STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá,
příspěvková organizace
Škola

AKTUALITY

Celkem: 891 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>

Učilištní kolo Kalibr Cup - Moulin Rouge

20.11.2018

Dne 19. listopadu 2018 proběhlo na odloučeném pracovišti školy učilištní kolo mezinárodní soutěže středních škol Kalibr Cup. Letošní téma soutěže je Moulin Rouge, soutěžící se tedy mohli inspirovat stejnojmenným muzikálem.
Porota se po nelehkém rozhodování shodla na tomto verdiktu:

obor kadeřník
1.místo Doležalová Marie K2.A
2.místo Kremerová Monika K2.A
3. místo Šafaříková Helena K2.A


obor kosmetické služby
1.místo Kolaříková Barbora K4.S
2.místo Hanousková Eliška K4.S
3.místo Žeravová Magda K2.S

Věříme, že budeme naši školu úspěšně reprezentovat i v dalších kolech!

Učilištní kolo Kalibr Cup - Moulin Rouge
Další fotografie

Na Poemě již podeváté

19.11.2018

Ve dnech 7.–10. listopadu 2018 se na Gymnáziu a Střední odborné škole pedagogické v Čáslavi konal 51. ročník Pedagogické poemy – národní přehlídky přednesu, čtení a improvizovaného vyprávění žáků středních pedagogických škol. Této přehlídky se zúčastnily také dvě žákyně oboru pedagogické lyceum – Marie Hótová (třída L2.A) v disciplíně improvizace pro středoškoláky a Gabriela Ferfecká (třída L3.B) v disciplíně čtení pro předškolní děti.
Žákyně naší školy oboru pedagogické lyceum se přehlídky účastní již od roku 2008 (s jednou absencí v roce 2009). Na přehlídce prezentují jednak své dovednosti v oblasti improvizace, přednesu či čtení pro danou cílovou skupinu, jednak se ve zvolené disciplíně dále vzdělávají. Národní přehlídka zároveň nabízí učitelům možnost dále se vzdělávat ve výše zmiňovaných oblastech a příbuzných oborech, a to formou seminářů vedených odborníky z praxe.
Příští rok se naši žáci zúčastní Pedagogické poemy v Prachaticích. Další informace k přehlídce včetně fotogalerie vizte na stránkách: http://pedagogickapoema.cz/

Na Poemě již podeváté
Další fotografie

Nahrávání závěrečné písně pro K-Mode

15.11.2018

A je to tady zas. Blíží se konec roku a s ním naše tradiční K-Mode show. Přípravy probíhají v plném proudu, vystupující horlivě nacvičují, šijí kostýmy, dolaďují choreografie.
A my, co rádi zpíváme, jsme jako každý rok vybírali písničku, která by mohla celé K-mode uzavírat. Tentokrát jsme vsadili na klasiku a vyhrála melodie Dancing Queen od Abby. Ještě jsme vymysleli český, originální a hlavně „náš“ text, vybrali ty nejlepší zpěváky a tradá do nahrávacího studia.
A tak jsme 14. listopadu zavítali na Základní uměleckou školu Leoše Janáčka v Havířově, kde jsme využili profesionálních služeb tamního zvukového mistra a – písnička je na světě. Zní nám to parádně, jen se přijďte 13. prosince do Kulturního domu Petra Bezruče podívat! Budeme se na vás těšit!

Nahrávání závěrečné písně pro K-Mode
Další fotografie

Výstava bez bariér

12.11.2018
V pátek 9. 11. 2018 si žáci třídy L3.B a H2.A v doprovodu paní učitelky Kubátové a Smejkalové aktivně prohlédli výstavu „Život bez bariér“ v Ostravě.
Výstava byla zaměřena na seniory a osoby s různými handicapy, a to zdravotními i společenskými.
Cílem výstavy bylo těmto lidem pomoci a přispět tak ke zlepšení jejich života. Žáci se také dozvěděli, jak se dá aktivně trávit důchodový věk, jaké změny a úpravy vyžadují zdravotní omezení, jaké jsou novinky na trhu s pomůckami pro zdravotně znevýhodněné osoby. Celou řadu těchto pomůcek si také vyzkoušeli na „vlastní kůži“.
Výstava bez bariér
Další fotografie

