Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 (71-80 z 1.584)

Praxe studentů OSU

15.11.2023

Tento školní rok nás v rámci svých praxí navštěvují studenti z Ostravské univerzity. Konkrétně se jedná o hodiny pedagogiky, která je jejich studijní obor. Zkoušejí si, jaké to je postavit se před třídu a učit.
A nejvíc nás těší, že se mezi studenty najdou i naši absolventi, jako je například Natálie Zíková, kterou žáci potkají i na hodinách tělocviku, což je její druhý obor.

Natáčení závěrečné písně na K-mode

12.11.2023

Čtvrteční natáčení písničky na školní show v profi studiu Martin Žik proběhlo ve veselé a tvůrčí atmosféře.
Vystoupení s názvem K-MODE můžete navštívit 7.12. v Kulturním domě Petra Bezruče v Havířově. Určitě si jej určitě nenechte ujít!

Veletrh středních škol Ostrava

8.11.2023

Dnes se vybrané žákyně z naší školy zúčastnily akce nazvané Veletrh středních škol. Tento den plný zajímavostí se tentokrát konal v Ostravě v obchodním centru Futurum.
Děvčata odpovídala na četné dotazy návštěvníků, zájem o studium na naší škole byl ze strany veřejnosti velký.

Volba povolání v Havířově

8.11.2023

7. listopadu 2023 se konala v Havířově v Městské sportovní hale Slávie tradiční akce nazvaná Volba povolání. Návštěvnost žáků základních škol byla obrovská.
Naše děvčata nabízela zájemcům různé služby – kosmetičky líčení a kadeřnice vlasovou úpravu. Velký zájem byl také o obory pedagogické lyceum a sociální činnost. Žákyně 4. ročníku pedagogického lycea Eliška Folwarczná, která se zúčastnila stáže v Portugalsku, zájemcům o studium na naší škole podala podrobné informace o možnosti cestování v rámci programu Erasmus+.

Setkání euroučňů v Brně

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

7.11.2023

Právě proběhlo setkání rakouských a českých euroučnů v Brně, které se konalo 3. a 4. listopadu. Vše probíhalo skvěle, i když nám příliš nepřálo počasí.
Po půlroce jsme se opět mohli setkat s našimi rakouskými přáteli, což byla úžasná příležitost.
I za tyhle možnosti děkujeme projektu Erasmus+.

Exkurze v Jedličkově ústavu v Praze 2023

6.11.2023

V prvních listopadových dnech se 3. ročník oboru sociální činnost za pedagogického doprovodu paní učitelky Smejkalové a Drobčinské vydal na exkurzi do Prahy.
Žáci postupně navštívili místa, která mají vztah ke studovanému oboru.
Nejprve navštívili klášter sv. Anežky České, který byl založen ve 13. století. Další kroky žáků vedly na Vyšehrad, ke hrobu zakladatele Jedličkova ústavu MUDr. Rudolfa Jedličky, a do obchůdku Borůvka, o.p.s.
Završením třídenní exkurze byla návštěva Jedličkova ústavu, zařízení poskytujícího školské
a sociální služby mladým lidem s tělesným postižením po dobu jejich školní docházky a během přípravy na budoucí povolání. Se svou více než stoletou existencí patří k nejstarším zařízením tohoto typu v ČR.

Školní kolo PŘEKLADATELSKÉ SOUTĚŽE

6.11.2023

Filozofická fakulta Ostravské univerzity vyhlašuje XIX. ročník studentské překladatelské soutěže pro střední školy. I my se jako každý rok zúčastníme, proto vyhlašujeme školní kolo překladatelské soutěže. Soutěž je učena všem studentům, kteří si chtějí vyzkoušet schopnost překládat z cizího jazyka do češtiny.
Co musíte udělat:
1. vyberte si jazyk, ve kterém chcete soutěžit – angličtina, ruština nebo němčina
2. stáhněte si soutěžní text ve vámi zvoleném jazyce - nabídka soutěžních textů
3. přeložte zvolený text do českého jazyka a odešlete emailem p. Petroncové (angličtina), p. Koláčkové (ruština) nebo p. Ščerbové (němčina).

Členové poroty srovnávají každý překlad s výchozím textem a hodnotí, zda:
1. přeložený text zachovává věcný význam originálu;
2. je text překladu smysluplný, souvislý a tvoří přirozený celek;
3. je jazyk a styl textu konzistentní, výstižný a odpovídá danému žánru a cílovým čtenářům;
4. je překlad nápaditý, vynalézavý a tvořivý při řešení překladatelských problémů;
5. překlad nevykazuje zásadní gramatické či pravopisné chyby, zvláště takové, které narušují porozumění textu.

Termín:
Hotový překlad odešlete výše zmíněným učitelům na školní emaily nejpozději do 17. 12. 2023.

Spolu s překladem prosím uveďte vaše jméno, třídu a přezdívku.
Studenti s dvěma nejlepšími překlady z každého jazyka nás budou reprezentovat ve studentské překladatelské soutěži pro střední školy.

Věk jí sluší 2023

5.11.2023

V pátek 3. listopadu se zúčastnily žákyně oborů kadeřník a kosmetické služby akce v denním stacionáři s názvem Věk jí sluší. Na akci se také podílely učitelky odborného výcviku paní Ráczová a Pospěchová.
Dívky se moc snažily, klientky stacionáře učesaly a krásně nalíčily pro focení do kalendáře. Výsledek byl úžasný, setkal se s obrovským úspěchem a velkou spokojeností všech. Ženy se cítily sebevědomě, krásnější a mladší. Jejich úsměvy nám dokazovaly, jak je naše práce přínosem. Denní stacionář měl akci připravenou na jedničku a dokonce jsme úspěch oslavily nealkoholickým šampaňským.

Beseda s kadeřnicí

1.11.2023

Dnes k nám opět zavítala naše bývalá žákyně oboru kadeřník Markéta Turoňová.
Pro skupinu žáků K2.A si připravila krátkou besedu o podnikání v oboru, pak následovala ukázka balayage na modelce.
Markétě přejeme mnoho úspěchů v podnikání i v osobním životě.

Volba povolání 2023 v Karviné

1.11.2023

Dnes jsme se zúčastnily "Volby povolání" v Karviné.

Žákům 8. a 9. tříd jsme prezentovaly nabídku našich oborů pro školní rok 2024/2025.
Účast byla hojná a zájem o naši školu velký! :)

Dobrovolnice ze třídy L3.A

Strana 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 (71-80 z 1.584)