STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá,
příspěvková organizace
REKVALIFIKAČNÍ KURZY
Kosmetička
otevíráme 29.11.2019
Škola

AKTUALITY

Celkem: 969 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>

Veletrh poskytovatelů sociálních služeb 2019

18.9.2019

Ve čtvrtek 12. září navštívili žáci 1. ročníku oboru sociální činnost se svými pedagogy „Veletrh poskytovatelů sociálních služeb v Havířově“. V rámci akce měli možnost využít poradenství v oblasti zdravého životního stylu, vysokého krevního tlaku nebo obezity. Mohli si také nechat změřit krevní tlak, hladinu krevního cukru nebo BMI.
Žáci zhlédli předvedení rehabilitačních a kompenzačních pomůcek a pestrou prodejní výstavku rozmanitých výrobků uživatelů sociálních služeb. Žáci i vyučující podpořili některé vystavovatele nákupem velmi pěkných a užitečných výrobků. V interaktivních rukodělných dílnách mohli využít příležitost a vyrobit si drobnou dekoraci. Velký úspěch měla ukázka práce s canisterapeutickým psem. Akce se našim žákům moc líbila a každý z nich si odnesl užitečné informace do výuky.

Veletrh poskytovatelů sociálních služeb 2019
Další fotografie

Výsledky výběrového řízení na stáž v Portugalsku - projekt Erasmus+ - sociální činnost

12.9.2019

12. září proběhl výběr zájemců o stáž v Portugalsku. Výběrové řízení se tentokrát týkalo žáků sociální činnosti.

Děkujeme všem zájemcům a blahopřejeme "vítězům"!

Sociální činnost:

Tereza Tamoková H3.A
Klára Barabaszová H3.A
Viktorie Chloubová H3.A
Sabina Szutarová H2.A

Náhradník
Veronika Karasová H3.A

Burza učebnic

7.9.2019

V úterý 10. 9. v 9:30 se koná tradiční Burza učebnic.
Máte šanci prodat již nepotřebné učebnice a zároveň můžete koupit takové, které se zrovna hodí. Ceny výhodné, pevné i smluvní. Neváhejte a přijďte se podívat!

Burza učebnic
Další fotografie

Informační schůzka - stáž v Portugalsku

7.9.2019

V říjnu vybraní žáci naší školy odcestují do portugalského města Braga v rámci projektu Erasmus+ "Evropská praxe pro život".
Jde o první z celkem čtyř stáží. Tahle je určena pro žáky pedagogického lycea a sociální činnosti a bude trvat měsíc.
Protože se odjezd blíží, v pondělí 23. září v 15 hodin se bude konat informační schůzka pro žáky, kterých se projekt týká, a pro jejich rodiče.

Výběrové řízení na stáž v Portugalsku pro žáky oboru sociální činnost

31.7.2019

Termín a místo řízení: 12. 9. 2019 11:45 - 12:45 v informačním středisku
Ročník: 1. – 4. ročník
Počet míst: 4 žáci

Na přelomu října a listopadu se koná měsíční stáž v portugalském městě Braga, kam mohou vycestovat 4 žáci oboru sociální činnost, kteří budou pracovat v domově pro seniory ASCREDNO.

Koho hledáme?

Pracovité, vstřícné, pohodové a usměvavé žáky, kteří aktivně přistupují k práci, jsou trpěliví, rádi pomáhají a dovedou druhým zvednout náladu. Práce s lidmi, zejména se seniory, je vhodná pro empatické osobnosti, které se nebojí neznámého prostředí a umí vycházet s lidmi. A protože se stáž koná v zahraničí, je třeba, aby se účastníci dovedli domluvit anglicky alespoň na základní úrovni, byli samostatní a spolehliví.

Jak bude řízení probíhat?

- Zájemci o stáž odevzdají motivační dopis v českém jazyce, kde bude popsáno, co od stáže očekávají, jaké mají dosavadní zkušenosti (např. s dobrovolnictvím, vedením kroužků, charitativní činností aj.) a jaké jsou jejich plány do budoucna.
- Zúčastní se písemného testu z anglického jazyka.
- Projdou ústním pohovorem, v němž se anglicky představí a odpoví na pár otázek v cizím jazyce. Druhá část povídání proběhne v češtině a bude se týkat volného času a aktivizačních činností seniorů.

Jak budeme vybírat?

Kromě vyhodnocení motivačního dopisu, testu a pohovoru přihlédneme také k dosavadnímu prospěchu a doporučení od třídních učitelů a učitelů odborných předmětů. Šanci mají ale také žáci prvního ročníku, kteří se nebojí výzev a splňují naši představu o správném účastníkovi.

Hezké prázdniny :-)

29.6.2019
:-)
Hezké prázdniny :-)
Další fotografie

Seznam žáků na stáž v Portugalsku v rámci projektu Erasmus+

29.6.2019

V posledním červnovém týdnu proběhlo finální kolo výběru žáků oboru pedagogické lyceum do Portugalska.

Děkujeme všem zájemcům a blahopřejeme "vítězům"! 

