Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Dobrovolníci ze zahraničí na naší škole

Dobrovolníci ze zahraničí na naší škole

31.8.2017

Na konci června nám zpestřili výuku dva studenti ze zahraničí, a to Vincent z Francie a Nehir z Turecka. Tito mladí lidé k nám zavítali ze Základní školy Kapitána Jasioka, kde pobývali na roční stáži. Podělili se s námi o informace ze své spolupráce s Evropskou dobrovolnou službou (EDS), která umožňuje mladým lidem zapojit se individuálně nebo skupinově do dobrovolnických projektů realizovaných v zemích EU a v partnerských zemích. Zvláště zajímavé pak byly jejich zkušenosti s cestováním po světě, neopomněli však také zmínku o svých zemích a kultuře. Naši studenti odcházeli z přednášky s novými vědomostmi o dobrovolnické práci v Evropě a také si procvičili svou angličtinu v praxi.

Literárně historická exkurze do Itálie 31.8.2017

Vodácký kurz na Vltavě 29.6.2017