Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Klimatická konference Zelená města - města budoucnosti

Klimatická konference Zelená města - města budoucnosti

1.4.2024

Projekt: Učím o klimatu – Active Citizens: Chráníme klima!

Ve čtvrtek 21. března se naši žáci (především členové Eko kroužku) zúčastnili klimatické konference Zelená města - města budoucnosti. Konferenci pořádali zástupci projektu Life Coala, se kterými od minulého školního roku spolupracujeme.
Žáci naší školy se na konferenci podíleli nejen jako účastníci, ale pomáhali také s přípravou sjezdu, například s registrací účastníků. Mohli tak „přímo z první řady“ zažít, jak se takováto konference chystá a probíhá.
Program byl bohatý a žáci získali mnoho zajímavých informací o klimatické změně a boji s jejími následky. Na konferenci vystupovali zástupci českých i moravských měst a obcí, kteří představovali městské projekty budované se záměrem zadržet co nejvíce vody v krajině.

Těšíme se na další zajímavé příležitosti, které nám spolupráce s projektem Life Coala přinese.

Mgr. Markéta Sedláčková a vybraní žáci (L3.A,L2.A, L2.B, K1.S, L1.B)

Přípravná schůzka ve Španělsku 1.4.2024

Skvělé výsledky v soutěži Harmonie! 24.3.2024