STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá,
příspěvková organizace
Děkujeme za odevzdání přihlášky
a přejeme mnoho úspěchů
v přijímacím řízení
Škola

AKTUALITY

Celkem: 926 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>

Úspěch našich žákyň v Okresním finále florbalu

18.3.2019

Protože naše děvčata zvítězila v Městském kole ve florbalu, postoupila do Okresního finále, které se konalo v prostorách Městské sportovní haly Slávie na ulici Astronautů.

Tým našich děvčat třemi vítězstvími a jednou prohrou obsadil 2. místo a přivezl stříbrné medaile.
Navíc naše žákyně Natálka Čtvrtková byla vyhlášena Nejlepší hráčkou celého turnaje!

Úspěšný tým naší školy tvořily žákyně:
• Čtvrtková Natálie /H4.A/
• Wachtarczyková Leona /H4.A/
• Pešková Eliška /L4.A/
• Klimková Marie /L4.A/
• Borská Terezie /L2.A/
• Škorpíková Patricie /L2.A/
• Toráčová Rozálie /L1.A/
• Válková Simona /L1.A/
• Kováčová Nikola /H3.A/
• Šimšová Vendula /K1.S/

Chtěl bych touto cestou opět poděkovat výše uvedeným žákyním za úspěšnou reprezentaci školy na poli sportovním. Za kabinet TV, Karel Koyš.

Úspěch našich žákyň v Okresním finále florbalu
Další fotografie

„Lyžování včera a dnes“ – projekt Visegrád

17.3.2019
PROJEKT: Visegrad Fund Sport - včera a dnes
Ve dnech 13. – 15. března 2019 žáci a pedagogové naší školy zorganizovali v rámci projektu Visegrád, projektovou akci číslo 3 s podtitulem „Lyžování včera a dnes“. Projektové akce se aktivně zúčastnilo 40 žáků a 10 pedagogů z partnerských škol projektu Visegrád ze Slovenska, Polska, Maďarska a Česka. Z naší školy to byli žáci oborů Pedagogického lycea a Sociální činnosti. Po přátelském setkání v prostorách Střední školy, Havířov-Prostřední Suchá, se hosté z partnerských škol seznámili s naší školou, navázali nové přátelské kontakty, vyměnili si zkušenosti z dosavadních projektových činností a zapůjčili si lyžařské vybavení pro plánované praktické lyžařské aktivity. Následně jsme se společně přesunuli do zasněžených Jeseníků, kde na nás ve Staré Vsi u Rýmařova čekalo ubytování v RS Relaxa. Třídenní program se nesl v duchu podtitulu projektové akce „Lyžování včera a dnes“. Žáci a pedagogové se seznámili ve workshopu s různými formami pohybu na sněhu, které si pak vyzkoušeli prakticky, v lyžařském areálu Stará Ves. Nejenom v rámci workshopu a na lyžařském svahu, ale i večer na diskotéce byl zdůrazněn rozdíl mezi „Lyžováním včera a dnes“. Opět jsme rádi, že naši žáci a pedagogové v rámci projektu Visegrád absolvovali tuto projektovou akci a věříme, že získané vědomosti a dovednosti budou úspěšně aplikovat v budoucnu ve své profesní praxi. Opět se prokázalo, že důležitým přínosem všech mezinárodních projektů, je navázání nových přátelství a vzájemná výměna zkušeností. Takže loučení tradičně probíhalo s nadějí budoucích společných aktivit a setkání.
„Lyžování včera a dnes“ – projekt Visegrád
Další fotografie

Juniorský pohár v Praze – máme 1. místo!

16.3.2019

V sobotu se v Praze konal Juniorský pohár v rámci pražského veletrhu World of Beauty and Spa. Téma poháru pro letošní ročník bylo „Moulin Rouge“, a to jak pro Make-up, tak i pro účesovou tvorbu.
Soutěže v líčení se účastnila naše žákyně Barbora Kolaříková, v účesové tvorbě pak zazářila Marie Doležalová. A právě Marie svým precizním uměním vykouzlila na své modelce překrásný účes, kterým si získala porotu. Vybojovala nejvíce bodů a vyšplhala se na nejvyšší příčku.
Gratulujeme Marii Doležalové ke krásnému 1. místu!

Juniorský pohár v Praze – máme 1. místo!
Další fotografie

Mistrovství republiky Harmonie - máme 1., 2. a 3. místo!

14.3.2019

14. března se v Brně konalo Mistrovství republiky mladých kadeřníků a kosmetiček HARMONIE 2018/2019, kterého se jako každým rokem zúčastnili také naši žáci.
Soutěž byla již tradičně vypsána v několika kategoriích a my můžeme slavit hned 3 úspěchy najednou.

V kategorii Účesová tvorba na téma „Přírodní živly – voda, země, oheň, vzduch“ získala 3.místo žákyně 3. ročníku kadeřnic Dominika Boneková.

V kategorii Účesová tvorba na cvičné hlavě s tématem „Účesy inspirované tvorbou Georgyi Kota“ se naše žákyně 2. ročníku kadeřnic Helena Šafaříková umístila na krásném 1. místě.

V kategorii Fantazijní líčení v dekorativní kosmetice jsme v tématu Orient také sklidili úspěch – máme 2. místo, vybojovala si jej žákyně 4. ročníku oboru Kosmetické služby Eliška Hanusková.

Účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci a blahopřejeme ke krásnému umístění.

