost uchazeče ke vzdělávání:

• prognosticky závažná onemocnění podpůrného a pohybového aparátu znemožňující zátěž páteře, omezující funkci horních nebo dolních končetin (poruchy hrubé i jemné motoriky)
  • prognosticky závažná chronická onemocnění kůže a spojivek, včetně onemocnění alergických
  • přecitlivělost na alergizující látky používané při praktickém vyučování
  • prognosticky závažné poruchy vidění, zorného pole nebo barvocitu
  • nemoci vylučující vydání zdravotního průkazu
UČEBNÍ PLÁN 1. ročník 2. ročník3. ročník4. ročník
Všeobecně-vzdělávací předměty