Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Olympiáda v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce

19.12.2016

Během podzimu se uskutečnilo hned několik soutěží, které prověřovaly, jak dobře znají naši žáci svůj rodný jazyk a jak ho dovedou využít při přednesu, četbě a improvizaci. Recitační soutěž, která vedle tradičního přednesu zahrnovala další kategorie, přinesla několik překvapení v podobě talentovaných žáků z prvního ročníku. Vítězové jednotlivých kategorií pak odjeli školu reprezentovat na celostátní přehlídku Pedagogická poema, která se letos konala v malebné Litomyšli, a ještě je čeká okresní kolo populárního klání Wolkrův Prostějov.
Své síly si změřili také žáci, kteří ovládají pravopis, nezaleknou se jazykových her a poznají kdejakou češtinářskou záludnost. Ti se mezi sebou utkali v olympiádě v českém jazyce, která také přinesla vedle ostřílených jmen několik překvapení.

Olympiáda v ČJ:

1. místo Anna-Marie Slobodová z L3.A