DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
12.12.2017 od 9,00 do 17,00 h
REKVALIFIKAČNÍ KURZY

Účast našich děvčat v Mezinárodní překladatelské soutěži

Naše žákyně se zúčastnily 1. ročníku Mezinárodní překladatelské soutěže ke Dni mateřského jazyka. Studenti z naší země i ze zahraniční měli možnost vyzkoušet si překlad uměleckého textu do různých jazyků, jako např. japonštiny, angličtiny, vietnamštiny, ruštiny, španělštiny, polštiny aj. Textem k překladu byla kapitola „Ve škole“ z knihy Vlaďky Dobešové CÁK A FLÍČEK – Jak přišli na svět.
Žákyně 2. ročníku pedagogického lycea, Kristýna Vavříková a Eliška Kutláková, velice zdařile přeložily text jedné kapitoly ze zmiňované dětské knížky do jazyka anglického. Monika Lysková ze stejné třídy zpracovala překlad do polštiny. Jejich překlady byly velmi pozitivně hodnoceny odbornou porotou jako čtivé, nápadité a zvláště byla hodnocena snaha přiblížit text dětskému čtenáři.

[19.5.2017]

Střední škola, Havířov - Prostřední Suchá je příspěvkovou
organizací zřizovanou Moravskoslezským krajem
REKVALIFIKAČNÍ KURZY