Jste tady: Úvodní strana > Aktuality

Strana 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 (191-200 z 1.613)

Výtvarný plenér

23.4.2023

Výtvarný plenér/ malování v přírodě/ absolvovala třída L2.A - Výtvarná specializace -19. - 21. 4. 2023 na horské chatě Kamenitý v Horní Lomné.
Bylo ještě trochu chladno, ovšem i tak jsme si to užili!
Trénovali jsme rychlou kresbu, uchopení kresebného motivu, rychlost tvorby i nějaké nové techniky.

Zase táhneme za jeden provaz...

Projekt: Táhneme za jeden provaz

20.4.2023

Probíhá 3. část preventivního programu Táhneme za jeden provaz pro první ročníky. Dnes se třída L1.B baví v tělocvičně školy.

Školení pánský střih

19.4.2023

V pondělí 17. 4. 2023 proběhlo na odloučeném pracovišti školení na téma pánské střihy. To bylo určeno pro žáky tříd K2. A a K1. A.

Ambasador z firmy Echos Line předvedl žákům dva různé střihy - novinku v kategorii pánských střihů CROP střih a klasický pánský střih s využitím strojku.
Školení bylo zajímavé, pro žáky velmi přínosné.

Další novinky ve školní knihovně

17.4.2023

Konečně zase nová knižní nadílka ve školní knihovně!
Tentokrát to ale nejsou žhavé knižní novinky, tentokrát jsme vyslyšeli prosby a přání žáků a připravili tituly, které se budou hodit do výuky, některým třeba i k maturitě. A jsou to knížky v praktickém balení - lehké, malé, hezké Tak přijďte a omrkněte je :)
Ale nebojte se, na opravdové knižní novinky se můžete ještě letos těšit taky, tipů máme spoustu!

Obrovský úspěch v okresním kole Wolkrova Prostějova

17.4.2023

V neděli 2. dubna se v Karviné konalo okresní kolo soutěžní přehlídky Wolkrův Prostějov. Z naší školy jsme se tohoto klání účastnili dva, dokonce oba ze stejné třídy – Tobiáš Firla a já, Eliška Heczková ze třídy L1. A.
Zažili jsme si výstup každý se svým textem na jevišti před diváky, inspirovali jsme se ostatními recitátory, viděli různé interpretace textů. Po skončení přehlídky jsme pak od porotců získali zpětnou vazbu a dozvěděli se, v čem jsme byli dobří a na čem je třeba ještě zapracovat.
A to nejlepší? Slavíme velký úspěch!
Tobiáš si totiž odvezl domů zlaté pásmo s přímým postupem do krajského kola. Jeho text se jmenoval Kolik přátel máš? a autorem byl José Carlos Bermejo.
Oba jsme si tento den užili, získali nějakou zkušenost a těšíme se na další příležitost.

Opět jsme zkrášlovali děti ze školky

12.4.2023

Ve středu 12. dubna nás na odloučeném pracovišti v oddělení kadeřnictví a kosmetiky opět navštívily děti. Je to již několikátá návštěva z havířovské mateřské školky na ulici Čelakovského.
A děti se zase nechaly rozmazlovat. Mohli jsme je ostříhat, učesat, dokonce některým nabarvit vlásky barevnými spreji.
Moc jsme si to užili, my i děti.

Ukliďme Česko

11.4.2023

Připojme se k výzvě Ukliďme Česko!
Ve středu 12. dubna ve 13 hodin se připojíme k celonárodní ekologické akci, která se snaží odstranit odpad z přírody. Skupinky dobrovolníků často jezdí uklízet do hor, do lesů, ale proč nevyčistit i kousek přírody ve městě? Třeba právě bllízko školy?
A proto - kdo z okolí se chce přidat - sraz před naší SŠ.
Zkusíme zvelebit aspoň kousek "té naší" Prostřední Suché.
Denně tudy chodime, koukáme z oken, tak ať to máme kolem hezké.
Přidáte se? Těšíme se!

Konverzačně-prezentační soutěž v angličtině 2023

10.4.2023

Dne 4. dubna se u nás již tradičně konala Konverzačně-prezentační soutěž v anglickém jazyce. Soutěž byla určena studentům prvních a druhých ročníků. Ti měli možnost si vyzkoušet své prezentační schopnosti v cizím jazyce.
Soutěžící měli za úkol si připravit prezentaci na jedno ze tří nabídnutých témat (My Favourite Book, People Who Change the Wordl, My Dream Life) a posléze odprezentovat porotě a divákům.

Na prvních třech místech se umístili:
1. místo Markéta Andělová (L2.B)
2. místo Mikkel Babilonský (L2.B)
3. místo Leona Klimánková (H1.A)
Vítězům gratulujeme a všem soutěžícím děkujeme za účast.

Mgr. Markéta Sedláčková, Mgr. Kateřina Králová

12. ročník "Velikonoční" laťky

7.4.2023

Již tradičně proběhl další ročník "laťky", tedy soutěže ve skoku vysokém. Termín jsme však kvůli probíhající rekonstrukci tělocvičny museli posunout, a tak se z původní "valentýnské" laťky stala laťka "velikonoční".
Letošní 12. ročník školního kola ve skoku vysokém v kategorii dívčí i chlapecké proběhl v tělocvičně naší školy ve středu 5. dubna.
Finále se letos zúčastnilo 20 dívek a 10 chlapců. Naši žáci opět nezklamali a diváci z řad žáků i pedagogů mohli sledovat napínavé sportovní klání.
Vše proběhlo bez sebemenších problémů a příští rok se můžete těsit opět na laťku, tentokrát už zase tu pravou "Valentýnskou".

A jak nakonec velikonoční sportovní zápolení dopadlo letos?

DÍVKY:
1. místo: Karolína Štefániková z L2.A (140 cm)
2. místo: Kateřina Kniezková z L2.A (135 cm)
3. místo: Veronika Pietrová z L3.A (135 cm)
CHLAPCI:
1. místo: Nicolas Kaspar z L3.B (155 cm)
2. místo: Daniel Wunsch z H3.A (155 cm)
3. místo: Adam Kaczmarczyk z L3.A (150 cm)

Děkuji všem účastníkům letošní Velikonoční laťky a blahopřeji těm nejlepším!

Za PK VZ a ZEM, Karel Koyš.

Ředitelské volno (netýká se odborného výcviku a odborné praxe)

2.4.2023

Na čtvrtek 13. dubna 2023 a pátek 14. dubna 2023 vyhlašuji z důvodu zabezpečení řádného průběhu přijímací zkoušky na obory vzdělání s maturitní zkouškou (1. a 2. termín) volné dny pro žáky, kteří mají teoretické vyučování v budově školy na ulici Kapitána Jasioka.

Zdůrazňuji, že volné dny se netýkají žáků, kteří v uvedeném termínu vykonávají odbornou praxi a odborný výcvik. Provoz na odloučeném pracovišti školy bude nepřerušen.

Mgr. Petr Szymeczek, ředitel

V Havířově, 22.3.2023

Strana 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 (191-200 z 1.613)