Mistrovství republiky Harmonie - máme 1., 2. a 3. místo!
Další fotografie

Dvanáct měsíčků ve stacionáři Santé

12.3.2019

Dne 11. a 12. března byli naši žáci oboru Sociální činnost H3.A a H2.A pozváni na divadelní představení s názvem „Dvanáct měsíčků“, ve kterém účinkovali klienti zařízení Denního stacionáře Santé na ulici Čelakovského v Havířově-Podlesí.
Žáci byli výkonem herců - amatérů tak nadšení, že v závěru ocenili divadelní představení potleskem vstoje. Pohádka byla perfektně propracovaná od kulis až po samotný výkon klientů a jejich asistentů.
Mimořádný zážitek z tohoto představení nás obohatil o jiný pohled na lidi s mentálním postižením. Budeme-li mít možnost zhlédnout jejich další představení, velice rádi přijmeme pozvání.

Dvanáct měsíčků ve stacionáři Santé
Další fotografie

Gastronomie našich předků a dnes

12.3.2019
PROJEKT: Interreg V-A Kaleidoskop profesí - současné trendy v polsko-českém odborném školství

Dne 4. – 6. 3. 2019 se naše žákyně tříd L2.A a H2.A účastnily spolu s polskými žáky projektové akce INTERREG. KA 5. Akce probíhala v hotelovém komplexu Laskowo, který kromě jiného disponuje i SPA areálem.
První den se žákyně seznámily s trendy moderního vaření a pod vedením šéfkuchařů vařily menu o pěti chodech pro 36 osob, které poté samy degustovaly na slavnostní večeři. Po zdárném dokončení obdržely certifikát.
Druhý den byl ve znamení kávy. Za asistence zkušených baristů se žákyně učily připravovat různé druhy kávy. Nejprve proběhla teoretická příprava s ukázkami a poté si každá žákyně otestovala své schopnosti při přípravě esspressa, americana, cappuccina nebo laté. Po skončení a vyhodnocení kurzu obdržely zúčastněné žákyně certifikát.
Projektová akce předčila naše očekávání, všichni si odnesli spoustu zajímavých poznatků z moderní gastronomie.


 

Gastronomie našich předků a dnes
Další fotografie

Krokusy rozkvetly!

6.3.2019

V prosinci 2017 žáci tehdejších 1. a 2. ročníků zasadili v rámci mezinárodního projektu, který organizuje Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze, cibulky žlutých krokusů v areálu našeho školního hřiště. Žluté květiny mají připomínat jeden a půl miliónu židovských dětí, které zemřely za holocaustu.
Na jaře 2018 jsme marně čekali, až se kytičky ukáží. O to víc nás svou krásou překvapily na počátku letošního března. Každý rok na jaře tak budou zdobit část školního pozemku a připomínat utrpení nevinných dětí.

Krokusy rozkvetly!
Další fotografie

Ples

5.3.2019

Po dlouhé době se i naše škola dočkala a 1.3.2019 proběhl ve Společenském domě Reneta v Havířově reprezentační školní ples, na který se všichni dlouho těšili. 
Večerem vládla skvělá atmosféra, ke které přispěl mimo jiné také fotokoutek s vtipnými cedulkami, bohatá tombola a doprovodný program. Celým večerem nás provázely žákyně naší školy Eliška Kutláková a Kristýna Šplíchalová, k tanci a poslechu hrála kapela Gaspary z Valašského Meziříčí. O profesionální taneční vystoupení se postarala skupina Maniak aerobik a pár z tanečního klubu Flodur. 
Všichni hosté si celý večer krásně užili. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci plesu. Speciální poděkování patří trojici děvčat z L4.A – Stáně Slezákové, Katce Šmihulové a Kristině Lavrenčíkové, bez kterých by se celá akce vůbec neuskutečnila. 
Bylo by skvělé, kdyby tento - po dlouhé době první - ples nebyl na dlouhou dobu plesem posledním. Je to obrovská výzva pro mladší ročníky, které z toho snad vytvoří každoroční tradici! 

Ples
Další fotografie

Sportovec roku 2018 a my

4.3.2019

My v akci - Sportovec roku 2018

Sportovec roku 2018 a my
Další fotografie

Puškinův památník

2.3.2019

Ve středu 27. února proběhl druhý ročník školního kola soutěže Puškinův památník. Jde o přehlídku přednesu ruské poezie, prózy a taky písní.
Žáci přednesli několik básní, zpívali a dokonce sborově recitovali. Soutěž měla úspěch u vystupujících i u diváků, kteří nadšeně aplaudovali. Všem účastníkům děkujeme a vítězům blahopřejeme.
Sólová recitace:
1. místo: Marie Hótová (L2. A)
2. místo: Daniel Bula (L2. A)
Sólový zpěv:
1. místo: Beata Labajová (L1. A)
Skupinová recitace:
1. místo: třída L3. A

Puškinův památník
Další fotografie
Celkem: 926 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>

Střední škola, Kapitána Jasioka 635/50,
735 64 Havířov - Prostřední Suchá

E-mail: reditel@stredniskola-sucha.cz, sekretariat@stredniskola-sucha.cz

Tel.: +420 553 401 731/741
Fax: +420 597 579 062

ID datové schránky: 8w3jcbk

Elektronická podatelna: sshk@po-msk.cz
E-mailové podání lze zasílat do velikosti zprávy 20 MB a formátech DOC, DOCX, JPEG, JPG, PDF, XML a XMLX

Zobrazit na mapě

Střední škola

TOPLIST
© Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá | CMS Emedium Production s.r.o.
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem