STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá,
příspěvková organizace
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
10. 12. 2019
9:00 - 17:00 hod.
Škola

AKTUALITY

Celkem: 992 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>

Závěrečná píseň na K-Mode

22.11.2019

Blíží se prosinec a s ním naše každoroční prezentační show K-MODE. Přípavy jsou v plném proudu, secvičujeme čísla, dolaďujeme kostýmy.

Dnes jsme definitivně nahrávali závěrečnou píseň, při které se budou vystupující loučit s obecenstvem. Zpívalo nám to dobře, ve zvukovém studiu jsme se cítili skoro jako profesionálové.

Doufáme, že se nám takhle krásně povede i celé K-Mode 2019.

Závěrečná píseň na K-Mode
Další fotografie

Školení manikúra

21.11.2019

Ve čtvrtek 21. listopadu proběhlo na odloučeném pracovišti školy další školení kosmetiček, tentokrát v oblasti manikúry. Všechna děvčata po absolvování školení získala certifikáty.

Školení manikúra
Další fotografie

Nejlepší florbalistky jsou ty naše!

15.11.2019

Naše škola má opět nejlepší florbalistky v Havířově

Další úspěšnou letošní účastí našich žákyň v Havířovské lize SŠ bylo Městské kolo ve florbalu dívek v Městské sportovní hale Slávie. Tým našich děvčat letos opět porazil všechny soupeřky, získal zlaté medaile a jako nejlepší tým Havířova postoupil do okresního finále. Zlatý turnaj proběhl 11. listopadu v prostorách Městské sportovní haly Slávie na ulici Astronautů. Traduje se, že získat titul je jednodušší, než tento titul následně obhájit. Tým naší školy na pověry nedal, opět zvítězil ve všech utkáních a stal se přeborníkem města Havířova pro školní rok 2019/2020.

Úspěšný tým naší školy tvořily tyto žákyně:
Kováčová Nikola /H4.A/
Borská Terezie /L3.A/
Škorpíková Patricie /L3.A/
Toráčová Rozálie /L2.A/
Válková Simona /L2.A/
Gawryšová Daniela /L1.A/
Chládková Žaneta /L1.A/
Kročková Karolína /L1.A/
Šimšová Vendula /K2.S/
Šimůnková Radka /L2.A/
Lukoszová Nikol /L1.B/
Máchová Kateřina /L1.B/
Slováková Tereza /L1.B/
Závodná Eliška /L1.B/
Bojková Adéla /L1.A/
Všem děvčatům z vítězného týmu chci tímto poděkovat za vzornou reprezentaci školy a popřát hodně štěstí v okresním finále. Za PK TV Karel Koyš.

Nejlepší florbalistky jsou ty naše!
Další fotografie

Taneční 2019

13.11.2019

K životu našich středoškoláků patří každoročně "TANEČNÍ" - tj. kurzy společenského tance a chování. Kurzy pořádá ve Společenském domě Reneta taneční škola Flodur a naši žáci již měli možnost ukázat, co se během podzimu pod vedením Mgr. Lenky Roikové naučili. Před týdnem proběhla první prodloužená lekce, na niž byli vedle rodičů a přátel pozváni také učitelé.

Taneční 2019
Další fotografie

Nové trendy v kosmetice - řasy

13.11.2019

V pondělí 11. listopadu proběhlo na odborném výcviku školení žáků oboru Kosmetické služby. Děvčata se naučila aplikovat novou metodu regenerace a natočení řas - Lash lifting.
Lash lifting umí během hodiny v salonu vyčarovat řasy, které by záviděla i mrkací panenka.
Doba jde kupředu, proto i učitelé odborného výcviku se snaží zavádět do výuky novinky ze světa kosmetiky.

Nové trendy v kosmetice - řasy
Další fotografie

Veletrh středních škol Ostrava

10.11.2019

Avion Shopping Park v Ostravě, jako největší regionální nákupní centrum, se maximálně snaží o zapojení do místních aktivit, podporování projektů, případně si vlastní projekty tvoří na klíč.
V pátek 8. listopadu jsme se v nákupním centru zúčastnili akce Veletrh středních škol.
Nákupní centrum nabídlo svým návštěvníkům příležitost se přímo na místě seznámit s možnostmi, které jsou na území Moravskoslezského kraje poskytovány jednotlivými školami.
Prezentace naší školy se setkala s obrovským zájmem. Největší zájem byl především o líčení a úpravu účesu.

