Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 (81-90 z 1.584)

Potravinová sbírka a jak to dopadlo

25.10.2023

Ve dnech 18. - 20. 10. jsme se zapojili do sbírky potravinové pomoci, kterou pořádala Potravinová banka v Ostravě ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje. Posláním Potravinové banky je pomáhat s odstraněním chudoby a hladu, pomáhat lidem v nouzi, ale také podporovat solidaritu ve společnosti.
Celý výtěžek sbírky ve výši 43,5 kg potravin byl předán organizaci Armáda spásy v Havířově.
Všem zapojeným žákům, rodičům, pedagogům i nepedagogickým pracovníkům děkujeme za jejich štědrost.
Mgr. Jana Smejkalová, koordinátor EVVO

Webináře pořád frčí!

25.10.2023

Žáci prvního ročníku oboru kadeřník se včera zúčastnili webináře. Ten vedla firma Matrix, která představila budoucím kadeřníkům zajímavosti související s účesovou tvorbou.

Kadeřnické školení na odloučeném pracovišti školy

25.10.2023

Žáci K3.B se školili na odloučeném pracovišti školy.
Budoucí kadeřníci pracovali pod vedením odborné trenérky firmy Bes.
Školení bylo zaměřeno na balayage, melírování a barvení vlasů.

"Nejlepší absolvent 2023" - ocenění našich absolventek Hospodářskou komorou ČR

24.10.2023

V sobotu 21. října 2023 bylo v Kaiserštejnském paláci na Malostranském náměstí v Praze předáno ocenění Hospodářské komory České republiky „Nejlepší absolvent 2023“ třem letošním absolventkám naší školy.

Gratulujeme kosmetičkám Romaně Chrascinové a Kláře Holičové a kadeřnici Anetě Kassabové.

Miss Reneta a náš dvojitý úspěch

24.10.2023

V pátek se konal finálový večer soutěže krásy středoškolaček MISS RENETA 2023.

A my můžeme být hrdí na dvojí úspěch, protože jako MISS RENETA se umístila "naše" Simona Pavlásková a titul 2. VICEMISS RENETA získala "taky naše" Jana Świderová.
Oběma dívkám gratulujeme!

Školení kadeřníků v Ostravě

Tento týden absolvovali naši budoucí kadeřníci odborný seminář v Ostravě.
Školení firmy Primavera bylo zaměřeno na nové trendy v kadeřnickém oboru a na přípravky značky Alterego a Echosline. Profesionální trenéři nám předvedli techniky barvení a melírování vlasů a také speciální kroky při péči o poškozené vlasy.

Konference Climate-Con 2023

Projekt: Učím o klimatu – Active Citizens: Chráníme klima!

16.10.2023

Ve středu 11. října se vybraní žáci 2. a 3. ročníku pedagogického lycea zúčastnili mezinárodní klimatické konference Climate-Con 2023, která se konala v polském Chořově.
Naše škola na konferenci byla pozvána zástupci organizace Life Coala, se kterou jsme začali spolupracovat díky loňskému projektu Active Citziens-Chráníme Klima.
Žáci měli možnost vybrat si panely o různých klimatických problémech a o možnostech, jak chránit klima. V neposlední řadě si mohli procvičit jazykové dovednosti, neboť konference byla z části tlumočena z polštiny do angličtiny.
Všichni jsme si konferenci moc užili a vrátili jsme se plní nových informací a nápadů pro práci v našem eko kroužku.

Mgr. Markéta Sedláčková a žáci L2.A a L3.A

Přednáška VŠB TU Ostrava

15.10.2023

Protože jsme se stali od 1. června 2023 Fakultní školou Hornicko – geologické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, proběhla 10. října v rámci spolupráce s Katedrou geologického inženýrství první akce pro naše žáky.
Jednalo se o přednášku prof. ing. Mariana Marschalka, Ph.D. v prostorách naší školy. Naši žáci se při ní seznámili se studijním programem Geovědní a montánní turismus, s jeho zaměřením, uplatněním v praxi a průběhem celého studia.
V průběhu měsíce listopadu chceme ve spolupráci pokračovat odbornou exkurzí pro naše žáky v prostorách partnerské Hornicko – geologické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava, Katedry geologického inženýrství.

Předseda PK VZ a ZEM, Mgr. Karel Koyš.

Úspěch v okresním kole basketbalu dívek

15.10.2023

Další úspěšné vystoupení našich sportovkyň!
V pondělí 9. října 2023 tým děvčat naší školy v okresním kole basketbalu dívek středních škol kategorie D5 obsadil celkové 3. místo a získal bronzové medaile.

Basketbalový tým naší školy tvořily hráčky:
Jurásková Markéta /L4.A/
Hejsková Eliška /L4.B/
Štefániková Karolína /L3.A/
Lapišová Tereza /L2.B/
Szkutová Jana (L1.B)
Štěrbová Nikol (H1.A)
Wojtowiczová Karin (H1.A)

Chtěl bych již tradičně touto cestou poděkovat výše uvedeným žákyním za úspěšnou reprezentaci školy na poli sportovním.
Za PK VZ a ZEM Karel Koyš.

Potravinová sbírka 2023

V příštím týdnu bude opět na naší škole probíhat sbírka potravinové pomoci.
Od středy do pátku 18. - 20. října tedy můžete přinášet trvanlivé potraviny, kterými uděláme radost lidem v nouzi.
Kdo může, pomůže.

Strana 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 (81-90 z 1.584)