Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Na naší škole budou týden učit zahraniční studenti

Na naší škole budou týden učit zahraniční studenti

20.2.2017

Třetí únorový týden bude pro většinu tříd velmi netradiční, výuku několika předmětů totiž povede pět studentů vysokých škol ze zahraničí. Tito odvážní mladí lidé jsou zapojeni do projektu EDISON, který pořádá mezinárodní organizace AIESEC. Cílem projektu, který běží od skončení druhé světové války, je přiblížení kultur, poznání nového životního stylu, získání nových přátel, odbourání předsudků a v neposlední řadě posílení internacionalizace výuky.
Naši stážisté pocházejí z Indie, Indonésie, Číny, Egypta a Gruzie. V Moravskoslezském kraji stráví 6 týdnů, během kterých budou postupně vyučovat ve školkách, na základních školách a středních školách. Ubytování budou přímo v rodinách žáků a kromě výuky se zapojí také do místního společenského života. Viceprezidentkou organizace AIESEC ve zdejším kraji je naše bývalá žákyně Adéla Kučerová, která žákům celý projekt představí, ukáže jim způsob, jakým by sami mohli rozvoji AIESECu přispět, jak se zapojit do mezinárodních stáží a také poznávat kultury celého světa.

A na jaké studenty se můžeme těšit?

• Dhuvraj Padheryia – indický student informačních technologií
  • Meredith Chan – studentka germanistiky z Číny