Veletrh středních škol Ostrava
Další fotografie

Stáž v Portugalsku - Erasmus+

6.11.2019
PROJEKT: Erasmus+ Evropská praxe pro život

Už třetí týden tráví 14 žáků naší školy podzimní dny v portugalském městě Braga. Vyjeli tam v rámci projektu Erasmus+ Evropská praxe pro život. Stážisté oboru Pedagogické lyceum pracují v mateřských a základních školách a děvčata ze Sociální činnosti pomáhají v domově důchodců. Zprávy, co nám posílají, vypovídají o tom, že jsou tam všichni spokojeni a mají radost, že mohli v rámci studia tuto zkušenost zažít.
Erasmus+ v Portugalsku byl už od začátku pro nás skvělá, ale těžká výzva. Všichni se obávali země, kde se nemluví skoro vůbec anglicky, ale nakonec to nebylo tak černé, jak se zdálo. Za všechny mohu říci, že jsme tady načerpali mnoho nových zkušeností, jak už v anglickém a portugalském jazyce, tak v práci s dětmi, cestování a komunikaci ve větší skupině lidí. Všichni teď máme v srdcích nezapomenutelný zážitek, který se s námi ponese ještě hodně dlouho. Anet P.

Lyceum:

Práce pedagogického lycea v Portugalsku probíhá velmi podobně jako u nás v Česku. Jsme rozdělení na různá pracoviště - školka, škola a sportovní areál a střídáme se po týdnu. Ve školce jde většinou o zabavení dětí. I když je mezi námi jazyková bariéra, vždycky se nějak domluvíme. Ať už snahou o angličtinu, s překladačem nebo prostě "rukama nohama". Ve škole se práce trochu mění. Naším úkolem je připravovat pro děti různé zábavné aktivity, aby se na chvíli odpoutaly od výuky. Sportovní areál pak je spíše o pohybu. Výuka je nejdelší, ale zato nejzábavnější. Se studenty děláme různé aktivity, od basketbalu, přes běhání až po kánoe. Byli jsme také součástí hip-hopového workshopu. Každé z pracovišť je jiné, ale jsou něčím zábavné a jsme moc rádi, že máme možnost si tohle všechno vyzkoušet.

Zajímá vás více? Koukněte se na blog, který účastníci portugalské stáže píší: https://sucharyvportugalsku8.webnode.cz/

 

Stáž v Portugalsku - Erasmus+
Další fotografie

Úspěšné pořadatelství Městského kola ve futsalu dívek v rámci Havířovské ligy středních škol

4.11.2019

Dlouholetou tradici má v našem městě podpora středoškolského sportu v rámci soutěží Havířovské ligy základních a středních škol. V Havířovské lize si žáci škol města Havířova poměřují své dovednosti na poli sportovním.
Naše škola se aktivně do Havířovské ligy zapojuje nejen účastí našich žáků v jednotlivých soutěžích, ale taky pořádáním sportovních klání pro žáky všech havířovských středních škol. Letos již tradičně pořádá naše škola Městské kolo ve futsalu dívek, které proběhlo v prostorách Městské sportovní haly Slávie ve středu 23. října 2019, Městské kolo ve volejbale dívek opět v Městské sportovní hale Slávie 13. listopadu 2019 a konečně Městské kolo ve veslování na trenažéru chlapců i dívek, kdy žáky všech havířovských škol přivítáme v prostorách tělocvičny naší školy 29. ledna 2020.
Jak jsem již uvedl, uspořádala naše škola Městské kolo ve futsalu dívek. Turnaj proběhl v prostorách Městské sportovní haly Slávie. Dívčí tým naší školy ani jednou neprohrál a jen na pomocné pokutové kopy skončil „až“ na 2. místě a získal nejenom stříbrné medaile, ale i další body do celoroční soutěže Havířovské ligy středních škol pro školní rok 2019/2020.

Úspěšný tým naší školy tvořily tyto žákyně:

• Borská Terezie /L3.A/
• Marková Nikol /H3.A/
• Škorpíková Patricie /L3.A/
• Kováčová Nikola /H4.A/
• Toráčová Rozálie /L2.A/
• Gawryšová Daniela /L1.A/
• Chládková Žaneta /L1.A/
• Szurmanová Klára /L1.A/
• Vančurová Michaela /L1.A/
• Čížová Alena /L1.B/
• Lukoszová Nikol /L1.B/
• Rašková Žaneta /L3.A/


Opět bych chtěl touto cestou poděkovat všem našim fotbalistkám za úspěšnou reprezentaci školy na poli sportovním. Za kabinet TV, Karel Koyš.

