Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Žákyně pedagogického lycea se prezentovaly na Pedagogické poemě v Brně

Žákyně pedagogického lycea se prezentovaly na Pedagogické poemě v Brně

24.11.2021

Ve dnech 8.–11. 11. 2021 se v Brně uskutečnila národní přehlídka Pedagogická poema, na niž se sjeli žáci a učitelé z celkem dvaceti středních pedagogických škol a pedagogických lyceí v České republice. Naši školu reprezentovaly tři žákyně pedagogického lycea – Tereza Slováková (ze třídy L3.B), Marie Ličková (L3.B) a Radka Šimůnková (L4.A). Smyslem národní přehlídky, jež je vyústěním školních soutěžních kol, je především prezentace dovedností a další vzdělávání žáků v disciplínách přednes, čtení (nahlas) a improvizované vyprávění.

Co k letošní přehlídce řekly naše žákyně:
Marie Ličková: „Na letošní Poemě jsem získala nejen mnoho zkušeností, nových zážitků, ale i nové přátele. Naše semináře se nesly v podporující a milé atmosféře, a to nejen tehdy, když jsme si vzájemně hodnotili své přednesy. (…) Domů jsem odjížděla šťastná, nabitá emočně i novými zkušenostmi a s pocitem, že všude po republice budu mít ty svoje kamarády.“
Radka Šimůnková: „Všichni, alespoň na semináři improvizovaného vyprávění, jsme na sebe byli hodní. Hledali jsme to dobré, a hlavně chválili ty ostatní. Bylo to strašně dojemné.“
Tereza Slováková: „Nasbírala jsem spoustu nových zkušeností, potkala jsem spoustu úžasných lidí, učitelek, učitelů a lektorů. (…) Před samotným odjezdem na přehlídku jsem byla trošku ve stresu a obávala jsem se různého ztrapnění apod., což se potom ukázalo jako úplně zbytečné. (…) Jak se chcete ztrapnit před spoustou lidí, kteří vám fandí a snaží se vás podporovat až do poslední kapky? To opravdu nejde. Tuto zkušenost bych přála všem, kteří mají rádi společnost, děti, rádi se baví a nebojí se vystupovat před ostatními.
Tímto bych chtěla srdečně poděkovat Brnu, a hlavně Cyrilometodějskému gymnáziu a Střední odborné pedagogické škole za přípravu, místo a celkovou organizaci všeho, co pro nás připravili.“

My se k poděkování přidáváme a těšíme se na další ročník Pedagogické poemy, který proběhne tentokrát v Praze.

Kosmetické a kadeřnické pozdravy z Portugalska 23.11.2021

Úspěchy ve fotosoutěži 22.11.2021