STŘEDNÍ ŠKOLA
Střední škola,
Havířov - Prostřední Suchá,
příspěvková organizace
Škola

AKTUALITY

Celkem: 910 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>

Lyžařský kurz ve Vysokých Tatrách

21.1.2019
Již tradičně se začátkem ledna vypravilo 95 našich žáků prvních ročníků na lyžařský výcvikový kurz do slovenských Vysokých Tater. Ubytovaní jsme byli od neděle 6. ledna do soboty 12. ledna v Tatranské Lesné. Domovem se nám na celý týden staly penziony Erika a Karpatia.
V průběhu kurzu jsme na lyžích a snowboardech prověřili všechny lyžařské svahy Tatranské Lomnice a Štrbského Plesa, relaxovali v akvaparku TATRALANDIA v Liptovském Mikuláši, navštívili Tatranský ledový chrám a ledové sochy na Hrebienku ve Starém Smokovci.
Sněhové podmínky výborné, počasí nám přálo, takže i přes únavu a občasné pády se lyžařský výcvik vydařil, o čemž svědčí fakt, že se mnohým vůbec nechtělo domů. Už teď se těšíme na lyžařský kurz v příštím roce. Poděkování patří všem pedagogům, kteří se celý týden obětavě podíleli na výuce lyžařských dovedností našich žáků.
Za PK VZ a ZEM, Karel Koyš.
Lyžařský kurz ve Vysokých Tatrách
Další fotografie

Vánoční jarmark

17.1.2019
V adventním čase v rámci Dne otevřených dveří 11. 12. 2018 proběhl na naší škole vánoční jarmark, na kterém se organizačně podílel 2. ročník oboru sociální činnost.
Nejen našim žákům a zaměstnancům školy, ale i veřejnosti byly nabízeny výrobky pro potěchu těla i duše – vánoční dekorace, svícny, cukroví apod.
Celý výtěžek, který činil 3 300,-Kč, putoval již podruhé na konto Dobrý anděl.
Vánoční jarmark
Další fotografie

Pojďte si zaPLESat!

14.1.2019

Zveme všechny na REPREZENTAČNÍ PLES naší školy.
Kdy?
1. března v 18 hodin
Kde?
Společenský dům Reneta Havířov
Přijďte, těšíme se :)

Pojďte si zaPLESat!
Další fotografie

Wisła - bowlingový turnaj projektu Visegrad

14.1.2019
PROJEKT: Visegrad Fund Sport - včera a dnes

Na začátku nového roku 2019, ve dnech 8. až 10. ledna, jsme navštívili rekreační městečko Wisła, které leží v jižním Polsku a je ze všech stran obklopené Slezskými Beskydami. Na tomto sněhem zasypaném místě jsme strávili spolu s kamarády z Visegradu úžasné tři dny, během kterých jsme se ani na chvíli nenudili. Ihned po příjezdu pro nás byla připravená romantická projížďka lesní krajinou na saních tažených koňmi. Druhý den po snídani jsme všichni prezentovali a hráli hry našich dědů. Naše česká delegace uspořádala turnaj v kuličkách s důlky ve sněhu, který se všem moc líbil. U Slováků se skákalo přes gumu, Poláci a Maďaři si pro změnu připravili klasické deskové hry. Odpoledne se konal turnaj v bowlingu, na kterém panovala tak dobrá atmosféra, že nakonec vůbec nebylo důležité, která země „nakoulela“ nejvyšší skóre. Nevšedním zážitkem bylo i opékání výborných klobás na venkovním grilu. Zahřívali jsme se přitom nejen u ohýnku, ale i tančením na polské lidové písničky. Poslední den pobytu nastalo velké loučení, během kterého už ale účastníci věděli, že si zážitky z této aktivity budou pamatovat celý život. A také, že se brzy shledáme v Jeseníkách, kde bude hostit žáky a učitele partnerských škol naše škola, na což se již dnes velmi těšíme.


 

Wisła - bowlingový turnaj projektu Visegrad
Další fotografie

Den otevřených dveří

4.1.2019

Zajímá vás, jak to na naší škole vypadá?
Přemýšlíte o studiu u nás, nebo jste prostě jen zvědaví?
Příjďte se k nám podívat, zodpovíme (skoro) všechny vaše dotazy!

Den otevřených dveří
Další fotografie

Vánoční zpívání v Polsku

3.1.2019

V posledních letech bývá zvykem, že krátce před Vánoci se několik zpěvaček naší školy v doprovodu vedení školy a několika učitelů vypraví  do Cieszyna na polskou školu Zespół Szkół Budowlanych, kde pravidelně probíhá setkání škol z různých států.
V polské škole se jedná o tradici, při které žáci zazpívají koledy a svátečně se naladí. Obvykle se k polským žákům připojí žáci z Česka a Slovenska, čímž se program obohatí o předvánoční kulturu obou zemí.
Vždy je milé znovu se setkat se zástupci škol, s nimiž naše škola již dlouhodobě spolupracuje na řadě projektů, například Visegrad Fund nebo Erasmus+.