Úspěšné pořadatelství Městského kola ve futsalu dívek v rámci Havířovské ligy středních škol
Další fotografie

Krátkodobá mobilita se žáky na Slovensku

31.10.2019
PROJEKT: Erasmus+ Chráníme si Evropu

V rámci projektu ERASMUS+ KA2 „Chráníme si Evropu“ pokračovala naše mezinárodní spolupráce Krátkodobou mobilitou se žáky na Slovensku. V průběhu pěti dnů se na projektových činnostech v partnerské škole v Žilině a v krásném prostředí Národního parku Malá Fatra podílelo celkem 45 žáků a 9 pedagogů z naší školy a partnerských škol z Cieszyna (POL) a Žiliny (SVK). Společnou práci jsme zahájili 14. října 2019 v prostorách Spojené školy, Rosinská cesta 4, v Žilině, kde jsme se seznámili se slovenskou partnerskou školou, navázali nové kontakty a vyměnili si zkušenosti z dosavadních projektových činností. Následně jsme se společně přesunuli do nádherného prostředí Národního parku Malá Fatra, kde proběhla hlavní část plánovaných projektových činností. Níže uvádím jenom malý nástin uskutečněných projektových činností:
• Topografie, orientace v terénu, práce s topografickou mapou a buzolou.
• Workshop „Topo + geocaching“ (teorie + praktická cvičení v přírodě).
• Společná soutěž v geocachingu všech partnerských škol.
• Prezentace žáků na téma „NP Malá Fatra a ochrana přírody na Slovensku“.
• Workshop „Kurz přežití – level 1“ (teorie + praktická cvičení v přírodě).
• Komentovaná vycházka do NP Malá Fatra (Jánošíkove diery v Kriváňské
Malé Fatře).
• Přípravě „Interaktivní elektronické prezentaci chráněných území
partnerských zemí.
• Přednáška – NP Malá Fatra a jeho zajímavosti (Hotel Gold - Terchová).
• Hry v přírodě, sportovní koloběžky a pěší turistika v oblasti NP Malá Fatra.
• Vernisáž angažovaných plakátů na projektové téma: „Chráníme si Evropu“.
• Příprava mobility C3 v Polsku.
Projektový program v oblasti Národního parku Malá Fatra se všem moc líbil. Nádherné a divoké prostředí ještě umocňovaly pestré barvy přírodní palety vrcholícího babího léta. Celý týden utekl jako bystré vody v Jánošikových dierach a byl tady pátek 18. října 2019, kdy jsme se opět přesunuli do partnerské školy v Žilině. Ještě dokončit některé projektové činnosti a po chutném obědě opět nastal čas loučení. Zamávali jsme si a popřáli brzké setkání nejenom v rámci projektových činností. Tak „Ahoj“ v březnu v Polsku.

Krátkodobá mobilita se žáky na Slovensku
Další fotografie

Stříbro našich žákyň v Okresním finále basketbalu dívek

24.10.2019

Další úspěšné pondělí našich sportovkyň.
V pondělí 21. října 2019 tým děvčat naší školy v Okresním finále basketbalu dívek středních škol obsadil celkové 2. místo a získal stříbrné medaile.

Basketbalový tým naší školy tvořily hráčky:
Břenková Adéla /H1.A/
Mihalová Natálie /L3.A/
Škorpíková Patricie /L3.A/
Chládková Žaneta /L1.A/
Kluzová Markéta /L1.A/
Szurmanová Klára /L1.A/
Vančurová Michaela /L1.A/
Lolloková Karin /L1.B/
Lukoszová Nikol /L1.B/
Mrázková Aneta /L1.B/


Chtěl bych již tradičně touto cestou poděkovat výše uvedeným žákyním za úspěšnou reprezentaci školy na poli sportovním.
Za kabinet TV Karel Koyš.

Stříbro našich žákyň v Okresním finále basketbalu dívek
Další fotografie
Celkem: 992 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>

Střední škola, Kapitána Jasioka 635/50,
735 64 Havířov - Prostřední Suchá

E-mail: reditel@stredniskola-sucha.cz, sekretariat@stredniskola-sucha.cz

Tel.: +420 553 401 731/741
Fax: +420 597 579 062

ID datové schránky: 8w3jcbk

Elektronická podatelna: sshk@po-msk.cz
E-mailové podání lze zasílat do velikosti zprávy 20 MB a formátech DOC, DOCX, JPEG, JPG, PDF, XML a XMLX

Zobrazit na mapě

Střední škola

TOPLIST
© Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá | CMS Emedium Production s.r.o.
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem