Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Projekt Měsíc filmu na školách

Projekt Měsíc filmu na školách

6.12.2022

Během celého listopadu měli žáci možnost seznamovat se s dobou normalizace a komunismu v rámci projektu Měsíc filmu na školách. Téma, které tento projekt letos zpracovával, bylo Normalizovaná každodennost.
V prostorách školy proběhla výstava plakátů „Sliby versus realita“ a v hodinách dějepisu mohli žáci zhlédnout besedy s odborníky, které organizovaly portály JSNS.cz a www.pribehybezprav.cz ve spolupráci s organizací Člověk v tísni.
Akce vyvrcholila na konci listopadu projekcí filmu Vyvlastnění a přednáškou pana Jiřího Fráni, spolupracovníka projektu Paměť národa, který studentům odvyprávěl svůj vlastní životní příběh poznamenaný komunistickou diktaturou a útlakem.
Panu Fráňovi patří velké díky za čas, který byl ochoten věnovat našim žákům.
K této akci se rádi připojíme i v příštích letech, neboť téma svobody a boje proti totalitě je stále aktuální a je třeba si ho pravidelně připomínat.
Mgr. Markéta Sedláčková

Stužkovací ples třídy L4.A 5.12.2022