Vánoční zpívání v Polsku
Další fotografie

Vánoční zpívání

30.12.2018

Už je tradicí, že poslední den školy, kdy jsou vánoční besídky, se ráno scházíme ve vestibulu u stromečku a společně posloucháme či dokonce zpíváme koledy. Každoročně se vánočními sborovými zpěváky stávají žáci 1. ročníků pedagogického lycea, ostatní se pak dle chuti a nálady přidají. Ani letos tomu nebylo jinak. Ráno jsme se koledami "naladili" a pak jsme v duchu Vánoc pokračovali i ve třídách. Tam jsme ochutnávali cukroví, někteří si předávali drobné dárky, k tomu popíjeli vánoční čaj a poslouchali vánoční písně.
Tak hezké svátky a šťastný nový rok!

Vánoční zpívání
Další fotografie

Vánoční sbírka - Dětské centrum Čtyřlístek

30.12.2018

20. prosince navštívili žáci oboru Pedagogické lyceum a Sociální činnost Dětské centrum Čtyřlístek v Havířově-Prostřední Suché. Vedoucí zařízení paní Simoně Šosté předali naši žáci vánoční dárek pro děti – poukazy na nákup výtvarných potřeb v prodejně Optys v celkové hodnotě 5 200Kč.
Dětské centrum Čtyřlítek funguje jako pobytové zařízení pro děti a zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc s přijetím dítěte do 24 hodin.
Děkujeme všem žákům, kteří v předvánočním čase mysleli na děti, které nemají možnost vyrůstat ve své rodině nebo se přechodně dostaly do tíživé situace.

Vánoční sbírka - Dětské centrum Čtyřlístek
Další fotografie

K-Mode 2018

19.12.2018

Den, kdy ze všech spadl stres. Den, kdy se ukázalo, že umíme udělat velké věci. Den, kdy naše škola ukázala světu, co jsme vlastně zač. Den D. Nebo bychom spíše měli říct den K?
Ve čtvrtek 13. 12. proběhla tradiční prezentační akce K-Mode, kde se předvedli žáci naší školy v Kulturním domě Petra Bezruče v Havířově.
Letošní téma se neslo v duchu podmořských hlubin, a tak nás celým programem provázely postavičky známých animovaných rybiček Dory a Nemo.
V programu jsme mohli vidět příběh malé mořské víly, setkali jsme se s loutkovým podmořským světem, s rusalkami, mořskými pannami, dokonce k nám zavítal i Spongebob s kamarády. A nechyběli ani piráti a námořníci.
Účinkující si na závěr s chutí zazpívali společnou píseň na známou melodii skupiny Abba.
Letošní K-Mode se krásně podařilo.
Děkujeme všem žákům i učitelům, kteří se na přípravách podíleli.

K-Mode 2018
Další fotografie

Závěr roku ve znamení sportovních úspěchů našich žáků

18.12.2018

V Havířovské lize středních škol naši žáci navázali na sportovní úspěchy z počátku školního roku. V Městském kole ve futsalu dívek v Městské sportovní hale Slávie získaly naše žákyně stříbrné medaile. Úspěšný tým naší školy tvořily žákyně Čtvrtková Natálie, Borská Terezie, Škorpíková Patricie, Kováčová Nikola, Wachtarczyková Leona, Toráčová Rozálie, Marková Nikol, Iwanuszková Natálie a Niemcová Tereza. Toto sportovní klání havířovských středních škol zorganizovali 14. listopadu 2018 tělocvikáři naší školy stejně, jako Městské kolo ve volejbale dívek 27. listopadu 2018 opět v Městské sportovní hale Slávie. Naše volejbalistky se umístily na 2. místě a v Okresním finále v Orlové dosáhly na hezké 5. místo. Na úspěchu se podílely hlavně žákyně Sobková Anna, Sikorová Petra, Dudová Aneta, Šolínová Eliška, Fukalová Beata, Gažová Kristýna, Kaletová Kateřina, Borská Terezie, Byrtusová Diana a Koňaříková Kateřina. 22. listopadu v tělocvičně havířovského Krytého bazénu se naše žákyně zúčastnily Městského kola v silovém víceboji a získaly bronzové medaile. Úspěch dosáhly žákyně Javorková Veronika, Houšková Terezie, Škorpíková Patricie, Mihalová Natálie a Wawrzyczková Lenka. Poslední sportovní soutěži, které se v rámci Havířovské ligy středních škol naše žákyně dosud zúčastnily, bylo Městské kolo ve šplhu v prostorách tělocvičny ZŠ Karolíny Světlé 7. prosince 2018. Naše děvčata porazily všechny soupeřky a získaly zlaté medaile. Vítězný tým naší školy tvořily žákyně Javorková Veronika, Sikorová Petra, Ticháčková Kristýna a Wawrzyczková Lenka.

Opět bych chtěl touto cestou moc poděkovat výše uvedeným žákyním za úspěšnou reprezentaci školy na poli sportovním a zároveň popřát všem sportovcům i všem méně sportujícím pohodové Vánoční svátky a úspěšný Nový rok 2019. Za kabinet TV Karel Koyš.

Závěr roku ve znamení sportovních úspěchů našich žáků
Další fotografie
Celkem: 910 (zobrazuje se 1-10)
1, 2, 3, 4, 5 další >>
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
ŠKOLA JE ČLENEM ASOCIACÍ
Asociace středních škol oborů kadeřník, kosmetička ČR Asociace učňovských zařízení Česká asociace školních metodiků prevence Asociace výchovných poradců
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
F.S.C. BEZPEČNOSTNÍ PORADENSTVÍ a.s.
IČ: 25884646
Sídlo: Vítkovická 1994/22, 702 18 Ostrava
E-mail: poverenecMSK@fsc-ov.cz