Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Účast našich děvčat v Mezinárodní překladatelské soutěži

Účast našich děvčat v Mezinárodní překladatelské soutěži

19.5.2017

Naše žákyně se zúčastnily 1. ročníku Mezinárodní překladatelské soutěže ke Dni mateřského jazyka. Studenti z naší země i ze zahraniční měli možnost vyzkoušet si překlad uměleckého textu do různých jazyků, jako např. japonštiny, angličtiny, vietnamštiny, ruštiny, španělštiny, polštiny aj. Textem k překladu byla kapitola „Ve škole“ z knihy Vlaďky Dobešové CÁK A FLÍČEK – Jak přišli na svět.
Žákyně 2. ročníku pedagogického lycea, Kristýna Vavříková a Eliška Kutláková, velice zdařile přeložily text jedné kapitoly ze zmiňované dětské knížky do jazyka anglického. Monika Lysková ze stejné třídy zpracovala překlad do polštiny. Jejich překlady byly velmi pozitivně hodnoceny odbornou porotou jako čtivé, nápadité a zvláště byla hodnocena snaha přiblížit text dětskému čtenáři.

Květinkový den 18.5.2017

Úspěch prodavačů v celorepublikové soutěži 18.5.2017