Logo STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá, příspěvková organizace
Logo Moravskoslezský kraj

Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Aktuality

Strana 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 (881-890 z 1.757)

Bílá pastelka

22.10.2018

Již tradičně se žáci naší školy zúčastnili celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka, která proběhla 17. října.
V letošním školním roce se do realizace humanitární akce opět zapojili žáci třetího ročníku pedagogického lycea. Celkem 15 dvojic nabízelo k zakoupení symbolickou bílou pastelku, malý kalendář a bloček na poznámky. Páry pracovaly v ulicích města Havířova, Ostravy, Karviné, Frýdku a mnoha dalších.
Výtěžek sbírky bude využit ve prospěch nevidomých a slabozrakých osob a na podporu služeb, které jsou osobám se zrakovým postižením poskytovány v rámci celé České republiky.

Další fotografie

Den se sociálním pracovníkem

18.10.2018

Dne 11. října se v Havířově-Šumbarku konal Den se sociálním pracovníkem. Zúčastnili se žáci čtvrtého ročníku oboru Sociální činnost. Sociální pracovnice je seznámila s chodem organizace, se službami, které poskytují, a také s tím, jakým uživatelům jsou určeny. Následně pracovnice podrobně vysvětlila činnosti občanské poradny, intervenčního centra a poradny pro rodinu s dětmi. Pro žáky byly tyto informace velice přínosné, hlavně pro ty, kteří se chtějí v budoucnu pohybovat v sociální sféře. Nechyběly ani propagační materiály, které si mohli žáci odnést s sebou.
Názor zástupců třídy H4.A
„Informace, které nám byly předány, můžeme využít jak při maturitní zkoušce, tak i v budoucím povolání. Pracovnicím střediska patří náš velký obdiv.“

Další fotografie

Krátkodobá mobilita se žáky v Česku - projekt Erasmus+ KA2 2018

Projekt: Erasmus+ KA229 Chráníme si Evropu

16.10.2018

Ve dnech 8. - 12. října 2018 žáci a pedagogové naší školy zorganizovali první mezinárodní setkání v rámci projektu ERASMUS+ KA2 2018. Krátkodobé mobility C1 v Česku se zúčastnilo celkem 45 žáků a 13 pedagogů partnerských škol z Havířova (CZ), Žiliny (SVK) a Cieszyna (POL).

Projektové činnosti jsme zahájili v prostorách Střední školy, Havířov-Prostřední Suchá, kde se hosté z Polska a ze Slovenska seznámili s naší školou, navázali první kontakty a vyměnili si zkušenosti z úvodních projektových činností. Následně jsme se společně přesunuli do malebného prostředí Krkonošského národního parku, kde proběhla hlavní část projektových činností. Jako základnu jsme zvolili Pec pod Sněžkou.

V úterý 9. října dopoledne proběhla zajímavá přednáška pracovníka Správy Krkonošského národního parku na téma „Krkonošský národní park, jeho zajímavosti a ochrana přírodního bohatství v rámci národního parku“. V odpoledních hodinách jsme se vydali na komentovanou exkurzi do Krkonošského národního parku v oblasti kolem Pece pod Sněžkou, v rámci které jsme se dozvěděli spoustu nových poznatků o ochraně přírody a o problémech při záchraně krkonošského přírodního bohatství. Putovali jsme proti proudu říčky Úpy až k ledovcem vymodelovanému Obřímu dolu. Také jsme se seznámili s problematikou sekundárních rašelinišť v oblasti kolem Modrého potoku. Kromě již všeobecně známé problematiky negativního působení kůrovce (Scolytinae) na nejen krkonošské lesy, bylo neméně zajímavé „setkání“ s místní cimrmanovskou raritou z oblasti živočišní říše – Oňukem krkonošským ((Pavidus corcontis Dix), s jedinečným výskytem v Obřím dole. Večer jsme v rámci společných projektových činností připravovali podklady pro dotazníkové šetření a společný soutěžní kvíz na projektové téma - „Chráníme si Evropu“.