Úspěchy v Havířovské lize SŠ

11.11.2018

Dlouholetou tradici má v našem městě podpora středoškolského sportu v rámci soutěží Havířovské ligy základních a středních škol. V Havířovské lize si žáci škol města Havířova poměřují své dovednosti na poli sportovním.
Naše škola se dlouhodobě aktivně do Havířovské ligy zapojuje nejen účastí našich žáků v jednotlivých soutěžích, ale taky pořádáním sportovních klání pro žáky všech havířovských středních škol. Letos již tradičně pořádá naše škola Městské kolo ve futsalu dívek, které proběhne v prostorách Městské sportovní haly Slávie ve středu 14. listopadu 2018, Městské kolo ve volejbale dívek opět v Městské sportovní hale Slávie 28. listopadu 2018 a konečně Městské kolo ve veslování na trenažéru chlapců i dívek, kdy žáky všech havířovských škol přivítáme v prostorách tělocvičny naší školy 29. ledna 2019.
Přesto, že „Máme pestrý život“ a zdaleka nestíháme účast na všech soutěžích, daří se našim žákům pravidelně obsazovat v celkovém hodnocení Havířovské ligy medailová umístění. V loňském roce dosáhly naše dívky celkově v rámci všech havířovských škol na stříbrné medaile a letos na medaile bronzové.
I Havířovskou ligu SŠ pro školní rok 2018-2019 zahájily naše žákyně na vlně úspěchů.
V Městském kole ve stolním tenisu dívčích týmů v herně stolního tenisu v Havířově-Šumbarku získaly naše žákyně stříbrné medaile. Na úspěchu dívčího týmu naší školy měly hlavní podíl žákyně Slezáková Stanislava a Bernatíková Anežka.
Druhou letošní účastí našich žákyň v Havířovské lize SŠ bylo Městské kolo ve florbalu dívek v Městské sportovní hale Slávie. Tým našich děvčat letos opět porazil všechny soupeřky, získal zlaté medaile a jako nejlepší tým Havířova postoupil do okresního finále. Vítězný tým naší školy tvořily hráčky: Čtvrtková Natálie, Borská Terezie, Škorpíková Patricie, Kováčová Nikola, Pavelková Aneta, Pešková Eliška, Wachtarczyková Leona, Šimůnková Radka, Toráčová Rozálie, Válková Simona a Šimšová Vendula.
Chtěl bych touto cestou moc poděkovat výše uvedeným žákyním za úspěšnou reprezentaci školy na sportovním poli.
Za kabinet TV Karel Koyš

Úspěchy v Havířovské lize SŠ
Další fotografie

Sbírka potravinové pomoci

5.11.2018
V třetím říjnovém týdnu se naše škola připojila ke „Sbírce potravinové pomoci“, kterou organizovala Potravinová banka v Ostravě ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje.
Žáci, pedagogové, ale i ostatní zaměstnanci školy přinášeli trvanlivé potraviny, jako například rýži, cukr, těstoviny, mouku apod.
Celý výtěžek ve výši 39,74 kg a odpovídající hodnotě 1 987,15 Kč putoval k uživatelům sociálních služeb Armády spásy Havířov.
Všem, kteří se do sbírky zapojili, děkujeme.

Mgr. Jana Smejkalová, školní koordinátor EVVO

Veletrh středních škol Ostrava

5.11.2018

V pátek 2. 11. 2018 se konal Veletrh středních škol v Avion Shopping Parku v Ostravě. Akce se konala ve spolupráci s Moravskoslezským krajem a byla určena pro prezentaci regionálních škol.
Uchazeči se měli možnost přímo na místě seznámit s možnostmi, které jim v rámci kraje tyto školy nabízejí. Účast návštěvníků byla hojná, každý byl pozván na Den otevřených dveří. Velký zájem byl zejména o studium oboru Pedagogické lyceum.

