STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá,
příspěvková organizace
Škola

AKTUALITY

Celkem: 964 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>

Hezké prázdniny :-)

29.6.2019
:-)
Hezké prázdniny :-)
Další fotografie

Seznam žáků na stáž v Portugalsku v rámci projektu Erasmus+

29.6.2019

V posledním červnovém týdnu proběhlo finální kolo výběru žáků do Portugalska.

Děkujeme všem zájemcům a blahopřejeme "vítězům"! 

Na portugalskou stáž se mohou těšit tito žáci:

Sociální činnost:

Aneta Adamcová H2.A
Klára Barabaszová H2.A
Viktorie Chloubová H2.A
Tereza Tamoková H2.A
náhradnice: Eva Bodzentová H2.A

Pedagogické lyceum:

Lucie Lyčková L3.B
Aneta Pavelková L3.B
Michaela Szotkowská L3.B
Tereza Skalková L3.B
Dorota Spratková L3.A
Dominika Stonová L2.A
Katrin Langerová L2.A
Tomáš Roik L2.A
Daniel Bula L2.A
Karolína Šustrová L1.B
náhradnice:
N1: Kateřina Borutová L1.B
N2: Natálie Křižáková L3.A

Vodácký kurz na Hronu

27.6.2019

Slunečný konec školního roku nás tradičně láká k pohodě u vody.
Opět jsme neodolali a vydali se vstříc romantickému dobrodružství na vodáckém kurzu. Letos se vypravila naše skupina vodáků do peřejí slovenské řeky Hron. Měli jsme možnost naučit se "číst vodu", splout si několik jezů, bezpočet peřejí a hlavně si užít spoustu legrace, jak při plavbě, tak i na tábořištích.
Ale náš vodácký kurz neměl jenom sportovní zaměření, nováčci museli tradičně uvařit „Nováčkovský guláš“, mazáci jim oplátkou připravili „Mazáckou vaječinu“ a vše bylo korunováno oblíbeným pasováním letošních nováčků. Romantickou linku pak kurzu dodaly večery u ohně, kdy pod odleskem hvězd noční oblohy zaznívaly dlouho do noci tóny kytary. Náplastí na bolavé tělo byla poslední den relaxace v termálních lázních Turčianské Teplice. Věřím, že i letos všichni odjížděli spokojení, plní zážitků a už se těší na další vodácký kurz příští rok, tentokrát na Sázavě.
Takže vodáčtí kamarádi, příště opět Ahóóój! Těší se, Charlie.

Vodácký kurz na Hronu
Další fotografie

Úspěch v Havířovské lize středních škol

27.6.2019

Jako každoročně i v průběhu celého školního roku 2018/2019 se žáci naší školy aktivně účastnili Havířovské ligy SŠ ve sportovních soutěžích. Již tradičně dosáhli reprezentantky naší školy několika pěkných výsledků.
Naše dívky obsadily 1. místo v městském kole ve florbalu a šplhu, dále obsadily 2. místo v městském kole ve futsalu, volejbale, stolním tenise a veslování na trenažéru a 3. místo v městském kole v silovém víceboji a orientačním běhu.
Takže v konečném hodnocení celoroční Havířovské ligy naše škola v kategorii dívek obsadila mezi všemi středními školami 3. místo a obhájila loňský bronzový stupínek. Předání ocenění vedením Magistrátu města Havířova úspěšným školám v letošní Havířovské lize proběhlo v prostorách Městské sportovní haly Slávie 26. června 2019.
Chtěl bych touto cestou moc poděkovat sportovním reprezentantkám naší školy a jejich učitelům tělesné výchovy, kteří je na soutěže připravují a pomáhají šířit dobré jméno školy.
Za PK VZ a ZEM, Mgr. Karel Koyš

Úspěch v Havířovské lize středních škol
Další fotografie

Interreg červen

19.6.2019
PROJEKT: Interreg V-A Kaleidoskop profesí - současné trendy v polsko-českém odborném školství

V rámci projektu INTERREG probíhalo na naší škole ve dnech 11. – 12. 6. 2019 setkání našich žáků, žáků z Polska a klientů zařízení Santé – centra ambulantních a pobytových služeb pro lidi s mentálním postižením Havířov.

