Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 (131-140 z 1.599)

Sbírka pro psy z útulku

29.6.2023

Pomáháme nejen lidem, ale i němým tvářím, a tak jsme uspořádali malou sbírku pro psy z dětmarovického útulku. Dnes jsme jim nadílku odvezli a udělali jim určitě velkou radost.

Naše "kočky" šly na Kočky

29.6.2023

Dnes, na samý závěr školního roku jsme si ještě zašli na kulturu.
Bylo to velmi symbolické, šlo o světoznámý muzikál Kočky v Divadle Jiřího Myrona v Ostravě a byla to derniéra, tedy zcela a naprosto poslední představení.
A nás čeká taky taková "derniéra" tohoto školního roku, poslední den, který už se nebude opakovat. Pak přijdou prázdniny, na které se všichni už moc těší.
Dnešní divadelní večer byl plný kočičích pohybů, melodií a pestrobarevných kostýmů a svým způsobem určitě předznamenal pestrost letních zážitků, které nás čekají.

JSME FAKULTNÍ ŠKOLOU HGF VŠB - TU OSTRAVA

29.6.2023

1. června 2023 jsme se stali FAKULTNÍ ŠKOLOU Hornicko – geologické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Spolupráce se bude týkat zejména Katedry geologického inženýrství, a to konkrétně oboru Geovědní a montánní turismus.
Cílem spolupráce je podpořit kvalitu vzdělávání a zvýšení uplatnění absolventů na trhu práce.
Spolupráce se rozběhne ve školním roce 2023/2024 v těchto oblastech:
- odborné přednášky a workshopy pro žáky školy,
- exkurze žáků do planetária a geologického pavilonu,
- spolupráce na tématech ročníkových prací pedagogického lycea,
- účast učitelů školy na kurzech pořádaných HGF VŠB-TU Ostrava,
- spolupráce na projektech v rámci EVVO.
Těšíme se na spolupráci.
Přeji všem žákům krásné prázdniny a zaměstnancům příjemnou dovolenou.
Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

Závěrečné odborné exkurze

28.6.2023

Konec školního roku přináší prostor pro realizaci závěrečných odborných exkurzí.
Žáci pedagogického lycea ze třídy L2.A pomyslně ukončili cyklus vzdělávání v předmětu zeměpis 26. června geografickou exkurzí do planetária VŠB - Technické univerzity Ostrava v Krásném Poli. V rámci programu absolvovali prohlídku interaktivních expozic Experimentária, moderovanou prohlídku aktuální noční oblohy se zaměřením na nejvýznamnější vesmírné objekty včetně letních souhvězdí a komponovaný pořad s názvem „Svět korálových útesů“ s důrazem na oceány, korálové útesy, ekosystémy a jejich ochranu.
Pro žáky pedagogického lycea ze třídy L3.B pak připravil kabinet TV na 27. června exkurzi v Centru diagnostiky lidského pohybu včetně prohlídky nového City Campusu Ostravské univerzity. Všichni účastníci se postupně seznámili v budově Univerzitního zázemí sportu a behaviorálního zdraví s vědeckými diagnostickými laboratořemi, jednotlivými sportovišti a perfektním zázemím pro studenty Katedry studií lidského pohybu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity. Závěrečnou pomyslnou „třešničkou na dortu“ byla společná procházka včetně focení na střeše budovy sportu s výhledem na panorama Ostravy.

Máme nově schválený projekt, budou nové stáže!

28.6.2023

Máme horkou novinku!
V posledních dnech nám byl schválen nový evropský projekt Pracujeme v Evropě, vše pod hlavičkou Erasmus+.
Opět se budou uskutečňovat zajímavé stáže v zahraničí pro všechny obory, dokonce budou moci zase vyjet formou stínovaní i někteří učitelé teoretického či praktického výcviku na zahraniční školy.
Projekt bude probíhat mezi 15. 8. 2023 a 14. 2. 2025 a máme na něj schválený grant 140 306 €.
Těšte se, první stáže už jsem ve fázi příprav!

Dětský den s copánky

27.6.2023

Dne 23. 6. se žákyně Vendula Červená a Tereza Ćmielová z oboru kadeřník zúčastnily Dětského dne se zaplétáním copánků v Karviné. Tento den pořádala VEOLIA.

Tradiční návštěva vlásenkářské dílny

27.6.2023

K závěru června patří tradiční exkurze do vlásenkářské dílny Těšínského divadla.
Beseda byla zaměřena na výrobu vlásenkářských výrobků a jejich údržbu.
Velké díky patří paní Šárce Šeligové, která nám vždy ochotně vysvětlí a ukáže celý proces vzniku divadelního představení.

Preventivní přednášky

27.6.2023

Dne 23. 6. proběhl na naší škole v rámci prevence sled přednášek na téma Prevence HIV a pohlavně přenosných chorob. Přednášky byly realizovány pro všechny první ročníky studentkami Ostravské univerzity.
Naši žáci se seznámili s problematikou pohlavně přenosných chorob, metodami prevence jejich přenosu a zásadami bezpečného sexu.

Zlaté české ručičky

26.6.2023

21. června proběhlo na Výstavišti v Brně ocenění České ručičky.
Zlatou plaketu Českých ručiček, čestné ocenění a velikou kytici si odvezla žákyně třídy K2.A Tereza Ćmielová.

Zkoušky profesní kvalifikace

24.6.2023

Dne 24. června proběhly na odloučeném pracovišti školy zkoušky profesní kvalifikace pro 5 absolventek kurzu. Konkrétně se jednalo o obor manikérka a nehtová designérka/manikér a nehtový designer.

Strana 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 (131-140 z 1.599)