Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 (101-110 z 1.599)

Školení kadeřníků v Ostravě

Tento týden absolvovali naši budoucí kadeřníci odborný seminář v Ostravě.
Školení firmy Primavera bylo zaměřeno na nové trendy v kadeřnickém oboru a na přípravky značky Alterego a Echosline. Profesionální trenéři nám předvedli techniky barvení a melírování vlasů a také speciální kroky při péči o poškozené vlasy.

Konference Climate-Con 2023

Projekt: Učím o klimatu – Active Citizens: Chráníme klima!

16.10.2023

Ve středu 11. října se vybraní žáci 2. a 3. ročníku pedagogického lycea zúčastnili mezinárodní klimatické konference Climate-Con 2023, která se konala v polském Chořově.
Naše škola na konferenci byla pozvána zástupci organizace Life Coala, se kterou jsme začali spolupracovat díky loňskému projektu Active Citziens-Chráníme Klima.
Žáci měli možnost vybrat si panely o různých klimatických problémech a o možnostech, jak chránit klima. V neposlední řadě si mohli procvičit jazykové dovednosti, neboť konference byla z části tlumočena z polštiny do angličtiny.
Všichni jsme si konferenci moc užili a vrátili jsme se plní nových informací a nápadů pro práci v našem eko kroužku.

Mgr. Markéta Sedláčková a žáci L2.A a L3.A

Přednáška VŠB TU Ostrava

15.10.2023

Protože jsme se stali od 1. června 2023 Fakultní školou Hornicko – geologické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, proběhla 10. října v rámci spolupráce s Katedrou geologického inženýrství první akce pro naše žáky.
Jednalo se o přednášku prof. ing. Mariana Marschalka, Ph.D. v prostorách naší školy. Naši žáci se při ní seznámili se studijním programem Geovědní a montánní turismus, s jeho zaměřením, uplatněním v praxi a průběhem celého studia.
V průběhu měsíce listopadu chceme ve spolupráci pokračovat odbornou exkurzí pro naše žáky v prostorách partnerské Hornicko – geologické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, Katedry geologického inženýrství.

Předseda PK VZ a ZEM, Mgr. Karel Koyš.

Úspěch v okresním kole basketbalu dívek

15.10.2023

Další úspěšné vystoupení našich sportovkyň!
V pondělí 9. října 2023 tým děvčat naší školy v okresním kole basketbalu dívek středních škol kategorie D5 obsadil celkové 3. místo a získal bronzové medaile.

Basketbalový tým naší školy tvořily hráčky:
Jurásková Markéta /L4.A/
Hejsková Eliška /L4.B/
Štefániková Karolína /L3.A/
Lapišová Tereza /L2.B/
Szkutová Jana (L1.B)
Štěrbová Nikol (H1.A)
Wojtowiczová Karin (H1.A)

Chtěl bych již tradičně touto cestou poděkovat výše uvedeným žákyním za úspěšnou reprezentaci školy na poli sportovním.
Za PK VZ a ZEM Karel Koyš.

Potravinová sbírka 2023

V příštím týdnu bude opět na naší škole probíhat sbírka potravinové pomoci.
Od středy do pátku 18. - 20. října tedy můžete přinášet trvanlivé potraviny, kterými uděláme radost lidem v nouzi.
Kdo může, pomůže.

Žádost o poskytnutí neinvestičního účelového příspěvku

12.10.2023

Dne 2. 10. 2023 byla podána žádost o poskytnutí neinvestičního účelového příspěvku v rámci EVVO z rozpočtu MSK na projekt: Příroda pro budoucnost ve výši 50 000,00 Kč na období školního roku 2023/2024.

Školní kolo Pedagogické poemy

12.10.2023

V úterý 10. října se v prostorách učebny dramatiky odehrálo školní kolo Pedagogické poemy.
Ačkoli soutěžících letos nebylo moc, přes 2 hodiny jsme mohli sledovat pestré výkony v několika kategoriích. Vybrat pak z každé disciplíny ty nejlepší, to už byl pro porotce oříšek. Nakonec se vše podařilo a my můžeme gratulovat výhercům!
1. místa jsou postupová, můžete se tedy těšit na zprávy o tom, jak právě „naši“ žáci reprezentují školu v dalších soutěžích či přehlídkách.
PEDAGOGICKÁ POEMA
Přednes textu:
1. Eliška Heczková (L2.A)
2. Marcela Frydryšková (L1.B)
3. Miriam Bundilová (L1.B)
Čtení textu:
1. Beáta Králová (L2.A)
2. Vítek Mihajlo (L2.B)
3. Tobiáš Firla (L2.A), Agáta Mráčková (L3.A)
Improvizované vyprávění:
1. Eliška Heczková (L2.A)
2. Beáta Králová (L2.A)
3. Ester Konečná (L3.A)

Erasmus Day - poznáváme řemesla

12.10.2023

Dnes proběhl na odloučeném pracovišti Erasmus Day - poznáváme řemesla.
Jednalo se o akci pro předškoláky, kdy nás navštívily děti z Mateřské školy Kosmonautů.
Naše žákyně oboru kadeřník děvčátkům zapletly copánky, vytvořily barevné kreace pomocí barevných sprejů a chlapcům vytvořily vlasový styling.
Budoucí kosmetičky malé slečny lehce nalíčily a nalakovaly nehtíky.
Žákyně z pedagogického lycea si pro děti připravily interaktivní mapu Evropy a hravou formou je seznámily s jednotlivými státy a s tím, co je pro dané země typické a známé.
Děti byly velmi šikovné a zvídavé a za odměnu dostaly sladkosti.

Erasmus+ poznáváme krásy Chorvatska

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

O víkendu jsme nelenili a využili volný čas k poznávání cizích krajů.
Byli jsme se podívat na Plitvická jezera, Zadar a také ostrov Ugljan. Zároveň jsme obdivovali vodopády v komplexu Rastoke. Je to tady moc krásné.

Erasmus+ v Chorvatsku už pracujeme

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

Náš pracovní pobyt pod hlavičkou Erasmus+ už běží.
Seznamujeme se s okolím, se spolupracovníky a vůbec s novou situací.
Ve městečku Karlovac chodíme do salónů a snažíme se pracovat, jak to nejlépe jde.

Strana 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 (101-110 z 1.599)