Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Projekt Krokus

Projekt Krokus

8.12.2017

Ve středu 15. listopadu 2017 se u školního hřiště sešli zástupci tříd 1. a 2. ročníků, aby se zúčastnili Projektu Krokus. Tento projekt běží už několik let po celém světě a zúčastňují se h žáci základních středních škol. Realizuje ho irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Židovským muzeem v Praze.
Naše škola dostala od HETI cibulky žlutých krokusů, které jsme zasadili poblíž školního hřiště. Žluté krokusy jsou připomínkou jednoho a půl milionu židovských dětí, které zemřely během holocaustu.
Žlutá barva krokusů jako symbol žluté Davidovy hvězdy, kterou Židé za vlády nacistů byli nuceni nosit, nám na jaře připomene smutné osudy těchto dětí. A my, žáci 1. a 2. ročníků, budeme ještě několik let sledovat, jak na jaře vykvetou.

Tereza Valariková, L 2.A

Školní kolo olympiády v českém jazyce 8.12.2017