Pedagogické lyceum:

Lucie Lyčková L3.B
Aneta Pavelková L3.B
Michaela Szotkowská L3.B
Tereza Skalková L3.B
Dorota Spratková L3.A
Dominika Stonová L2.A
Katrin Langerová L2.A
Tomáš Roik L2.A
Daniel Bula L2.A
Karolína Šustrová L1.B
náhradnice:
N1: Kateřina Borutová L1.B
N2: Natálie Křižáková L3.A

Vodácký kurz na Hronu

27.6.2019

Slunečný konec školního roku nás tradičně láká k pohodě u vody.
Opět jsme neodolali a vydali se vstříc romantickému dobrodružství na vodáckém kurzu. Letos se vypravila naše skupina vodáků do peřejí slovenské řeky Hron. Měli jsme možnost naučit se "číst vodu", splout si několik jezů, bezpočet peřejí a hlavně si užít spoustu legrace, jak při plavbě, tak i na tábořištích.
Ale náš vodácký kurz neměl jenom sportovní zaměření, nováčci museli tradičně uvařit „Nováčkovský guláš“, mazáci jim oplátkou připravili „Mazáckou vaječinu“ a vše bylo korunováno oblíbeným pasováním letošních nováčků. Romantickou linku pak kurzu dodaly večery u ohně, kdy pod odleskem hvězd noční oblohy zaznívaly dlouho do noci tóny kytary. Náplastí na bolavé tělo byla poslední den relaxace v termálních lázních Turčianské Teplice. Věřím, že i letos všichni odjížděli spokojení, plní zážitků a už se těší na další vodácký kurz příští rok, tentokrát na Sázavě.
Takže vodáčtí kamarádi, příště opět Ahóóój! Těší se, Charlie.

Vodácký kurz na Hronu
Další fotografie

Úspěch v Havířovské lize středních škol

27.6.2019

Jako každoročně i v průběhu celého školního roku 2018/2019 se žáci naší školy aktivně účastnili Havířovské ligy SŠ ve sportovních soutěžích. Již tradičně dosáhli reprezentantky naší školy několika pěkných výsledků.
Naše dívky obsadily 1. místo v městském kole ve florbalu a šplhu, dále obsadily 2. místo v městském kole ve futsalu, volejbale, stolním tenise a veslování na trenažéru a 3. místo v městském kole v silovém víceboji a orientačním běhu.
Takže v konečném hodnocení celoroční Havířovské ligy naše škola v kategorii dívek obsadila mezi všemi středními školami 3. místo a obhájila loňský bronzový stupínek. Předání ocenění vedením Magistrátu města Havířova úspěšným školám v letošní Havířovské lize proběhlo v prostorách Městské sportovní haly Slávie 26. června 2019.
Chtěl bych touto cestou moc poděkovat sportovním reprezentantkám naší školy a jejich učitelům tělesné výchovy, kteří je na soutěže připravují a pomáhají šířit dobré jméno školy.
Za PK VZ a ZEM, Mgr. Karel Koyš

Úspěch v Havířovské lize středních škol
Další fotografie

Interreg červen

19.6.2019
PROJEKT: Interreg V-A Kaleidoskop profesí - současné trendy v polsko-českém odborném školství

V rámci projektu INTERREG probíhalo na naší škole ve dnech 11. – 12. 6. 2019 setkání našich žáků, žáků z Polska a klientů zařízení Santé – centra ambulantních a pobytových služeb pro lidi s mentálním postižením Havířov.

V úterý nejprve všichni společně tvořili výtvarná díla na téma „Pole, louky, lesy, domovino, kde jsi?“ Jednalo se o malování prsty a tkaní obrázků. Po obědě provedli žáci 2. ročníku oboru Sociální činnost hosty po škole a pomocí workshopů je pak seznamovali s náplní práce pracovníka v sociálních službách. Na vlastní kůži si tak polští žáci mohli vyzkoušet úpravu lůžka s klientem, pomoc při hygieně dítěti, základy první pomoci, některé druhy obvazové techniky, měření krevního tlaku a vybrané aktivizační činnosti.
Druhý den, ve středu, přivítali hosty z Polska v doprovodu našich žáků pracovníci v zařízení Santé, kde jim paní vedoucí nejprve osvětlila poslání organizace a následně si sami mohli vyzkoušet činnosti, které toto zařízení svým klientům nabízí. Někteří tak vůbec poprvé pracovali s keramikou, jiní vyšívali, další pak tkali koberečky či pletli košíky.

Interreg červen
Další fotografie
Celkem: 969 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>

Střední škola, Kapitána Jasioka 635/50,
735 64 Havířov - Prostřední Suchá

E-mail: reditel@stredniskola-sucha.cz, sekretariat@stredniskola-sucha.cz

Tel.: +420 553 401 731/741
Fax: +420 597 579 062

ID datové schránky: 8w3jcbk

Elektronická podatelna: sshk@po-msk.cz
E-mailové podání lze zasílat do velikosti zprávy 20 MB a formátech DOC, DOCX, JPEG, JPG, PDF, XML a XMLX

Zobrazit na mapě

Střední škola

TOPLIST
© Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá | CMS Emedium Production s.r.o.
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem