Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Přednáška "Když ženy propadnou allkoholu"

Přednáška "Když ženy propadnou allkoholu"

18.12.2018

Dne 11. 12. 2018 zorganizovaly vyučující naší školy přednášku pro žáky 3. a 4. ročníků oboru Sociální činnost, kterou vedla doc. PhDr. Jitka Skopalová, Ph.D. z Ústavu pedagogických a psychologických věd Fakulty veřejných politik Slezské univerzit v Opavě. Přednáška na téma „Když ženy propadnou alkoholu“ posluchače velmi zaujala.
Žáci s lektorkou probírali specifika, příčiny a důsledky nadměrné konzumace alkoholu u žen, dále byli seznámeni se situací konzumace alkoholu v ČR, s funkcemi alkoholu, s dopady alkoholu na lidské zdraví, zejména na zdraví žen, včetně těhotných žen. V této souvislosti byli účastníci přednášky informováni o problematice fetálního alkoholového syndromu.
Dále byli žáci seznámeni s možnostmi studia na Slezské univerzitě v Opavě.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY BUDOUCÍCH 1. ROČNÍKŮ 28.5.2019

ŘEDITELSKÉ VOLNO 28.3.2019