Následující den jsme se přesunuli na Hnědý vrch, kde jsme zdolali nejvyšší krkonošskou rozhlednu, která nám ze svého vrcholu nabídla nezapomenutelný pohled na celé Krkonoše  a další okolní hory. Osm kilometrů dlouhou zpáteční cestu do Pece pod Sněžkou jsme absolvovali adrenalinovým sjezdem na sportovních koloběžkách. Odpoledne následoval přesun do Janských Lázní, kde nám dvě sympatické pracovnice Správy Krkonošského národního parku připravily komentovanou procházku místní Stezkou korunami stromů. Večer proběhla soutěžní vernisáž angažovaných plakátů na projektové téma - „Chráníme si Evropu“ a nezapomenutelný pracovní workshop, v rámci kterého žáci všech partnerských škol vytvořili společný angažovaný plakát na již uvedené projektové téma.

Ve čtvrtek 11. října jsme lanovkou vyjeli na Růžovou horu a pak pěkně pěšky „po svých“ na nejvyšší vrchol Česka, na Sněžku. Silný vítr nás popohnal přes Slezský dům na Luční boudu, kde jsme vydatně poobědvali. Cestou na Výrovku jsme vzdali hold obětem hor u Kapličky, která je jejich památníkem. Pak jsme přes Richtrovy boudy po Čertových schodech uzavřeli okruh v Peci pod Sněžkou. Večer pokračovaly další projektové činnosti – zpracování webových stránek projektu a příprava mobility C2 na Slovensku. Nesměl chybět ani závěrečný krkonošský rozlučkový večírek.

V pátek ráno nás čekal odjezd do partnerské školy v Havířově-Prostřední Suché. Odpoledne ukáplo při loučení pár slziček a plní dojmů a vzpomínek se všichni vydali směrem domů. První společné shledání jenom prohloubilo touhu všech po dalším setkání. Nádherné Česko ahóóój a již nyní se těšíme na krásnou přírodu Slovenska v rámci další projektové mobility.

Další fotografie

Pedagogická poema

15.10.2018

Jako každoročně se v říjnu opět konalo školní kolo soutěže zvané Pedagogická poema.
Tohle dramatické klání mívá pravidelně 3 kategorie. Tak tomu bylo i letos a výkony soutěžících byly opravdu zajímavé. Setkali jsme se s texty určenými pro malé děti i pro širší veřejnost. Převážně se jednalo o prózu, a to v celé její škále. Texty byly milé, vtipné, lyricky citlivé i smutně dojemné. Užili jsme si tedy od všeho trošku. A jak to nakonec dopadlo?


V kategorii ČTENÍ TEXTU se na 1. místě umístila Eliška Maráková s pohádkou Jak pejsek a kočička pekli dort.
2. místo získala Gabriela Ferfecká, ta četla z Alenčiny čítanky, a 3. místo dobyla Anežka Bernatíková s příběhem o inspektoru Fouskovi.

V kategorii PŘEDNES jsme nakonec po dlouhém rozmýšlení 1. místo neudělili.
2. místo získala Kateřina Šopová s básní Náměsíčná a na 3. místě se umístila Katrin Langerová s vlastní básní City.

V poslední kategorii IMPROVIZACE jsme udělovali pouze první postupové místo, které získala Marie Hótová. Ta diváky zaujala sehráním a vypravováním předem nepřipraveného příběhu.

Vybrané studentky pojedou v listopadu na státní nesoutěžní přehlídku Pedagogické poemy. Někteří také postoupí do soutěže Wolkerův Prostějov.
Všem zúčastněným děkujeme a výhercům gratulujeme.

