Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Gastronomie našich předků a dnes
Gastronomie našich předků a dnes
12.3.2019
Projekt: Interreg V-A Kaleidoskop profesí - současné trendy v polsko-českém odborném školství
Dne 4. – 6. 3. 2019 se naše žákyně tříd L2.A a H2.A účastnily spolu s polskými žáky projektové akce INTERREG. KA 5. Akce probíhala v hotelovém komplexu Laskowo, který kromě jiného disponuje i SPA areálem.
První den se žákyně seznámily s trendy moderního vaření a pod vedením šéfkuchařů vařily menu o pěti chodech pro 36 osob, které poté samy degustovaly na slavnostní večeři. Po zdárném dokončení obdržely certifikát.
Druhý den byl ve znamení kávy. Za asistence zkušených baristů se žákyně učily připravovat různé druhy kávy. Nejprve proběhla teoretická příprava s ukázkami a poté si každá žákyně otestovala své schopnosti při přípravě esspressa, americana, cappuccina nebo laté. Po skončení a vyhodnocení kurzu obdržely zúčastněné žákyně certifikát.
Projektová akce předčila naše očekávání, všichni si odnesli spoustu zajímavých poznatků z moderní gastronomie.

Další fotografie
Starší aktuality
TŘÍDNÍ SCHŮZKY BUDOUCÍCH 1. ROČNÍKŮ 28.5.2019
ŘEDITELSKÉ VOLNO 28.3.2019
Dvanáct měsíčků ve stacionáři Santé 12.3.2019
Krokusy rozkvetly! 6.3.2019
Ples 5.3.2019