V úterý nejprve všichni společně tvořili výtvarná díla na téma „Pole, louky, lesy, domovino, kde jsi?“ Jednalo se o malování prsty a tkaní obrázků. Po obědě provedli žáci 2. ročníku oboru Sociální činnost hosty po škole a pomocí workshopů je pak seznamovali s náplní práce pracovníka v sociálních službách. Na vlastní kůži si tak polští žáci mohli vyzkoušet úpravu lůžka s klientem, pomoc při hygieně dítěti, základy první pomoci, některé druhy obvazové techniky, měření krevního tlaku a vybrané aktivizační činnosti.
Druhý den, ve středu, přivítali hosty z Polska v doprovodu našich žáků pracovníci v zařízení Santé, kde jim paní vedoucí nejprve osvětlila poslání organizace a následně si sami mohli vyzkoušet činnosti, které toto zařízení svým klientům nabízí. Někteří tak vůbec poprvé pracovali s keramikou, jiní vyšívali, další pak tkali koberečky či pletli košíky.

Interreg červen
Další fotografie

Literárně - historická exkurze Itálie

18.6.2019
Červnová literárně - historická exkurze do Itálie se na naší škole již stala vítanou tradicí. Bývá určena zejména pro žáky 2. ročníků a jejím hlavním tématem je William Shakespeare a jeho slavné literární postavy.
A tak jsme se v pátek 7. června vydali autobusem do přímořského městečka Caorle. Pobyt byl naplánovaný na termín 7. – 16. června. Prohlédli jsme si krásy historického centra Caorle a začínali jsme chápat, že města v Itálii jsou velmi krásná, stavby čerpají z různých architektonických stylů a určitě není člověka, kterému by se tamní atmosféra dýchající historií nelíbila.
Ubytovali jsme se v kempu v Caorle. V rámci pobytu jsme absolvovali výlety za Shakespearovými postavami. Ve Veroně jsme kupříkladu navštívili Juliin dům, který se nám moc líbil. Dalším výletem se staly Benátky, kde jsme obdivovali krásné stavby, mosty, kanály, gondoly a gondoliéry a hlavně – do Benátek se dostanete jedině lodí, a to se nám moc líbilo. Navštívili jsme i některá menší městečka, z nichž každé na nás dýchlo svým kouskem historie.
Každý den jsme vypracovávali úkoly ve formě rébusů, křížovek, hádanek či doplňovaček, které souvisely s italskou literaturou, Itálií a českým jazykem. Úkoly byly v závěru pobytu vyhodnoceny a my se mohli radovat ze sladkých cen :)
Předposlední den pobytu jsme se těšili na shakespearovský večer na pláži. Naším úkolem bylo vytvořit s pomocí jakýchkoli přírodních materiálů sochy z písku na téma Shakespeare, jeho život, postavy… Výsledek byl okouzlující, asi jsme se minuli ve výběru studia a měli jsme jít studovat sochařství ;)
Letošní literárně – historická exkurze se povedla, všechno bylo na jedničku a kromě všudypřítomných komárů se nám v Caorle na písečné mušličkové pláži moc líbilo.
Hlavní poděkování patří zejména paní Pechové, bez které by Itálie nebyla ta pravá Itálie!
Literárně - historická exkurze Itálie
Další fotografie

Beseda žáků s hluchoslepým člověkem

17.6.2019
Ve středu 12. 6. navštívil naši školu opět pan Ladislav Holba se svou vodící fenkou Amy, aby seznámil žáky především 1. ročníků s životem hluchoslepého člověka.
Hluchoslepého člověka můžeme na ulici poznat podle bílé hole s červenými pruhy.
Studenti se seznámili s pomůckami pro zrakově a sluchově postižené a s Lormovou dotykovou abecedou.
Kompenzační pomůcka – sluchadlo - umožňuje panu Holbovi komunikovat s lidmi. Ačkoli pan Holba téměř nic nevidí a postupně se mu zhoršuje i sluch, velmi ochotně odpovídal na zvídavé otázky žáků.
Beseda žáků s hluchoslepým člověkem
Další fotografie

