Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > V Havířově se sešli koordinátoři mezinárodního projektu Socrates Comenius

V Havířově se sešli koordinátoři mezinárodního projektu Socrates Comenius

26.9.2005

„Chceme si hlavně vyměňovat zkušenosti o našich školách, o žácích a studentech, o negativních jevech tak, abychom zabránili šíření drog, násilí a šikany. A jednou z forem, jak to dokázat, je dát dětem alternativu ve formě sportu, naplnění volného času,“ uvedl koordinátor a zástupce školy v Prostřední Suché Mgr. Karel Koyš. První rok nesl motto: Ve zdravém těle zdravý duch. A tak se konala řada výměnných akcí, které se zúčastnili žáci všech škol. A hlavně se sportovalo – hrál se fotbal, bowling, vyrazilo se na běžky do Rakouska, připravily turistické výlety na česko- slovensko - polském pomezí. Letošní rok je zaměřen především na to, aby studenti sami ztvárnili, jak si představují boj s drogami, násilím a šikanou. Své představy zrealizují ve výtvarné soutěži. V samém závěru pak ti nejlepší budou tvořit velké bilboardy, které by měly varovat i ostatní děti a mládež před nebezpečím drog, varovat před násilím a šikanou. Snahou celého projektu je zapojit co nejvíce dětí a nabídnout jim atraktivní využití volného času. To je totiž nejlepší prevence, aby se děti nenudily a nesáhly z rozmaru, nevědomosti či falešné výzvě jiných k drogám. I proto vzniklo na škole v Prostřední Suché CD, které mapuje všechny sportovní a jiné možnosti Havířova a okolí, aby se mládež mohla s možností využití volného času seznámit. Jen pro připomenutí, podobné zmapování volnočasových aktivit má i magistrát našeho města. Lze jej najít také na stránkách města www.havirov-city.cz.

Mistryně ČR v dekorativní kosmetice - Kristina Chalupská 4.5.2005