DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ
10. 12. 2019
9:00 - 17:00 hod.

MATURITA 2019/2020

Podle § 2 odst. 2 a 3 vyhlášky č. 177/2009 Sb., o bližších podmínkách ukončování vzdělání ve středních školách maturitní zkouškou, v platném znění, se konají zkoušky společné a profilové části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období od 2. května do 10. června, v podzimním zkušebním obdobím od 1. září do 20. září. Písemnou práci a praktickou zkoušku je možné konat i v dřívějším termínu, nejdříve však 1. dubna.

Maturitní zkouška se skládá ze dvou částí – společné a profilové.

Žák podává přihlášku ke společné a profilové části maturitní zkoušky řediteli školy do 1. prosince pro jarní zkušební období nebo do 25. června pro podzimní zkušební období.

1. Společná (státní) část maturitní zkoušky

Český jazyk a literatura (ústní zkouška)

Školní seznam literárních děl

Žákovský seznam literárních děl - VZOR
soubor ke stažení ve formátu WORD

Cizí jazyky
(ústní zkouška)

Témata 3. části pracovních listů

Anglický jazyk

Německý jazyk

Ruský jazyk
soubor ke stažení ve formátu PDF

Žák skládá 2 povinné zkoušky – první z Českého jazyka a literatury, druhou z Cizího jazyka (anglický jazyk, německý jazyk nebo ruský jazyk) nebo z Matematiky v jedné úrovni obtížnosti.

Dále si žák může zvolit nejvýše 2 nepovinné zkoušky z nabídky na www.novamaturita.cz   Žák nemůže konat nepovinnou zkoušku ze zkušebního předmětu, z něhož koná povinnou zkoušku.

Formy zkoušek:

• Český jazyk a literatura – komplexní
  • Cizí jazyk – komplexní
  • Matematika – didaktický test.

Komplexní zkouška – se skládá ze 3 dílčích zkoušek (didaktický test, písemná práce a ústní zkouška).

Složení společné části maturitní zkoušky – složení obou povinných zkoušek (tj. z Českého jazyka a literatury a z Cizího jazyka nebo z Matematiky).

Složení komplexní zkoušky – složení všech dílčích zkoušek.

Možnost 2 opravných zkoušek z každé zkoušky (vykonat do 5 let od ukončení SŠ).

2. Profilová (školní) část maturitní zkoušky

Ředitel školy určil, že žák skládá 3 povinné zkoušky z níže uvedených předmětů. Dále stanovil formu a témata těchto zkoušek.

Témata profilové části

Pedagogické lyceum

Sociální činnost - sociálně výchovná

Kosmetické služby

Obor středního vzdělání 1. ústní zkouška 2. ústní zkouška 3. praktická zkouška
Pedagogické lyceum

Pedagogika

Psychologie

Dramatická výchova

Hudební výchova

Sociální činnost - sociálně výchovná

Sociálně zdravotní předměty

(Pečovatelství a osobní asistence, Gerontologie, Sociální politika, Sociální služby)

Pedagogika a psychologie

(Pedagogika, Psychologie)

Odborné předměty

(Pečovatelství a osobní asistence, Gerontologie, Zdravotní tělesná výchova)

Kosmetické služby

Kosmetika

Odborné předměty

(Materiály, Zdravověda)

Odborný výcvik

Dále si žák může vybrat nejvýše 2 nepovinné zkoušky z předmětů určených ředitelem školy:

Pedagogické lyceum: Anglický jazyk, Německý jazyk, Ruský jazyk, Biologie, Dějepis, Matematika, Základy společenských věd, Zeměpis - ústní zkoušky.

Sociální činnost - sociálně výchovná: Matematika, Základy společenských věd - ústní zkoušky.

Kosmetické služby: Matematika, Chemie, Základy společenských věd - ústní zkoušky.

Žák složil profilovou část maturitní zkoušky, jestliže složil všechny povinné zkoušky.

Možnost 2 opravných zkoušek (vykonat do 5 let od ukončení SŠ).

V Havířově-Prostřední Suché dne 30. 8. 2019

Mgr.Petr Szymeczek