Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (41-50 z 1.608)

Zprávy z ekokroužku – spolupráce s Life Coala

Projekt: Učím o klimatu – Active Citizens: Chráníme klima!

12.3.2024

I v letošním roce pokračuje spolupráce ekokroužku s organizací Life Coala při havířovském magistrátu. Proběhlo několik schůzek, na kterých byla dohodnuta spolupráce na dalších zajímavých projektech.
Jako první nás čeká 21. března účast na konferenci Zelená města – města budoucnosti o dopadech klimatických změn a jejich řešení, kde budeme nejen jako posluchači, ale byli jsme také přizváni jako pomocníci při organizace konference.
Kromě konference se rýsují i další příležitosti, jak se ve spolupráci s Life Coala zapojit do ekologických aktivit v rámci našeho města (spolupráce na přípravě ekolympiády, soutěž o nejlepší návrh revitalizace náměstí a další).
Spolupráce s Life Coala je pro nás velmi přínosná a věříme, že bude úspěšně pokračovat i do budoucna.

Mgr. Smejkalová, Mgr. Sedláčková

Webinář Matrix pro kadeřníky

12.3.2024

Žáci 3. ročníku kadeřníků se dnes opět školili, tentokrát on-line.
Webinář firmy Matrix byl zaměřený na barvení a tónování vlasů.

Přišly k nám děti ze školky

10.3.2024

V pátek 8. března nás navštívily děti z MŠ Čelakovského.
Malí žáčci se přišli seznámit s obory kadeřník a kosmetické služby.
Dětem jsme pletli copky, stříkali vlasy barevnými spreji nebo lakovali nehty.
Některým holčičkám jsme dokonce lehce líčili oči a rty.
Pro děti to byl určitě nezapomenutelný zážitek a moc si to užily.

Ohlédnutí za plesem 2024

8.3.2024

V pátek 23. února se v Dělnickém domě v Horní Suché konal tradiční Školní ples.
Užili jsme si spoustu smíchu, tance, zpívání, krásných setkání a báječné nálady.
O skvělé předtančení se postaral taneční pár Beata Franková a Dennis Karneval, plesovým programem nás provedli žáci školy Bára a Nikolas, k tanci hrálo osvědčené duo Gaspary, k dispozici jsme měli večeři i drobné občerstvení a také jsme mohli využít nápaditý fotokoutek.
Už teď se těšíme za rok, kdy samozřejmě na plesovou tradici navážeme a naplánujeme další báječný večer.
Děkujeme všem organizátorům i jejich pomocníkům.

Besedy Amerického centra, partnera Americké ambasády

8.3.2024

Právě proběhy besedy Amerického centra, partnera Americké ambasády.
Tentokrát byly určeny pro třetí a čtvrté ročníky a přinesly žákům spoustu zajímavých informací na témata "velká města" a "vzdělávání".

Chorvatské stážistky u nás

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

7.3.2024

Dva týdny jsme hostili stážistky z Chorvatska. Děvčata k nám přijela v rámci mezinárodního projektu Erasmus+. Žákyně pracovaly na odloučeném pracovišti na oddělení kosmetiky. Dívky byly velmi šikovné, zvládly se naučit pracovat s laserem, s ultrazvukovou špachtlí, galvanickou žehličkou a vyzkoušely si také ošetření teleangitronem.
Výměnné pobyty jsou mezi studenty oblíbené, je to výborná zkušenost pro obě zúčastněné strany.

Školení firmy BES

5.3.2024

Žáci tříd K3.A a K2.A se školili na odloučeném pracovišti.
Budoucí kadeřníci pracovali pod vedením odborných trenérek firmy Bes.
Školení bylo zaměřené na balayage, melírování a barvení vlasů.

Sportovec roku 2023 - vyhlášení

26.2.2024

22. února proběhlo v Kulturním domě Petra Bezruče v Havířově vyhlášení a předávání cen nejlepším sportovcům roku 2023 Moravskoslezského kraje.
Naše škola byla opět u toho.

Návštěva muzikálu Producenti

22.2.2024

Ve středu 21. února jsme navštívili Divadlo Jiřího Myrona v Ostravě.
Byli jsme na muzikálu Producenti.
I když představení bylo velmi dlouhé, obsahovalo spoustu vtipných momentů a moc se nám líbilo.
Příště jdeme na Ibsenovu Noru, tentokrát do Divadla Antonína Dvořáka.
Už se těšíme!

Máme tady návštěvu z Chorvatska - projekt Erasmus+

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

20.2.2024

V pondělí 19. února k nám na odloučené pracoviště školy dorazili žáci a učitelé ze spřátelené školy z Karlovacu, aby pracovali pod hlavičkou projektu Erasmus+, učili se a sdíleli své pracovní zkušenosti v job shadowingu.

Dvě chorvatské vyučující u nás pracují v rámci Job shadowing a 5 žáků oboru kosmetička a pedikérka plní klasickou stáž, která bude trvat 14 dní.

Dnes měly stážistky svůj denní program vylepšený návštěvou divadelní vlásenkárny a maskérny v Českém Těšíně.

Zahraniční stáže mají u nás mnohaletou tradici a rozhodně jsou přínosné pro všechny zúčastněné strany.

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (41-50 z 1.608)