AKTUÁLNÍ PROJEKTY

Erasmus+ Chráníme si Evropu
Interreg V-A Kaleidoskop profesí - současné trendy v polsko-českém odborném školství
Pregraduál, KA2 - Zvyšování kvality studentských praxí
Visegrad Fund Sport - včera a dnes
Šablony – Cesta k moderní výuce

Interreg V-A

Visegrad Fund

Erasmus+ KA2

Letošní i příští školní rok bude nabitý řadou tuzemských i zahraničních aktivit, a to díky projektům v rámci programů Interreg V-A, Visegrad Fund a Erasmus+ K2. Žáci se mohou těšit na sportovní, odborné i umělecké aktivity a na setkání se žáky ze zahraničních škol.
Projekt Interreg V-A spadá pod mikroprojekty Euroregionu Těšínské Slezsko a jeho cílem je rozšířit mezi žáky povědomí o možnostech studia v zahraničí, o dalším vzdělávání, o vztahu k ostatním evropským státům a o nových trendech ve výuce. Našim partnerem je Zespól Szkól Ponadgimnazialnych nr 2 w Rydultowach, s nímž budeme v Čechách organizovat sportovní tábor, workshop o estetických úpravách žen a workshop o sociální výchově. V Polsku pak proběhne fotografický workshop, kulinársko-barmanské dílny a vojenský tábor.
Projekt Visegrad nese název Hry a zábavy našich dědů a je zaměřen zejména na sportovní aktivity. Našim partnerem je slovenská Spojená škola, Rosinská cesta 4 ze Žiliny, polský Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego a maďarská TaSzlovák Tanítási Nyelvü Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium z Budapešti. Žáky čekají celkem čtyři sportovní výjezdy s názvy Fotbal dříve a dnes, Hry a sport našich prarodičů, Lyžování včera a dnes a Rafting včera a dnes. Díky tomu se vždy čtyřicet žáků a deset učitelů ze všech zemí vypraví do Budapešti, do Wisly, Jeseníků a na Oravu.
Výše zmíněné projekty potrvají až do konce letošního roku. Projekt Erasmus+ pak potrvá až do roku 2020. Našimi partnery jsou Zespol Szkol Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie a Spojená škola, Rosinská cesta 4 v Žilině. Cílem projektu je prohloubit zájem žáků o ochranu přírodního bohatství v Evropě, obohatit jejich vzdělávání a rozvíjet sportovně-turistické aktivity žáků. Proto jsme pro projekt zvolili název Chráníme si Evropu.
Žáci se tak mohou těšit na několikadenní pobyty v Krkonošském národním parku, v Malé Fatře a v Tatranském národním parku, kde je čeká in-line bruslení, sportovní koloběžky, jízda na koních, vodní turistika, lyžování, chůze na sněžnicích, geocashing. Vedle toho také úklid přírody, oprava turistického značení či přednášky správy národních parků.

RECYKLOHRANÍ

Škola je zapojená do projektu RECYKLOHRANÍ, podporovaného MŠMT ČR. Jedná se o školní recyklační program organizovaný společnostmi ASEKOL s.r.o., ECOBAT, s.r.o. a EKO-KOM, a.s. , který si klade za cíl realizaci zpětného odběru baterií a elektrozařízení, spojený s osvětovou činností v oblasti nakládání s odpady ve školních zařízeních v České republice, především na základních a středních školách.

Školní recyklační program RECYKLOHRANÍ umožní školám deklarovat jejich ekologické myšlení a současně podpoří vnímání potřeby správného nakládání s odpady u žáků a studentů.

V nabídce katalogu jsou odměny charakteru školních pomůcek, sportovního náčiní, praktické elektroniky, vstupenek do naučných či zábavných parků.

Více na www.recyklohrani.cz

Získané dotace na rok 2017

Moravskoslezský kraj: MISS RENETA 2017

Město Havířov: MISS RENETA 2017, K-MODE 2017, Sportovní i mimosportovní kroužky + Havířovská liga škol v košíkové

ŠKOLA JE ČLENEM ASOCIACÍ
Asociace středních škol oborů kadeřník, kosmetička ČR Asociace učňovských zařízení Česká asociace školních metodiků prevence Asociace výchovných poradců
OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ
Pověřenec pro ochranu osobních údajů
F.S.C. BEZPEČNOSTNÍ PORADENSTVÍ a.s.
Sídlo: Vítkovická 1994/22, 702 18 Ostrava
E-mail: poverenecMSK@fsc-ov.cz