Jste tady: Úvodní strana > Aktuality > Kamarádi koupili hendikepované studentce vozík

Kamarádi koupili hendikepované studentce vozík

5.11.2014

Naše studentka Kamila Cermanová a její přátelé z havířovských ochránců přírody se rozhodli pomoci hendikepované kamarádce Dominice. Dominika má od narození poškozenou páteř a pohybuje se pouze s pomocí vozíku nebo berlí. Kamila a její přátelé se proto rozhodli, že dívce pomohou sehnat vozík, s nímž bude moci vykonávat i sportovní aktivity a vyrážet na výlety. Přes internet sehnali zánovní vozík za přijatelnou cenu a sami se na něj poskládali. Nové zařízení má v přední části řetězový pohon podobný jízdnímu kolu a je možné na něm rukama "šlapat". Dominika z něj měla velikou radost a pro její rodiče to bylo překvapení, o sbírce totiž vůbec nevěděli.

Návštěva z Finska 11.11.2014

Naše volejbalistky letos opět nejlepší v Havířově 4.11.2014