Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Vyhodnocení školního kola překladatelské soutěže

Vyhodnocení školního kola překladatelské soutěže

25.1.2024

V úterý 22.ledna jsme vyhodnotili školní kolo překladatelské soutěže. V tomto školním roce se naši žáci zapojili do soutěže v překládání literárního textu v jazyce anglickém a jazyce německém.

Vybrat ty nejlepší překlady bylo jako vždy velmi složité. Ocenili jsme nejen věcný překlad, ale i nápaditost a tvořivost při řešení překladatelských problémů.

Ve školním roce 2023/2024 byli nejlepší následující studenti.

Jazyk anglický
1.místo – Mikkel Babilonský, L3.A
2.místo – Ester Konečná, L3.A
3.místo – David Sebastian Čapka, L1.A

Jazyk německý
1.místo – Ester Konečná, L3.A

Všem zúčastněným studentům děkujeme a nejlepším z nich gratulujeme.

V březnu budeme držet palce Mikkelovi a Ester, kteří nás budou reprezentovat v soutěži pro středoškoláky Den s překladem, která je každoročně organizovaná Filozofickou fakultou Ostravské univerzity.

Školení firmy Medistellar 25.1.2024

Exkurze maturantů na VŠB - TU Ostrava 22.1.2024