Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Projekt Útržky paměti války

Projekt Útržky paměti války

17.4.2015

Studenti všech tříd se zapojili do projektu k 70. výročí osvobození naší vlasti a zašli za svými prarodiči, případně jinými staršími příbuznými, aby se jich zeptali na jejich vzpomínky na 2. světovou válku. Neptali se jich pouze na osvobození, ale i na obyčejný život za války. Vznikl tak zajímavý soubor, který se týká radostí, smutků, problémů i neobyčejných válečných zážitků, s nimiž se můžete seznámit. Visí totiž na našich školních chodbách, stejně jako nástěnka, která se týká druhé části projektu.

Na mapu Moravskoslezského kraje si studenti barevně zaznamenávají data osvobození jejich obce. Mnozí studenti si také zjišťují, kolik občanů jejich obce zemřelo za  války nebo padlo při osvobozování. Mnohdy jsou to zajímavá zjištění. Přijďte si počíst.

Soutěž pro 1. a 2. ročníky - prezentace v angličtině 14.4.2015

Mezinárodní setkání studentů ve Štrasburku 14.4.2015