Další fotografie

Proměna 2018

8.10.2018

Letos na podzim proběhne již 6. ročník PROMĚNY, již tradiční akce našeho kadeřnického a kosmetického salónu.
Odpoledne 3. prosince přivítáme v našem školním salónu mladé dívky, které mohou přijít s maminkami, tetami či kamarádkami. Čekají je kadeřnické a kosmetické procedury.
Dámy si mohou užít zkrášlovací hýčkání zcela zdarma!

K tomu je třeba se včas zaregistrovat na emailu promena@stredniskola-sucha.cz, a to nejpozději do 25. listopadu.

A co všechno na účastnice Proměny čeká?

Kromě česání, stříhání, foukání a profesionálního líčení se mohou těšit také na fotografie, které zachytí změnu jejich vizáže.

Fotbalový turnaj - Budapešť

Projekt: Visegrad Fund Sport - včera a dnes

8.10.2018

Ve dnech 25. až 27. září jsme, v rámci projektu Visegrad, navštívili hlavní město Maďarska - Budapešť. První aktivitou projektu Hry a zábavy našich dědů byl turnaj v malé kopané, který pro nás zorganizovali žáci a učitelé partnerské školy s názvem Materská škola, všeobecná škola, gymnázium a kolégium s vyučovacím jazykom slovenským. Dále si pro nás připravili prohlídku nejznámějších památek ve městě - Budínský hrad, Prezidentský palác i s výměnou stráží, Parlament, Náměstí hrdinů, Bazilika svatého Štěpána a další. Zajímavá byla i návštěva interaktivního Muzea sportu, nazvaného podle legendárního fotbalisty Ference Puskáse. Celý pobyt se nám všem velmi líbil, přivezli jsme si spoustu zážitků a kontaktů a již dnes se těšíme na další aktivity.

Další fotografie

Úspěšnost přijetí našich absolventů na vysokých školách

7.10.2018

Obor Pedagogického lycea připravuje žáky především k dalšímu studiu.
Z celkového počtu 28 absolventek lycea pokračuje ve studiu 26 studentek (93%) Absolventky volily především pedagogické obory na různých školách:
OU Ostrava – Učitelství: Český jazyk - občanská výchova, Pedagogika - výchova ke zdraví, Tělesná výchova - občanská nauka, Učitelství pro MŠ, Učitelství pro 1.stupeň, Sociální pedagogika, Speciální pedagogika, Učitelství odborných předmětů;
Masarykova univerzita Brno – Učitelství pro 1.stupeň, Učitelství pro MŠ;
Univerzita Palackého v Olomouci: Speciální pedagogika pro 2. stupeň ZŠ a SŠ s českým jazykem.
Jedna studentka byla přijata ke studiu ve Velké Británii (University of Derby –Criminal Psychology).
Absolventky pedagogického lycea zvolily i studium mimo své zaměření:
Masarykova univerzita v Brně: Aplikovaná informatika či Sdružená uměnovědná studia,
Slezská univerzita v Opavě: Manažerská informatika,
Česká zemědělská univerzita v Praze: Zahradní a krajinářská architektura.
Ze třídy H 4.A (Sociální činnost) pokračuje ve studiu 9 studentů( 42%) z 21 absolventů. Vzhledem k zaměření oboru si studenti volili sociální a humanitní obory (VOŠ sociální v Ostravě, obor Sociální práce a pedagogika, Ostravská univerzita - Sociální poradenství a práce, Univerzita Palackého v Olomouci – Učitelství pro MŠ, Masarykova univerzita v Brně – Mediální studia a žurnalistika, VOŠ PRIGO – Předškolní a mimoškolní pedagogika, VŠ sociálně právní v Havířově).
Všem přijatým absolventům přejeme úspěšné studium.

Fotografický workshop v Polsku

Projekt: Interreg V-A Kaleidoskop profesí - současné trendy v polsko-českém odborném školství

4.10.2018

Ve dnech 26. - 27. 9. jsme se s fotokroužkem pod dohledem pana Přečka a pana Skupina zúčastnili workshopu v polském městě Rydultowy.
Učili jsme se, jak zacházet s foťákem a jak správně fotit.

