MATURITA 2017

Cizí jazyky

Seznam literárních děl k maturitní zkoušce 2017 (ve Wordu)

Kánon titulů k ústní maturitní zkoušce 2017 (v PDF)

www.novamaturita.cz

Podle § 2 odst. 2 a 3 vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělání ve středních školách maturitní zkouškou, v platném znění, se konají zkoušky společné a profilové části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období od 2. května do 10. června, v podzimním zkušebním obdobím od 1. září do 20. září. Písemnou práci a praktickou zkoušku je možné konat i v dřívějším termínu, nejdříve však 1. dubna.

Maturitní zkouška se skládá ze dvou částí – společné a profilové.

1. Společná (státní) část maturitní zkoušky

Žák skládá 2 povinné zkoušky – první z Českého jazyka a literatury, druhou z Cizího jazyka (anglický jazyk, německý jazyk nebo ruský jazyk) nebo z Matematiky v jedné úrovni obtížnosti.

Dále si žák může zvolit nejvýše 2 nepovinné zkoušky – z 10 nabízených (viz. www.novamaturita.cz). Žák nemůže konat nepovinnou zkoušku ze zkušebního předmětu, z něhož koná povinnou zkoušku.

Formy zkoušek:

-  Český jazyk a literatura – komplexní

-  Cizí jazyk – komplexní

-  Matematika – didaktický test.

Komplexní zkouška – se skládá ze 3 dílčích zkoušek (didaktický test, písemná práce a ústní zkouška).

Složení společné části maturitní zkoušky – složení öbou povinných zkoušek (tj. z Českého jazyka a literatury a z Cizího jazyka nebo z Matematiky).

Složení komplexní zkoušky – složení všech dílčích zkoušek.

Možnost 2 opravných zkoušek z každé zkoušky (vykonat do 5 let od ukončení SŠ).

Žák podává přihlášku ke společné a profilové části maturitní zkoušky řediteli školy do 1. prosince 2016 pro jarní zkušební období nebo do 25. června 2017 pro podzimní zkušební období.

2. Profilová (školní) část maturitní zkoušky

Žák skládá 3 povinné zkoušky.

Forma těchto zkoušek je dána následující tabulkou:

Ředitel školy stanovil tyto předměty pro profilovou část maturitní zkoušky:

Obor středního vzdělání 1. ústní zkouška 2. ústní zkouška 3. zkouška
Pedagogické lyceum Pedagogika Psychologie Praktická zkouška:
Dramatická výchova, Hudební výchova
Sociální činnost - sociálně výchovná

Sociálně zdravotní předměty

(Pečovatelství a osobní asistence, Gerontologie, Sociální politika, Sociální služby)

Pedagogika a psychologie (Pedagogika, Psychologie) Praktická zkouška: Pečovatelství a osobní asistence, Gerontologie, Zdravotní tělesná výchova
Sociální činnost - sociálně administrativní

Sociálně ekonomické předměty

(Ekonomika, Sociální politika, Sociální služby, Sociální a personální činnost, Účetnictví)

Pedagogika a psychologie (Pedagogika, Psychologie) Písemná zkouška: Ekonomika, Účetnictví
Kosmetické služby  Kosmetika Odborné předměty (Materiály, Zdravověda)

Praktická zkouška:

Odborný výcvik

Podnikání

Odborné předměty ekonomické (Ekonomika, Účetnictví)

Management a marketing

Písemná zkouška:

Účetnictví

Maturitní okruhy profilové části maturitní zkoušky 2017 jsou ke stažení ve formátu WORD a EXCEL:

Pedagogické lyceum

Sociální činnost - sociálně výchovná

Sociální činnost - sociálně administrativní

Kosmetické služby

Podnikání

Dále si žák může vybrat nejvýše 2 nepovinné zkoušky z předmětů určených ředitelem školy:

Pedagogické lyceum: Anglický jazyk, Německý jazyk, Ruský jazyk, Biologie, Dějepis, Matematika, Základy společenských věd, Zeměpis - ústní zkoušky.

Sociální činnost - sociálně výchovná: Matematika, Základy společenských věd - ústní zkoušky.

Sociální činnost - sociálně administrativní: Matematika, Základy společenských věd - ústní zkoušky.

Kosmetické služby: Matematika, Chemie, Základy společenských věd - ústní zkoušky.

Podnikání: Matematika, Základy společenských věd - ústní zkoušky.

Žák složil profilovou část maturitní zkoušky, jestliže složil všechny povinné zkoušky.

Možnost 2 opravných zkoušek (vykonat do 5 let od ukončení SŠ)

V Havířově-Prostřední Suché dne 28. 6. 2016

Mgr.Petr Szymeczek
ředitel školy