STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá,
příspěvková organizace
Škola

AKTUALITY

Celkem: 858 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>

Přednášky pro žáky

16.5.2018
Ve dnech 18. 4. a 25. 4. proběhly v naší škole přednášky s názvem Prevence nádorového onemocnění prsu. Těchto přednášek se zúčastnili žáci všech tříd třetího ročníku. Lektorkami byly paní Marta Marčová a Eva Pavlíková z havířovské organizace INNA.
Další přednášky konané v rámci prevence rizikového chování se konaly 11. 5. a 14. 5. Lektorem besedy s názvem Pravda o drogách byl pan Tomáš Hrachovec z občanského sdružení „Řekni NE drogám – řekni ANO životu“ a zúčastnili se jich žáci všech tříd prvního ročníku.

Vítězství prodavačů v Praze

15.5.2018
Naši žáci Gabriela Ferencová P3.B, Denisa Tvrdá P3.B, Daniel Dokoupil P1.A a Sára Kondášová P1.A se zúčastnili 14. května 2018 celorepublikové vědomostní a dovednostní soutěže obchodního řetězce Kaufland ČR v.o.s. Soutěž se konala na filiálce Praha-Vypich. Do soutěže bylo vybráno 24 žáků z celé republiky, kteří se utkali v sedmi disciplínách:

* vědomostní test
* kartonový řez
* rozhovor se zákazníkem
* seřazení zboží podle ceny
* jízda paletovým vozíkem
* bezpečnostní prvky u zboží
* výměna pásky u váhy

Žáci podali velmi dobré výkony. V soutěži byli vyhodnoceni vždy tři nejlepší z každého ročníku, kteří obdrželi zajímavé peněžité odměny. Každý soutěžící obdržel malý věcný dárek.
Denisa Tvrdá P3.B se umístila na 1. příčce
Daniel Dokoupil P1.A získal 2. místo.

Žákům děkujeme za reprezentaci školy a vítězům gratulujeme.

Úspěch v krajském kole SOČ

15.5.2018
Úspěch v krajském kole SOČ

Minulý týden se v aule Vysoké školy báňské konal další ročník krajského kola studentské konference s názvem Středoškolská odborná činnost. Do tohoto klání se probojovalo šest žáků třetího ročníku pedagogického lycea, kteří úspěšně postoupili z kola okresního konaného o měsíc dříve v Českém Těšíně. Ani tady se před velkou konkurenci naši žáci neztratili a odnesli si hned tři krásná umístění:
Obor 13 – ekonomika a řízení
Kristýna Vavříková – On-line marketing - konzultant Ing. Janečková – 2. místo
Obor 14 – pedagogika, psychologie, sociologie, volný čas
Simona Chmelíková – Alternativní komunikace - konzultant Mgr. Kubátová – 3. místo
Obor 17 – filozofie, politologie a ostatní společenské obory
Marie Klímková - Finanční gramotnost dětí staršího školního věku – konzultant Mgr. Kubátová - 2. místo

Všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci a gratulujeme k úspěchu!

Soutěž Talent 2018 ovládly naše žákyně

14.5.2018
Že máme šikovné a hudebně nadané žáky, všichni víme. Ale stejně nás vždy potěší, když k tomuto poznání dojdou i lidé mimo školu, navíc když jde o odbornou porotu. Před týdnem se konalo finále oblíbené pěvecké soutěže Talent 2018, kterou pořádá Městské kulturní středisko Havířov. Na galakoncert se probojovaly hned dvě naše žákyně a podpořit je přišly i jejich třídy.
Karolína Spratková z prvního ročníku pedagogického lycea skončila ve své kategorii stříbrná a Kristýna Kolárová ze třetího ročníku sociální činnosti získala ZLATO!!!
Oběma děvčatům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.

Den Země

10.5.2018
Den Země

Poslední dubnový pátek patřil v Havířově oslavám Dne Země.
Naše škola ve spolupráci s Magistrátem města Havířova se k oslavě tohoto svátku také připojila.
Studentky 1. ročníku oboru sociální činnost pomáhaly organizačně zajišťovat nejrůznější aktivity určené pro širokou veřejnost.

