Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Hluchoslepota - beseda s pracovníkem sdružení LORM

Hluchoslepota - beseda s pracovníkem sdružení LORM

14.5.2014

Na naší škole každoročně probíhají besedy s panem Ladislavem Holbou, který pracuje pro sdružení LORM. Pan Holba je kvůli genetické vadě tělesně postižený hned na dvou důležitých smyslových orgánech. Od dvaceti let postupně ztrácí zrak a sluch. Díky svému pozitivnímu přístupu se mu podařilo překážky spjaté s postižením překonat a najít smysl života v práci pro podobně postižené osoby a také ve své rodině, kterou tvoří žena, tři dcery a dvě vnoučata. Na besedu se studenty přišel v doprovodu svého vodicího psa Pedra, který je jeho nezbytným společníkem. Studentům vysvětlil, jak se žije lidem s kombinovaným postižením a představil jim základní pomůcky - červenobílou hůl, Lormovu abecedu, rukavici pro výuku hmatového písma a lokátor pohybu, díky kterému je monitorován, aby se neztratil. Žáky naučil, jak mají k hluchoslepým přistupovat, když jim chtějí pomoci, jak se s nimi domlouvat a jak je správně vodit.

Informace o připravované stáži v Portugalsku 16.5.2014

Jeden projekt končí, další nás možná čeká ... 15.5.2014