„Zdolávání řek včera a dnes“ – projekt Visegrád

12.6.2019
PROJEKT: Visegrad Fund Sport - včera a dnes

Rok utekl jako voda, a společný projekt Visegrad Fund – „Sport – včera a dnes“ se nachýlil k svému závěru. Ve dnech 3. – 5. června 2019 se žáci a pedagogové naší školy aktivně zúčastnili projektové akce číslo 4. S mottem „Zdolávání řek včera a dnes“. Projektové akce se zúčastnilo celkem 40 žáků a 10 pedagogů z partnerských škol projektu Visegrád ze Slovenska, Polska, Maďarska a Česka. Z naší školy to byli žáci oborů Pedagogického lycea a Sociální činnosti. Po přátelském přivítání v prostorách partnerské Spojené školy v Žilině, jsme si prohlédli celou školu, navázali nové přátelské kontakty, vyměnili si zkušenosti z dosavadních projektových činností a po chutném obědě vyrazili vstříc plánovaným projektovým činnostem. V průběhu třídenní projektové akce jsme měli možnost si na vlastní kůži v peřejích a nádherné přírodě kaňonu řeky Váh kolem hradu Strečna, vyzkoušet rozdíl mezi zdoláváním řeky kdysi na vorech a dnes na sportovních raftech. V soutěskách „Jánošíkovych dier“ na Malé Fatře v okolí památného sídla Terchová, jsme si vyzkoušeli turistiku proti proudu divokých horských bystřin. Na cyklostezkách v oblasti Varína byly v neustále permanenci sportovní koloběžky a neopomněli jsme ani společná posezení u ohně, při opékání různých dobrot. Při zvuku tahací harmoniky došlo nejenom na společný zpěv, ale i na nezapomenutelné tanečky kolem ohně. Těžké bylo loučení s přáteli na konci perfektní projektové akce, kterou připravila slovenská partnerská škola, ale utěšovali jsme se vidinou společných akcí budoucích. Jeden společný projekt sice končí, ale naše přátelství pokračuje dál a již teď se těším na příští spolupráci.
Za PK VZ a ZEM, Mgr. Karel Koyš

„Zdolávání řek včera a dnes“ – projekt Visegrád
Další fotografie

Výběrové řízení na stáž v Portugalsku

31.5.2019

Ve čtvrtek 27. června v 10 hodin se bude konat výběrové řízení pro měsíční stáž v Portugalsku ve městě Braga, která proběhne v termínu říjen - listopad 2019.
Možnost zúčastnit se stáže mají žáci tříd: L1.A, L1.B, L2.A, L3.A, L3.B, H1.A, H2.A a H3.A.
Součástí bude vědomostní test z anglického jazyka, motivační dopis a ústní pohovor. Žáci pedagogického lycea v něm anglicky vysvětlí pravidla originální dětské hry a žáci sociální činnosti budou anglicky popisovat aktivizační činnosti pro seniory.
Na základě výsledků bude vybráno celkem 14 žáků.

Slovní zásoba a gramatické celky, které budou zahrnuty v písemném testu a pohovoru:
Gramatika:
1. přítomný čas prostý a průběhový
2. vyjádření budoucnosti – „will“ a vazba „to be going to“
3. minulý čas + čas předpřítomný, včetně nepravidelných sloves
4. stupňování přídavných jmen
5. zájmena neurčitá + vyjadřující množství (some/any, much/many,….)
6. základní předložky (časové i místní)
7. Podmínkové věty

Slovní zásoba:
1. In the restaurant/shop
2. Food and meals
3. Giving directions
4. Everyday life
5. Hobbies and sports
6. School and education
7. Young people and their life
8. Czech republic
9. Holidays and festivals

TŘÍDNÍ SCHŮZKY BUDOUCÍCH 1. ROČNÍKŮ

28.5.2019

Ve čtvrtek 20. června 2019 se uskuteční v budově školy třídní schůzky budoucích žáků prvních ročníků a jejich zákonných zástupců.

Zahájení třídních schůzek podle oborů vzdělání:
16,00 h - Kadeřník
16,15 h - Kosmetické služby
16,30 h - Sociální činnost - sociálně výchovná
16,45 h - Pedagogické lyceum

Na třídních schůzkách projednáme za přítomnosti třídních učitelů, učitelů odborného výcviku a vedení školy zahájení a organizaci školního roku 2018/2019 a průběh studia na naší škole. Těšíme se na setkání s Vámi.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Celkem: 964 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>

Střední škola, Kapitána Jasioka 635/50,
735 64 Havířov - Prostřední Suchá

E-mail: reditel@stredniskola-sucha.cz, sekretariat@stredniskola-sucha.cz

Tel.: +420 553 401 731/741
Fax: +420 597 579 062

ID datové schránky: 8w3jcbk

Elektronická podatelna: sshk@po-msk.cz
E-mailové podání lze zasílat do velikosti zprávy 20 MB a formátech DOC, DOCX, JPEG, JPG, PDF, XML a XMLX

Zobrazit na mapě

Střední škola

TOPLIST
© Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá | CMS Emedium Production s.r.o.
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem