Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Adaptační kurzy 2010

Adaptační kurzy 2010

26.9.2010

Studenti prvních ročníků to nemají zpočátku jednoduché. Ocitnou se v cizím prostředí plném neznámých spolužáků a učitelů. Z nového kolektivu mají tak trošku obavy a jen opatrně se mezi sebou oťukávají. Chceme, aby se naši „prváci“ dobře začlenili do kolektivu, proto pořádáme ve spolupráci se sdružením Valíme se...,o.s. tzv. adaptační kurzy, kde mají možnost se mezi sebou lépe poznat. Tento rok se první ročníky se svými třídními učitelkami postupně vydaly do obce Řeka, kde společně strávily tři dny. Adaptační kurzy byly plné her, které vyžadovaly logiku a týmovou spolupráci. Každý měl možnost ukázat ostatním, jaký opravdu je a zároveň poznávat ostatní. Studentům se kurz líbil, což dokazuje hodnocení studentek ze třídy L1. A: „Pro náplň adaptačního kurzu se naše třída velmi rychle nadchla. Nejenže jsme se navzájem poznaly, také jsme se dobře bavily a naučily se spoustu nových her. Dokonale promyšlený program nás zaměstnal na celé tři dny i na obě noci :) Nejzábavnější byly asi noční hry, které, ač měly tvrdá pravidla, sklidily obrovský úspěch. Všechny aktivity pomáhaly utužovat kolektiv a zdokonalovat vzájemnou důvěru. Domů jsme se vracely jako bezvadná třída. Adaptační kurz se nám moc líbil a žádná z nás nelituje, že se ho zúčastnila.“

PROJEKT LEONARDO - JEDNÁNÍ VE FINSKU 10.9.2010

4. kolo přijímacího řízení 28.8.2010