Veletrh středních škol Ostrava
Další fotografie

Projektový ADRENALIN na Orientce - projekt INTERREG 2018

5.11.2018
PROJEKT: Interreg V-A Kaleidoskop profesí - současné trendy v polsko-českém odborném školství

Od pondělí 22. října 2018 do středy 24. října 2018 žáci a pedagogové naší školy zorganizovali „Sportovní tábor v Česku“ v rámci projektu Interreg 2018, kterého se zúčastnilo celkem 40 žáků a 6 pedagogů partnerských škol z Havířova (CZ) a z Rydultowy (POL). Z naší školy to byli žáci oborů Pedagogického lycea a Sociální činnosti. Po přátelském setkání v prostorách Střední školy, Havířov-Prostřední Suchá, se hosté z Polska seznámili s naší školou, navázali nové přátelské kontakty a vyměnili si zkušenosti z dosavadních projektových činností. Následně jsme se společně přesunuli do, babím létem malovaného prostředí Jeseníků, kde na nás ve Staré Vsi u Rýmařova čekala Chata Orientka. Náročný třídenní program tvořil Volnočasový workshop Pandora, který byl zaměřen nejenom na teorii, ale hlavně na praktická cvičení v oblasti adrenalinových činností. Žáci a pedagogové si někdy sáhli až na dno fyzických a psychických sil při lanových aktivitách, při zdolávání různorodých lezeckých stěn, při střílecích bojových hrách - armygame, airsoftu či lukostřelbě, při bungee runningu nebo free fallu. Adrenalinové aktivity zažívají v naší době obrovský rozmach, který má rok od roku dynamičtější charakter. S tímto rozmachem aktivit jde ale ruku v ruce i značné nebezpečí pramenící z toho, že tyto aktivity si mladí lidé zkouší bez potřebné teoretické výbavy, bez praktických znalostí lezeckých technik a to přináší velká rizika. Zároveň víme, že spousta mladých lidí chce s adrenalinovými aktivitami začít, ale neví jak. Proto jsme rádi, že naši žáci a pedagogové v rámci projektu Interreg absolvovali tento podnětný Volnočasový workshop Pandora a věříme, že získané vědomosti a dovednosti budou úspěšně aplikovat v budoucnu ve své profesní praxi v oblasti volnočasové pedagogiky. Opět se prokázalo, že důležitým přínosem všech mezinárodních projektů, je navázání nových přátelství a vzájemná výměna zkušeností. Takže loučení tradičně probíhalo s nadějí budoucích společných aktivit a setkání.


 

Projektový ADRENALIN na Orientce - projekt INTERREG 2018
Další fotografie

Exkurze v Tyfloservisu Ostrava

4.11.2018

V pátek 2. listopadu navštívili žáci 4. ročníku Pedagogického lycea pracoviště pro rehabilitaci nevidomých a slabozrakých osob. Byli seznámeni s nabídkou služeb (např. výuka čtení a psaní v Braillově bodovém písmu, výcvik prostorové orientace, chůze s bílou holí, nácvik podpisu, nácvik sebeobsluhy).
Žáci si prakticky vyzkoušeli chůzi s bílou holí v terénu a základy průvodcovství nevidomého člověka.
Každoročně se naše škola připojuje k humanitární sbírce Bílá pastelka, jejíž výtěžek putuje na podporu tyflosrevisů v ČR.

Exkurze v Tyfloservisu Ostrava
Další fotografie

Velkolepé oslavy v duchu první republiky

29.10.2018

V neděli 28. října 2018 se naše škola zúčastnila dne otevřených dveří na Krajském úřadě v Ostravě. Akce byla velkolepá, vše se neslo v tematickém stylu první republiky.
A co jste jako návštěvníci mohli zažít? Posedět v prvorepublikovém salónu, prohlédnout si historická platidla se vzácnou sbírkou mincí, ochutnat kávu i pochoutky mladých gastronomů a mnoho dalšího – a to z rukou studentů krajských středních škol.
Naši žáci oboru kadeřník se postarali o dobové i moderní účesy a zároveň předvedli dobové oblečení a módní doplňky. Všem to moc slušelo a měli opravdu hodně práce, holčičky i slečny či ženy měly o zkrášlování velký zájem.
Současně si náš absolvent Luděk Šmehlík se svými děvčaty připravil přehlídku historických oděvů, a tak se diváci mohli pokochat šaty z dob secese, dvacátých nebo třicátých let.
Návštěvnost byla hojná a všem se den, i když upršený, velmi líbil.

Velkolepé oslavy v duchu první republiky
Další fotografie
Celkem: 891 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
ŠKOLA JE ČLENEM ASOCIACÍ
Asociace středních škol oborů kadeřník, kosmetička ČR Asociace učňovských zařízení Česká asociace školních metodiků prevence Asociace výchovných poradců
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
F.S.C. BEZPEČNOSTNÍ PORADENSTVÍ a.s.
IČ: 25884646
Sídlo: Vítkovická 1994/22, 702 18 Ostrava
E-mail: poverenecMSK@fsc-ov.cz