Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Exkurze v Jedličkově ústavu v Praze 2023

Exkurze v Jedličkově ústavu v Praze 2023

6.11.2023

V prvních listopadových dnech se 3. ročník oboru sociální činnost za pedagogického doprovodu paní učitelky Smejkalové a Drobčinské vydal na exkurzi do Prahy.
Žáci postupně navštívili místa, která mají vztah ke studovanému oboru.
Nejprve navštívili klášter sv. Anežky České, který byl založen ve 13. století. Další kroky žáků vedly na Vyšehrad, ke hrobu zakladatele Jedličkova ústavu MUDr. Rudolfa Jedličky, a do obchůdku Borůvka, o.p.s.
Završením třídenní exkurze byla návštěva Jedličkova ústavu, zařízení poskytujícího školské
a sociální služby mladým lidem s tělesným postižením po dobu jejich školní docházky a během přípravy na budoucí povolání. Se svou více než stoletou existencí patří k nejstarším zařízením tohoto typu v ČR.

Věk jí sluší 2023 5.11.2023

Beseda s kadeřnicí 1.11.2023