První den jsme šli na přednášku, kterou vedl pan Tomek. Přednáška v polském jazyce byla velmi obsáhlá a poučná.

Druhý den jsme si naplánovali ranní focení východu slunce, a tak jsme si přivstali. Bohužel bylo zataženo a sluníčko se nám zahlédnout nepodařilo. Vynahradily nám to alespoň labutě na rybníku, a tak jsme nafotili mnoho hezkých fotek z přírody.

Výlet se nám velmi líbil a i když byla docela zima, rádi se dalších podobných akcí zase zúčastníme.

Další fotografie

Evropský den mobility

2.10.2018

Dne 21. 9. 2018 jsme se s naší třídou H3.A zúčastnili akce v Havířově s názvem “Evropský týden mobility”. Tato kampaň se pokusila přesvědčit veřejnost, že automobily nejsou jediným dopravním prostředkem. Město si tak pro děti mateřských a základních škol připravila soutěže, které měly poukázat na různorodost možností, jak se po městě přepravovat.
Pro děti mateřských škol byla připravena zážitková trasa, kde jsme dohlíželi na jejich bezpečnost a za jejich šikovnost jsme je odměnili sladkostmi. Pro žáky základních škol byla připravena soutěž, jejíž součástí byly různé stanoviště, jako např. skákání na balónech, jízda na koloběžce, překážková dráha nebo chůze na chůdách. Naším úkolem bylo zapisovat výsledky soutěžících a zároveň jsme dohlíželi, aby se nezranili. Všichni si také mohli vyzkoušet největší nafukovací překážkovou dráhu v ČR, která měřila 60 metrů.
Kolem poledne proběhlo vyhlášení vítězů a rozdávání cen. My jsme si den užili a práce s dětmi nám dala nové zkušenosti. Také na nás na závěr čekalo příjemné překvapení, protože jako poděkování za účast jsme všichni dostali dárkovou poukázku do Nové Karoliny.

Další fotografie

Sportovně turistický kurz ve Francii

2.10.2018

"TOUR DE FRANCE 2018"

Naše Tour de France začala v pátek 14. září v dopoledních hodinách.
Po nástupu v tělocvičně, kde jsme byli všichni samozřejmě na čas (???), jsme nabalili do našeho autobusu, co se dalo, a vyrazili směrem na Azurové pobřeží.
Petr a Petr, naši řidiči, nás seznámili s trasou do Francie. Cesta byla dlouhá, ale když cestujete se skvělou partou, jako byla ta naše, utíká to opravdu rychle. Projeli jsme Rakouskem a Itálií, pak jsme konečně dorazili do překrásné oblasti jižní Francie.
Zabydleli jsme se v krásném golfovém resortu u moře v Port Grimaud. Volné chvíle jsme trávili sportováním u moře nebo u bazénu, ale věnovali jsme se i jiným aktivitám. Nikdy nezapomeneme na výlety do překrásných míst - Nice, Cannes, Antibes a Saint Tropez. V Cannes jsme se prošli po červeném koberci, v Saint Tropez se vyfotili s četníky. Také jsme byli uchváceni večerní krásou městečka Port Grimaud, které připomíná Benátky.
Francie byla nádherná, všichni máme spoustu nezapomenutelných a vtipných vzpomínek, za které jsme moc vděčné.
A největší dík si zaslouží parta našich učitelů Karel Koyš, Šárka Beke a Vendula Švarcová, bez kterých bychom zabloudili již na první benzínce v Mikulově.
Děkujeme - žákyně třídy L4.A

Další fotografie

Strana 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 (881-890 z 1.757)
Menu - Úvodní strana Menu - Navigační menu Menu - Vyhledávání Menu - Aktuality Menu - Fotogalerie Menu - Kontakty Menu - Facebook Menu - Instagram Webová stránka školy