Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Exkurze v Tyfloservisu Ostrava

Exkurze v Tyfloservisu Ostrava

23.4.2024

V pondělí 22. dubna navštívili žáci 3. ročníku pedagogického lycea Tyfloservis v Ostravě.
Exkurze začala přednáškou o službách Tyfloservisu poskytovaných nevidomým a slabozrakým klientům.
Následně si žáci vyzkoušeli speciálně upravené brýle, které simulovaly různé vady zraku. Poté se podrobně seznámili s kompenzačními pomůckami, které si mohli také vyzkoušet.
V poslední části exkurze sami zkusili chůzi s bílou holí, převést spolužáka s bílou holí nebo si zahrát hry speciálně vytvořené pro osoby se zrakovým postižením.
Akce byla velmi zajímavá a žáci měli možnost rozšířit si své znalosti z oblasti speciální pedagogiky.

Den Země 2024 23.4.2024

Seminář Primavera pro kosmetičky 23.4.2024