Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 (91-100 z 1.584)

Žádost o poskytnutí neinvestičního účelového příspěvku

12.10.2023

Dne 2. 10. 2023 byla podána žádost o poskytnutí neinvestičního účelového příspěvku v rámci EVVO z rozpočtu MSK na projekt: Příroda pro budoucnost ve výši 50 000,00 Kč na období školního roku 2023/2024.

Školní kolo Pedagogické poemy

12.10.2023

V úterý 10. října se v prostorách učebny dramatiky odehrálo školní kolo Pedagogické poemy.
Ačkoli soutěžících letos nebylo moc, přes 2 hodiny jsme mohli sledovat pestré výkony v několika kategoriích. Vybrat pak z každé disciplíny ty nejlepší, to už byl pro porotce oříšek. Nakonec se vše podařilo a my můžeme gratulovat výhercům!
1. místa jsou postupová, můžete se tedy těšit na zprávy o tom, jak právě „naši“ žáci reprezentují školu v dalších soutěžích či přehlídkách.
PEDAGOGICKÁ POEMA
Přednes textu:
1. Eliška Heczková (L2.A)
2. Marcela Frydryšková (L1.B)
3. Miriam Bundilová (L1.B)
Čtení textu:
1. Beáta Králová (L2.A)
2. Vítek Mihajlo (L2.B)
3. Tobiáš Firla (L2.A), Agáta Mráčková (L3.A)
Improvizované vyprávění:
1. Eliška Heczková (L2.A)
2. Beáta Králová (L2.A)
3. Ester Konečná (L3.A)

Erasmus Day - poznáváme řemesla

12.10.2023

Dnes proběhl na odloučeném pracovišti Erasmus Day - poznáváme řemesla.
Jednalo se o akci pro předškoláky, kdy nás navštívily děti z Mateřské školy Kosmonautů.
Naše žákyně oboru kadeřník děvčátkům zapletly copánky, vytvořily barevné kreace pomocí barevných sprejů a chlapcům vytvořily vlasový styling.
Budoucí kosmetičky malé slečny lehce nalíčily a nalakovaly nehtíky.
Žákyně z pedagogického lycea si pro děti připravily interaktivní mapu Evropy a hravou formou je seznámily s jednotlivými státy a s tím, co je pro dané země typické a známé.
Děti byly velmi šikovné a zvídavé a za odměnu dostaly sladkosti.

Erasmus+ poznáváme krásy Chorvatska

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

O víkendu jsme nelenili a využili volný čas k poznávání cizích krajů.
Byli jsme se podívat na Plitvická jezera, Zadar a také ostrov Ugljan. Zároveň jsme obdivovali vodopády v komplexu Rastoke. Je to tady moc krásné.

Erasmus+ v Chorvatsku už pracujeme

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

Náš pracovní pobyt pod hlavičkou Erasmus+ už běží.
Seznamujeme se s okolím, se spolupracovníky a vůbec s novou situací.
Ve městečku Karlovac chodíme do salónů a snažíme se pracovat, jak to nejlépe jde.

Miniveletrh sociálních služeb v Českém Těšíně

8.10.2023

První říjnovou středu se třída H3.A za doprovodu p. uč. Smejkalové vydala do Českého Těšína na návštěvu Miniveletrhu sociálních služeb. Vystavujícími byla celá řada organizací, které poskytují sociální služby zejména seniorům, např. CHARITA Český Těšín, ALZHEIMER HOME Český Těšín, TICHÝ SVĚT, o. p. s., ANDĚL STRÁŽNÝ, z. ú., ADRA, o. p. s. apod.

Kromě spousty zajímavých informací o službách pro seniory si žáci odnesli i cenné zkušenosti např. s gerontooblekem, který simuluje zdravotní potíže u seniorů – omezený pohyb, nedoslýchavost, poruchy zraku apod., se znakovou řečí s neslyšícím člověkem, s přiložením AED u resuscitace či s použitím kompenzačních pomůcek při omezeném pohybu.

Nejlepší čtenář 2022/2023

1.10.2023

Informační středisko školy odměnilo v rámci školní knihovny nejlepšího čtenáře školního roku 2022/2023.
Stala se jím Karolína Dudová, žákyně loňského prvního ročníku kadeřníků.
Karolíně gratulujeme a doufáme, že ji (a nejen ji) bude svět knih přitahovat i nadále aspoň tak jako dosud.

Přípravná návštěva pro stáž v Irsku

29.9.2023

Další zahraniční stáž je na spadnutí.
V rámci projektu Erasmus+ se plánuje měsíční výjezd žáků pedagogického lycea a sociální činnosti. Stáž bude probíhat v Irsku ve městě Limerick a my jsme pro Vás právě domlouvali poslední nezbytnosti! Máte se určitě na co těšit.

Bezplatné stravování ve školách pro I. pololetí školního roku 2023/2024

27.9.2023

Od 1. 9. 2023 do 31. 1. 2023 se škola účastní dotačního programu Bezplatné stravování ve školách pro I. pololetí školního roku 2023/2024

Webinář Matrix pro kadeřníky

27.9.2023

V úterý 26. září se žáci 1. a 3. ročníku oboru kadeřník zúčastnili webináře firmy Matrix.
Školení bylo zaměřeno na téma "Základy péče o vlasy".
Webinář byl velmi zajímavý a určitě bude pro žáky v dalším vzdělávání přínosem.

Strana 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 (91-100 z 1.584)