Jste tady: Úvodní strana > Obory vzdělání > Prodavač

Prodavač 66-51-H/01

TŘÍLETÝ UČEBNÍ OBOR

střední vzdělání s výučním listem

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM - Prodavač (v PDF)

Od školního roku 2009/2010 se tento obor vyučuje podle školního vzdělávacího programu.

Obor vzdělání s výučním listem Prodavač zahrnuje teoretické a praktické vyučování, které se organizuje formou odborného výcviku. Praktická část výuky probíhá na prodejnách v Havířově, Karviné, Orlové a Ostravě.

Cílem vzdělání je orientovat vědomosti a dovednosti žáků na celou oblast obchodu a připravit je na povolání prodavač tak, aby po vykonání závěrečné zkoušky mohli samostaně a odpovědně pracovat ve všech typech provozních jednotek různých forem vlastnictví, na veletrzích a prodejních výstavách.

Ke vzdělávání lze přijmout uchazeče, který splnil povinnou školní docházku nebo úspěšně ukončil základní vzdělávání před před splněním povinné školní docházky, a který splnil kritéria přijímacího řízení.

Předpokladem přijetí ke vzdělávání je splnění podmínek zdravotní způsobilosti uchazeče, která bude potvrzena lékařem na přihlášce ke studiu.

Onemocnění a zdravotní obtíže vylučující zdravotní způsobilost uchazeče ke vzdělávání:

• prognosticky závažná onemocnění podpůrného a pohybového aparátu znemožňující zátěž páteře a omezující funkce horních nebo dolních končetin (poruchy hrubé i jemné motoriky)
  • nemoci vylučující vydání zdravotního průkazu

Seznam pracovišť odborného výcviku:

• Kaufland ČR v.o.s., Před Tratí 891, Havířov - Suchá
  • Kaufland ČR v.o.s., U Stadiónu, Havířov- Podlesí