Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (31-40 z 1.608)

Máme zlato z okresního kola SOČ

3.4.2024

Naši žáci se účastnili okresního kola Středoškolské odborné činnosti.
Se svou prací na téma "Klimatická změna jako sociální problém" získali krásné 1. místo.

Velké díky patří vedoucím práce Mgr. Jane Smejkalové a Mgr. Markétě Sedláčkové za odborné vedení a podporu žáků a také Mgr. Romanu Mandovi za čas, který věnoval žákům při přípravě prezentace a zpracování nahrávky.

Skvělému týmu Ester Konečné, Julii Srokové a Jakubu Martynkovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole SOČ.

Březnové zkoušky profesní kvalifikace

2.4.2024

V měsíci březnu proběhly na odloučeném pracovišti zkoušky profesní kvalifikace pro manikérky a nehtové designérky a rovněž pro pedikúru a nehtový desing.

Přípravná schůzka ve Španělsku

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

1.4.2024

25. 3. - 27. 3. proběhla přípravná návštěva Erasmus+ ve španělské Malaze.
Tady bude na přelomu září a října probíhat zahraniční stáž našich kosmetiček a kadeřníků.
Ředitel školy a školní koordinátorka Erasmus+ navštívili místa budoucí pracovní stáže a prověřili možnosti ubytování.
Všechny detaily byly řešeny se zástupci španělské agentury European Era a ředitelkou kadeřnické akademie.
Máte se na co těšit! :)

Klimatická konference Zelená města - města budoucnosti

Projekt: Učím o klimatu – Active Citizens: Chráníme klima!

1.4.2024

Ve čtvrtek 21. března se naši žáci (především členové Eko kroužku) zúčastnili klimatické konference Zelená města - města budoucnosti. Konferenci pořádali zástupci projektu Life Coala, se kterými od minulého školního roku spolupracujeme.
Žáci naší školy se na konferenci podíleli nejen jako účastníci, ale pomáhali také s přípravou sjezdu, například s registrací účastníků. Mohli tak „přímo z první řady“ zažít, jak se takováto konference chystá a probíhá.
Program byl bohatý a žáci získali mnoho zajímavých informací o klimatické změně a boji s jejími následky. Na konferenci vystupovali zástupci českých i moravských měst a obcí, kteří představovali městské projekty budované se záměrem zadržet co nejvíce vody v krajině.

Těšíme se na další zajímavé příležitosti, které nám spolupráce s projektem Life Coala přinese.

Mgr. Markéta Sedláčková a vybraní žáci (L3.A,L2.A, L2.B, K1.S, L1.B)

Skvělé výsledky v soutěži Harmonie!

24.3.2024

Ve čtvrtek 21. března jsme se zúčastnili soutěže Harmonie 2024 - klání mladých kadeřníků a kosmetiček.
V kategorii fantazijní líčení obsadila 4. místo naše Natálie Vlčková.
V dámské kategorii živý model vybojovala 3. místo Klára Maliková.
Mariana Nicová s cvičnou hlavou získala 5. místo a nakonec v pánské kategorii Miroslav Žáček obsadil rovněž 5. místo.
Děkujeme za reprezentaci a k úspěchům gratulujeme!

Erasmus+ schůzka v Praze

Projekt: Erasmus+ Pracujeme v Evropě

22.3.2024

Ve dnech 19. 3. – 22. 3. jsme se mohli zúčastnit úžasné akce DZS v Praze pro koordinátory a budoucí účastníky Erasmu+.
Čtyři dny nabite programem, workshopy, sdílením zážitků, obav z budoucí cesty, společné práce i zábavy určitě pomohou překonat všechny zábrany z neznámého. Zároveň jsme měli báječnou možnost poznávat nové přátele.
Jsme za tuto šanci moc rádi.

Návštěva dvou výstav

21.3.2024

Ve dnech 20. 3. a 21. 3. se žáci z odloučeného pracoviště zúčastnili dvou různých výstav.
Ve středu šlo o téma "Baťův pedikér" a ve čtvrtek téma "Monochromatický".
Žáci se sešli v hojném počtu.

Národní setkání euroučňů v Praze

Projekt: Erasmus+ Evropská praxe pro profesní růst

19.3.2024

V pátek a sobotu 15. - 16. 3. 2024 se v Praze uskutečnilo Národní setkání Euroučnů.
Setkání bylo zaměřeno na participaci. Po skvělých workshopech jsme měli možnost vyzkoušet virtuální realitu ve VR PLAY PARKU přímo na Václavském náměstí. Den jsme zakončili společnou večeří. Bylo fajn si navzájem popovídat o našich zkušenostech a dozvědět se nové věci. #erasmusplus #euroapprentices #dzs #euroucni #skolasucha

Byli jsme na návštěvě v družině

15.3.2024

Ve čtvrtek 14. března žáci třídy K1.B navštívili družinu na ZŠ Žákovská.
Nejdříve proběhla prezentace pro děti o péči o vlasy.
Pak jsme děti učesali a nakonec si s nimi dokonce zahráli.
Byl to příjemný zážitek pro všechny zúčastněné.

Seminář pro kosmetičky

12.3.2024

V úterý 12. března proběhlo na odloučeném pracovišti školení na téma "liftingová masáž".
Seminář byl určen 3. ročníku kosmetiček.
Děvčata měla možnost vidět efekt liftingové masáže, který je velmi výrazný.

Strana 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (31-40 z 1.608)