Školení barber střihů

10.5.2018
Školení barber střihů

V pondělí 7. 5. 2018 se v salónu školy konalo školení barber střihů a úpravy vousů, kterého se zúčastnili žáci všech ročníků oboru kadeřník. Své umění a kreativitu předvedl náš bývalý student Víťa Szlaur. Ten je majitelem dvou prosperujících barbershopů v Ostravě. Školení bylo přínosem zejména pro žáky 3. ročníku, kteří budou střih v tomto stylu vytvářet u závěrečné zkoušky.

Praktická výuka speciální pedagogiky

4.5.2018
V březnu proběhly exkurze pro 2. ročník sociální činnosti a 3. ročník pedagogického lycea v Poradně pro rodinu a dítě, která se zabývá především poradenskou a odlehčovací službou pro autistické děti. Studenti se seznámili se základy alternativní komunikace a s pomůckami pro autisty.
V dubnu naši školu navštívil pan Holba se svou vodící fenkou Ami. V rámci besed pro 1. a 2. ročníky oborů pedagogické lyceum a sociální činnost vyprávěl o svém genetickém onemocnění, jehož důsledkem je hluchoslepota. Pan Holba vidí svět otvorem, který je velký asi jako špendlíková hlavička, a ještě neostře. Od narození také špatně slyší. Představil žákům kompenzační pomůcky, vysvětlil, jaká úskalí musí překonávat a jaké činnosti jeho život bez dvou smyslů vyplňují a naplňují.

PŘIJÍMÁME PŘIHLÁŠKY NA KOSMETICKÉ SLUŽBY

3.5.2018

Do 16. května 2018 přijímáme přihlášky ke studiu na obor vzdělání s maturitní zkouškou Kosmetické služby (viz menu - "druhé kolo přijímacího řízení").
 
Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Naši žáci konverzovali s rodilým mluvčím

25.4.2018
Naši žáci konverzovali s rodilým mluvčím

Dne 24. 4. 2018 navštívil naši školu a třídu L2. B Hilton Shepperson, rodilý mluvčí z jazykové školy Hello. Lektor se se studenty bavil o jejich představách o budoucnosti a o tom, co udělat, aby byli v budoucnu spokojení. Dozvěděli jsme se o populárních povoláních ve Velké Británii, odhalovali jsme jejich kladné a záporné stránky a společně jsme se podívali na několik videí. Studenti tak měli možnost nejen si uspořádat své plány o budoucnosti po maturitě, navíc vše spojili s konverzací s panem Sheppersonem, který pochází z Velké Británie.

Návštěva španělského partnera

23.4.2018
Návštěva španělského partnera

Naši školu navštívil pan Mariano Aguelles García ze španělského Gijónu. Se školou, která leží ve městě na pobřeží Atlantiku v asturijské oblasti, jsme zahájili spolupráci letos v lednu v rámci projektových aktivit Erasmus+. Plánujeme dlouhodobou spolupráci, neboť gijónská škola má podobnou skladbu oborů jako naše škola a stejně jako my se projektů účastní řadu let, proto by vzájemná spolupráce byla velmi přínosná. Pan García si prohlédl školu, navštívil školní salón, kde probíhá odborný výcvik, setkal se se zástupci firem, v nichž by žáci mohli vykonávat souvislou praxi, a také se s námi vypravil na výlet po krásách našeho regionu.
Bude-li letošní projekt schválen, rádi bychom vyslali své žáky už na podzim na měsíční stáž do Španělska a na jaře příštího roku bychom hostili španělské žáky na stáži u nás.

Celkem: 858 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
ŠKOLA JE ČLENEM ASOCIACÍ
Asociace středních škol oborů kadeřník, kosmetička ČR Asociace učňovských zařízení Česká asociace školních metodiků prevence Asociace výchovných poradců
PROJEKT EDISON
AIESEC Česká republika Edison Česká republika